Хранене през зимата

Пчелар Мераклия
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #711 Преди 11 месеца

Иначе честно да ви кажа, ич не ме грее, майката колко снася, стига да напълни два плодника и два магазина с пчели. Обаче преди това трябва да е имало n на брой пити запечатано пило, преди това и яйца а аза да го има това трябва качествена майка, която да работи в подходящи условия. Пчелите които отглеждат пилото, трябва и те да са в добри условия, за да имат жизненост и да живучкат повече, иначе щи файда майката и 5к ако снася, но нямат живот излизащите то семейството глъхне. Та накратко мен ме устройват и 2000 яйца просто трябват малко сметки и познаване на фенологията, другото е за научни работници
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #712 Преди 11 месеца

barkov1982 написа:Иначе честно да ви кажа, ич не ме грее, майката колко снася, стига да напълни два плодника и два магазина с пчели. Обаче преди това трябва да е имало n на брой пити запечатано пило, преди това и яйца а аза да го има това трябва качествена майка, която да работи в подходящи условия. Пчелите които отглеждат пилото, трябва и те да са в добри условия, за да имат жизненост и да живучкат повече, иначе щи файда майката и 5к ако снася, но нямат живот излизащите то семейството глъхне. Та накратко мен ме устройват и 2000 яйца просто трябват малко сметки и познаване на фенологията, другото е за научни работници

С две думи броят на пчелите в кошера зависи до голяма степен от самия пчелар
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #713 Преди 11 месеца

Георги 1974 написа:С две думи броят на пчелите в кошера зависи до голяма степен от самия пчелар

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap: или да познаваш правилния такъв, нали Румба ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #714 Преди 11 месеца

barkov1982 написа::thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap: или да познаваш правилния такъв, нали Румба ;)

Точка

п.п. Точка на точката

п.п.п. На ”точката” точка

п.п.п.п. ......

Уляхме се

Мнение #715 Преди 11 месеца

Та в крайна сметка, след зимното хранене, по колко яйца може да снася майката?
Намерихме ли ясен отговор? :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #716 Преди 11 месеца

Георги написа:Та в крайна сметка, след зимното хранене, по колко яйца може да снася майката?
Намерихме ли ясен отговор? :D

Когато майката се храни, настъпват необратими окислителни процеси и яйцеснасянето спира, намалява значително, но понякога е възможно да се възстанови, но никога каквото е било. :lol: :lol: :lol: (Може да се шегувам, но е истина)
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #717 Преди 11 месеца

Дамян Дамянов написа:Когато майката се храни, настъпват необратими окислителни процеси и яйцеснасянето спира, намалява значително, но понякога е възможно да се възстанови, но никога каквото е било. :lol: :lol: :lol: (Може да се шегувам, но е истина)

Миленин затова ли слага майките в клетки, за да не ги хранят пчелите и те да си живуркат по-дълго. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #718 Преди 11 месеца

Георги написа:Миленин затова ли слага майките в клетки, за да не ги хранят пчелите и те да си живуркат по-дълго. :D

Този Миленин не е от моето село, но има схема за тази работа.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
C2H5OH
Пчелар от: Асеновград

Мнение #719 Преди 11 месеца

jdrumev написа:А да ли им трябва такива масла? :D :D :D При мен си има мащерка ,змийско мляко, див пелин и още много други. :D :D :D

Дакааа, да ти кажа не ти са ясни нещата. Дядо ми без масла от канела, гаултерия, чаено дърво и евкалипт не мърдаше никъде, а баба ми кът сипеше от тия благинки на кокошките по два пъти на ден посещаваха полога и никви кокошинки, ама от ибей ли ги поръчваха не мога да ти кажа и на кучето капваха в паницата тва бълхи тва кърлежи бягаха от него кът дявол от тамян. :lol:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #720 Преди 11 месеца

barkov1982 написа::thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap: или да познаваш правилния такъв, нали Румба ;)

Който и споделя! :think: :think:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: и 12 гости