Пчелини над 600-700 метра

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2221 Преди 4 месеца

Марин Шойков написа:Друмев, да ти кажа и да завинтваш капаците с видии не помага за роенето, НАЛИ ЗА ТОВА ТИ Е ОТВЕРКАТА. :rolling: :rolling: :rolling:

Отверката е послание,но на лична ще ти споделя към кого утре. ;) :D :D :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #2222 Преди 4 месеца

Модернизаторе,незакритите рамки са на ЮГ. ;) :D

Мнение #2223 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Модернизаторе,незакритите рамки са на ЮГ. ;) :D

Добре, добре. Тя котка на гръб не пада. ;)
ИПМ

Мнение #2224 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Добре, добре. Тя котка на гръб не пада. ;)

Е не си идвал до Бояна няма как да го знаеш това. ;)

Мнение #2225 Преди 4 месеца

Маринов написа:ти си стой в твойта умряла тема, недей се обажда където не те търсят, че умрял те е наебал - два пъти...

Гледай си работата! Пише се в "твоята" а не твойта. Върни си дипломите, че е срамота, да се пишат такива простотии. :violin: :violin: :violin:

Мнение #2226 Преди 4 месеца

Досега вадех мед, а на пчелина няма интернет.
Сега си дадох малко почивка и след 10 август започвам да вадя мед и да зазимявам. Тази година е рекордна при мен, дано и при другите да е така. :violin: :violin: :violin:

Мнение #2227 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Досега вадех мед, а на пчелина няма интернет.
Сега си дадох малко почивка и след 10 август започвам да вадя мед и да зазимявам. Тази година е рекордна при мен, дано и при другите да е така. :violin: :violin: :violin:

Оставаше и да не е така при теб. Дори и да не ни го беше казал го знаехме. Само те очаквахме да го споделиш. ;)

Мнение #2228 Преди 4 месеца

Тъй като няма да имам време след 10 август, сега ви казвам какво ще направя с пчелите, и няма да имам зимен подмор, и няма да имам както винаги умяло семейство през зимата. :dance: :dance:

Подхранване след 10 август с по 100-200 милилитра на ден /може и с литър на седмица/ със следния сироп:

На един литър захарен сироп 1 захар/1 вода, се добавя следното:

За всяко семейство се прави чай от борови връхчета и горчив пелин, по една лъжица от билките в малко вода. Тази смес от билки трябва да ври във водата поне един час на бавен огън /или да бъде поставена в термус за 24 часа/. След което се смесва със захарният сироп 1/1.

Към захарният сироп с билките се прибавя по 4-5 капки /на семейство/ от етеричните масла мента, евкалипт, чаено дърво, и каквото друго имате.

Не се слага етерично масло от лимонова трева, защото води до масова кражба в пчелина.

Успех! :violin: :violin: :violin:
ИПМ

Мнение #2229 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Досега вадех мед, а на пчелина няма интернет.

Да така е,но не мога да стигна 155кг от един кошер. :D М/у 80-100 ще е като гледам че излизат само от Южната страна на прелката 1/2,а кошеря на 3 корпуса Дадан-Блат. ;) :D :D :lol: :violin: :violin:
ИПМ

Мнение #2230 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Тъй като няма да имам време след 10 август, сега ви казвам какво ще направя с пчелите, и няма да имам зимен подмор, и няма да имам както винаги умяло семейство през зимата. :dance: :dance:

Подхранване след 10 август с по 100-200 милилитра на ден /може и с литър на седмица/ със следния сироп:

Бати Славчо първо фитиля според мен,а после чорбата.Аз това съм го научил по корбаните.Първо палим свеща,а после на казана. ;) :lol: :lol: :D :D

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 гости