Пчелини над 600-700 метра

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2241 Преди 4 месеца

Маринов написа:Ако не се усещаш всички ти се подиграват или те игнорират, ако това не ти прави впечетление, много лош знак за теб! Така, че и аз ще спра въпреки, че се зарекох. Само недей прокламирай твоя, начин и да го навираш като задължителен. Ако имаш фенове, те ще да ти пишат на лично, но и за това се съмнявам. След като темата си е твоя, не си я цапай иначе ще си останеш да си пишеш сам съдейки по отношението на останалите към теб (пак ще спомена видния неприязъм на всички към твоето нагло и поведение и висикомерие, което обаче няма покритие (като искаш си бъди "Бате Мичо" номер две), но това вреди на теб дори и непряко. Просто няма глупави като мен да ти се връзват и да ти го обяснят).

Как не те досрямя да го напишеш това? :D :D Бати Славчо какво прави аз го правя от години/Вадя меда рано на пролет/.Млад си в занаята и не знаеш значението на тия слова. ;) :D :D :lol: :lol:

Мнение #2242 Преди 4 месеца

M.Milkov написа:Има голямо значение и надморското равнище.Живея край София,а пчелина ми е в Ямболско.Голяма разлика е в отглеждането,пашата и медосбора.Тук е едно,там е различно.Ловил съм рояци от тук,и съм ги пренасял там,но хаир от тях не съм видял.Не работят както трябва.Работи за себе си/чами/и загива.Убивал съм им майките за да си произведат нова майка и да се оплодят с месни търтей.Тогава се оправят.Изцяло преминах на местната пчела,и съм доволен много.Особеността за района е че Карниката се преставя много добре.

И аз съм така, гледам си карника, на високо, и да ти кажа карниката е много икономична пчела /малко яде през зимата/, със слаби мераци за кражба, тръгва бавно през пролетта, но през май е много активна и може да ти направи 2 корпуса с пчели за 3 седмици. :D :D :D

Купувах пчелни майки, както го пише по книгите, сменях майките и станаха толкова проблеми, че се отказах. :twisted: :twisted: :twisted:

Сега не сменям майки, хващам ройчета и тъй като съм при шопите, където никой за нищо не дава пари, си хващам добри карники, които не са много смесени с модерните бакфаст и по-старите италианки. :dance: :dance: :dance:

Не ги пипам от септември до началото на май следващата година. :D :D :D

И си свиркам, дават много мед, никакви грижи от моя страна. :violin: :violin: :violin:
ИПМ

Мнение #2243 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:И аз съм така, гледам си карника, на високо, и да ти кажа карниката е много икономична пчела /малко яде през зимата/, със слаби мераци за кражба, тръгва бавно през пролетта, но през май е много активна и може да ти направи 2 корпуса с пчели за 3 седмици. :D :D :D

Купувах пчелни майки, както го пише по книгите, сменях майките и станаха толкова проблеми, че се отказах. :twisted: :twisted: :twisted:

Сега не сменям майки, хващам ройчета и тъй като съм при шопите, където никой за нищо не дава пари, си хващам добри карники, които не са много смесени с модерните бакфаст и по-старите италианки. :dance: :dance: :dance:

Не ги пипам от септември до началото на май следващата година. :D :D :D

И си свиркам, дават много мед, никакви грижи от моя страна. :violin: :violin: :violin:

Направо уби всичко пчеларско в мен с тия Курника Бати Славчо на тия МЕТРИ. . :D :D Вярно за отводки стават,но за тия метри и добиви и к..р не става от тях. :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Мнение #2244 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Направо уби всичко пчеларско в мен с тия Курника Бати Славчо на тия МЕТРИ. . :D :D Вярно за отводки стават,но за тия метри и добиви и к..р не става от тях. :D :D :D :lol: :lol: :lol:

А ти с какво работиш, интересно ми е и не знам?

А за карниките, супер са при мен. :violin: :violin: :violin:
ИПМ

Мнение #2245 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:А ти с какво работиш, интересно ми е и не знам?

А за карниките, супер са при мен. :violin: :violin: :violin:

Само със Родопика и Бъкфаски. ;) :D :D Тия са за тия дето искат да се пишат в оная тема с капаните. ;) :D :D Да ти пратя Златаришка Родопика да видиш какъв венец прави по това време? ;) :D :D :D
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2246 Преди 4 месеца

jdrumev написа: . ;) : : ;) :D :D Да ти пратя Златаришка Родопика да видиш какъв венец прави по това време? ;) :D :D :D

И после.......ееее.? Е Данчо,ний сме си балъци в пчелите ама чак пък голи дунавски шарани не сме. То и ас си мислех че ще си го виря докато гледам пчелите на патрона ама нъц. Затуй и му ги върнах да си тръси друг. Две години ми бяха добър урок да не са навирам между шамарите. Сега я карам на пей сърце и гръцка музика. Голям кеф. Не са блъскай толкос има и по готини начини от пчелите да си начешиш крастата. И знаиш ли по добре късно отколкото никога. Кеф ти Самотраки,кеф ти града на майната му,абе навсякъде другаде ама не в България. Туга си роб на всеки,а там ,еех там,там е друго. Там си човек. Работиш ли като хората смятат те. И се връщаш и живееш цяла година като лорд в Африка сред индианците. Туй е данчо голямата истина. Лека нощ .

Мнение #2247 Преди 4 месеца

нов написа:Работиш ли като хората смятат те.

Да, ама ние не сме от най - работните. Работим усърдно само на маса и върху чужда булка. ;)
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2248 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Да, ама ние не сме от най - работните. Работим усърдно само на маса и върху чужда булка. ;)

Работил съм 1,5 г. в една кланница в Испания.Бяхме около 180 персонал.Испанци, мароканци, перуанци, румънци, българи, поляци и домиканци ( за други не се сещам ама няма кой знае какво значение).
Имаше мнение, че най работливи са поляците ама искат най много пари а най мързеливи са домиканците ама доволни на скромно заплащане.Накрая като започна кризата поляците избягаха а дойдоха доминиканците.
Мнението за българите бе добро не бяха начело в класацията ама и в никакъв случай не бяха в края.
За 1,5 г. не съм чул лоша дума за българин а испанците не са от тия де си траят особени по адрес на мароканците но очаквано южната част е била тяхно владение 600 или 800 г. не помня точно.
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2249 Преди 4 месеца

При мен се изля хубав дъжд. От поляк се превърнах в домениканец :lol: . Редува се, облак, слънце, облак-дъжд,... Днешния ден си отива към Доменика...

Мнение #2250 Преди 4 месеца

И при мен преваля.
Снощи съвсем слабо ( не се брои ).
Днес по напоително. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , и 18 гости