Пчелини над 600-700 метра

Пчелар Мераклия
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2781 Преди 8 месеца

Ianev написа:При мен положението е подобно. Вчера въпреки че беше по хладно надникнах 4-5 семейства, кълбата са ниско долу и имат запас за още една зима

Защо при това положение тичаме да слагаме питки, на пчелите ли не вярваме или на себе си.
Не изключвам и себе си :?
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2782 Преди 8 месеца

barkov1982 написа:Защо при това положение тичаме да слагаме питки, на пчелите ли не вярваме или на себе си.

Преди 15-20 януари няма да сложа питки. Обикновено знам че си имат мед да иззимят без проблем но за моя застраховка слагам, да не изконсумират меда около кълбото да стегне и да сгънат въпреки меда в страни. А до някъде предпочитам да иззимят с повече мед :think:
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Мнение #2783 Преди 8 месеца

Ianev написа:Преди 15-20 януари няма да сложа питки. Обикновено знам че си имат мед да иззимят без проблем но за моя застраховка слагам, да не изконсумират меда около кълбото да стегне и да сгънат въпреки меда в страни. А до някъде предпочитам да иззимят с повече мед :think:

Аз вече сложих питки.Още при прогнозата за първо сериозно застудяване.BKV херба про.Ей така да не ме боли главата.Отводките които днес погледнах не са ги пипнали,но дори и да излезнат на летвите ще ми е по спокойно. :D

Мнение #2784 Преди 8 месеца

iuli1971 написа:Аз вече сложих питки.Още при прогнозата за първо сериозно застудяване.BKV херба про.Ей така да не ме боли главата.Отводките които днес погледнах не са ги пипнали,но дори и да излезнат на летвите ще ми е по спокойно. :D

За мен е рано да се слагат питки който малко или много изтощават пчелите и скъсяват техния живот. А пък недай си Боже да не даде време да се облетят ще се задръстят и после всички знаем какво следва. Според мен ако си сигурен че имат запаси недей да бързаш с другата питка
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2785 Преди 8 месеца

В някой по студен но слънчев ден, след 20ти,ще провера състоянието им, на тези които са с по малко от 5рамки(отводки предимно) и са по на високо ,ще им метна по една питка (Майстора е обяснявал причините, няма да плагиатствам). На такива дето съм им оставил по 8-9 рамки мед, няма да ги тормозя, времето позволява да си пренасят какквото им трябва.
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2786 Преди 8 месеца

barkov1982 написа:Защо при това положение тичаме да слагаме питки, на пчелите ли не вярваме или на себе си.

Връзваме си гащите! :lol:

Мнение #2787 Преди 8 месеца

Георги написа:Пак дълги, увъртяни и безсмислени мнения в стил Гогол.
Във форума няма човек който да е чел по-малко от теб, но никой не повтаря като папагал, елементарни неща от книгите, мислейки си, че казва нещо смислено.
1. До тук нищо смислено не си написал. Е, няма и да напишеш. :mrgreen:
2. И по-рано искаше да преподаваш правопис на един колега. Това го помнят всички. :lol:
3. Бъркай си с ръкавиците където си поискаш и си ги облизвай после! :mrgreen:

Ми ко да ти пиша. Н е съм написал щото се питам за да са науча. Кът гледам ти не питаш ама и хич не си написал нещо което да е от полза за другите. Тъй че сме на равно тука. Не питаш щот си от "Умните"дет с гъза си орехи трошат. :clap: . Аз и правопис?
О умрял писмо.......ха,ха........хо,хо. Ти ма утрепа ве баце. Хубаво ще почна да го уча тоз занаят. Може да ми е от полза. Ама ако нещо тряба да питам ще питам само тебе. Няма се сърдиш нали. А ве ша станем голяма комбина ний двамката. Ти пишеш аз пиша. Аз питам ти ма поправаш. Ей тъй по братски ша си помагаме двамката. Ии..иии голям гот. Ще им съберем комбалите на сички тука.
Сега да са разберем. Нямам толкос свободно време като тебе да стоя тука секи ден и ще те питам когато имам време. Няма се сърдиш нали.

Мнение #2788 Преди 8 месеца

нов написа:.....

Щеше да пишеш във форума, щото си се бил върнал от чужбина, а сега пък нямаш време!? :lol:
Я си питай слузестия задник! :mrgreen:
Плужек! :mrgreen: :hand:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #2789 Преди 8 месеца

https://www.youtube.com/watch?v=bTjZap5TKTM&feature=youtu.be

И по-топло ще става другата седмица....
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2790 Преди 8 месеца

8-)
Прикачени файлове
Доволен съм, нищо няма да барам : един само много е отслабнал по разпечатки, но ще видим на пролет. Никви питки митки :  - 291E466E-3C61-4E74-A86E-22597CBD9FB8.jpeg
Доволен съм, нищо няма да барам :) един само много е отслабнал по разпечатки, но ще видим на пролет. Никви питки митки :)
Пчелини над 600-700 метра - 8A3B0420-F7C9-44AF-8728-6D3ACFB2FFE4.jpeg

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 гости