Пчелини над 600-700 метра

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3351 Преди 1 месец

slavi 13 написа:Мога да ви дам още снимки, но няма да ги разтълкувате. :dance: :dance: :dance:

Стига,стига тия ни стигат.Вече знам от де ми е дошъл акаря. ;) :lol: :lol: Ама пък мерсаж.Откраднах нещо което не се бях замислял никога. ;) :lol: :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #3352 Преди 1 месец

jdrumev написа:Имали значение с какво дъноси като лепиш найлон? :lol: :lol:

е той найлона нали е между едрата и ситната, за отпадъка става въпрос
иначе относно проветрението - да, няма значение
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #3353 Преди 1 месец

slavi 13 написа:Няма преградни дъски от двете страни на семействата, преградните дъски са в северната посока на кошера, а прелките са на изток. И какво се вижда тук??? :violin: :violin: :violin:

Батка нали бяха на кумин като в хралупа. Или аз не съм вдянал нящо?! Както и да е, кълбо на 4-5 междурамия, средно семейство рупащо мед и пренасяло малко от крайни рамки. Предполагам, че пилото е тръгнало, защото се е закотвило в там сериозно. Общо взето неща които и без да гледаме дъното трябва да са си така. Четене по дъно не съм се упитвал да правя, защото го смятам за ненужно, поне на този етап от пчеларстването ми. Иначе е интересно и полезно, спор няма! Много бих се зарадвал да дадеш 2 различни снимки на семейства в различен стадий на развитие и да обясниш кое как! Мисля че дори и Марин би ти сложил тогава пръст! ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #3354 Преди 1 месец

jdrumev написа:Много акарь бре бат Славчо ти даже мен удари удърника на акарите. :lol: :lol:

Това са снимки на дъна на които акара вече е паднал през есента, и са сменени найлоните, демек не виждате акара който е паднал до средата на септември 2019 г.
А акарите които виждате на снимките са паднали след рецепта на Василевса. :D :D :D :dance: :dance: :dance:
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #3355 Преди 1 месец

slavi 13 написа:Мога да ви дам още снимки, но няма да ги разтълкувате. :dance: :dance: :dance:

давай, давай, Даката е в стихията си
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Контакт:

Мнение #3356 Преди 1 месец

slavi 13 написа:...
А акарите които виждате на снимките са паднали след рецепта на Василевса. :D :D :D :dance: :dance: :dance:

:thumbup:
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #3357 Преди 1 месец

nikawr написа:Батка нали бяха на кумин като в хралупа. Или аз не съм вдянал нящо?! Както и да е, кълбо на 4-5 междурамия, средно семейство рупащо мед и пренасяло малко от крайни рамки. Предполагам, че пилото е тръгнало, защото се е закотвило в там сериозно. Общо взето неща които и без да гледаме дъното трябва да са си така. Четене по дъно не съм се упитвал да правя, защото го смятам за ненужно, поне на този етап от пчеларстването ми. Иначе е интересно и полезно, спор няма! Много бих се зарадвал да дадеш 2 различни снимки на семейства в различен стадий на развитие и да обясниш кое как! Мисля че дори и Марин би ти сложил тогава пръст! ;)

Виж поста на Румбата. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3358 Преди 1 месец

slavi 13 написа:Това са снимки на дъна на които акара вече е паднал през есента, и са сменени найлоните, демек не виждате акара който е паднал до средата на септември 2019 г.

А свежи са свежи са увеличих ги много още се вижда мастното тяло по тях или е пудра сахар това белото. ;) :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #3359 Преди 1 месец

jdrumev написа:Виж поста на Румбата. ;) :lol: :lol:

Видях го отпосле... :lol:

Мнение #3360 Преди 1 месец

nikawr написа:Батка нали бяха на кумин като в хралупа. Или аз не съм вдянал нящо?! Както и да е, кълбо на 4-5 междурамия, средно семейство рупащо мед и пренасяло малко от крайни рамки. Предполагам, че пилото е тръгнало, защото се е закотвило в там сериозно. Общо взето неща които и без да гледаме дъното трябва да са си така. Четене по дъно не съм се упитвал да правя, защото го смятам за ненужно, поне на този етап от пчеларстването ми. Иначе е интересно и полезно, спор няма! Много бих се зарадвал да дадеш 2 различни снимки на семейства в различен стадий на развитие и да обясниш кое как! Мисля че дори и Марин би ти сложил тогава пръст! ;)

Прочети темата "отказ от прегледи", там има един файл, с данните които искаш. Потърси файла, но на готово не го давам, трябва да се потрудиш, и да четеш. :dance: :dance: :dance: :dance:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 гости