Пчелини над 600-700 метра

Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #3751 Преди 2 седмици

Ангел Йосифов написа:Бай Марини,остави палците,всеки ги има,ама я кажи,ти колко цигулки имаш?А? :mrgreen:
Сега разбрали разликата :twisted: :violin: :violin: :violin:

Цигулки нямам, падам си по китари. :music-guitarred: :music-guitarred: :music-guitarred:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #3752 Преди 2 седмици

slavi 13 написа:
Марине имаш над 3400 изявления, или изяви ТУК, в този сайт, и НОСИШ ОТГОВОРНОСТ за този сайт.

Е ти закопа Друмев.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #3753 Преди 2 седмици

Маринов написа:Да ама търтей имаш в изобилие, то не мое и така и вака, не бъди алчен :)

Одисей каза ,че били търтовачни.Как ги разбра след като им откъсна главътъ така и не разбрах,но видях млякото от кокос. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3754 Преди 2 седмици

Маринов написа:Гъстак ше да е тая неБистра водица по 100-150 грама, ма това на глава от населението ли? А градуса какъв е, аз с 54 градуса се ваксинирам и на мойте давам, отлитат барабар с хранилката, за ремърке я влачат, повече да донесат :)

Не много гъста зависи ко ша слагаш. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3755 Преди 2 седмици

Христо Димитров написа:Благодаря за хубавото мнение,Слави!
От моята пчеларска практика имам следните наблюдения:
1)По времето на овошките има много силен и качествен градеж, като по това време градя от 3 до 5 рамки на кошер, с което си сменям необходимите за смяна рамки.Държа да имам нови рамки , защото съм забелязъл,че това е задължително условие за силно семейство.
2)След като ги развия слагам магазините и чакам акация.Опитвам се да не градя на акация а да усвоя пашата на максимум, като може да сложа 2-3 рамки в магазина, които ги изграждат без проблем.За съжаление това ми е най-несигурната паша и ако почнат дъждове винаги имам семейства в роево и като се почне едно отваряне.....
3)След развиване на семействата и смяна на необходимите пити, почти не пипам плодника, ако всичко е наред на прелката по косвени белези.Аз също съм на мнение , че колкото по-малко се ровят, толкова е по-добре за добивите.

Успех!

Иче ти ли го писа това за роенето и рамките за градеж? :lol: :lol: И ко му ареса на поста има истини,но има и маниполации събрани от наши постове. :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3756 Преди 2 седмици

slavi 13 написа:Успех и на теб!
Пчелите не трябва да се отварят през студените месеци. :D :D :D

Много ми е интересно как познаваш на коя майка и е свършила спермотеката или е заболела от черен маточник?За Морковицата и Торамангюла няма ко да кажеш защото не си чел тъпите книги. ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 12

Мнение #3757 Преди 2 седмици

jdrumev написа:Иче ти ли го писа това за роенето и рамките за градеж? :lol: :lol: И ко му ареса на поста има истини,но има и маниполации събрани от наши постове. :lol: :lol:

Има интересен начин на мислене за отглеждането на пчелите, по-различен от всички пишещи.
ИПМ

Мнение #3758 Преди 2 седмици

Марин Шойков написа:А дали няма вариант да се слагат питки и да не се опасяваш за липса на влага. :think:
Питай хасковския професор какво прави бай Марин.
За Ян и Ин си чувал. :D
Ама аз не си свиркам а ........ се грижа за пчелите си.

Де са буташ с такива постове. ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 12

Мнение #3759 Преди 2 седмици

jdrumev написа:Мно го ми е интересно как познаваш на коя майка и е свършила спермотеката или е заболела от черен маточник?За Морковицата и Торамангюла няма ко да кажеш защото не си чел тъпите книги. ;) :lol: :lol:

Даче, че ти имаш ли такива дърти майки?! Нали ги сменяш уж два пъти годишно :D
ИПМ

Мнение #3760 Преди 2 седмици

Христо Димитров написа:Има интересен начин на мислене за отглеждането на пчелите, по-различен от всички пишещи.

Що така си мислиш?Брои,брои,а отвори. ;) :lol: :lol: Може да се получи това което прави,но няма как да стигне 155 от кошер. ;) :lol: :lol: Около 45 е най гулямото ми постижение при подобни методи.Питай го ХР ползвали? ;) :lol: :lol:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , и 12 гости