Пчелини над 600-700 метра

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3761 Преди 1 седмица

Христо Димитров написа:Даче, че ти имаш ли такива дърти майки?! Нали ги сменяш уж два пъти годишно :D

Иче той при ротации ги сменя Юли уж ,че са самосменни.И аз вече правя така.За мен това е месеца за самосмена.... ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 12

Мнение #3762 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Що така си мислиш?Брои,брои,а отвори. ;) :lol: :lol: Може да се получи това което прави,но няма как да стигне 155 от кошер. ;) :lol: :lol: Около 45 е най гулямото ми постижение при подобни методи.Питай го ХР ползвали? ;) :lol: :lol:

Даче,само ти си ги правил тези 155 кг. на кошер и един друг майстор, ама той умре :( Ти си само живото доказателство и легенда :)

Кога ще ни споделиш обаче как го постигна ? С многомайчини семейства, елитни майки марка "данче друмевски" или ....
ИПМ

Мнение #3763 Преди 1 седмица

Марин Шойков написа:Към всички начинаещи.
Ако ползвате метода описан по-долу Май и началото на Юни няма да има нужда от разширение и ВО а от още стесняване, защото пчелите вече ще са роили.
Градежа Април, Май е една от основните противороеви мерки !!!
В много малко региони в Бг. температурите са толкова ниски през Април и Май, за да не се гради.

С тия жълтури тей ша напишеш... ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3764 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Скъпи начинаещи, не слушайте никой. :lol:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: Правете всичко ко ви говори отворен кошер. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3765 Преди 1 седмица

Христо Димитров написа:Даче,само ти си ги правил тези 155 кг. на кошер и един друг майстор, ама той умре :( Ти си само живото доказателство и легенда :)

Кога ще ни споделиш обаче как го постигна ? С многомайчини семейства, елитни майки марка "данче друмевски" или ....

Бъркаш липсват ми 30на килца още за едномайчиния.И пак да напиша 155 без да раня.... ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #3766 Преди 1 седмица

Блокадата си е блокада, кой квото направил на пчелина направил, ще се видим след месец :)
ИПМ

Мнение #3767 Преди 1 седмица

Маринов написа:Блокадата си е блокада, кой квото направил на пчелина направил, ще се видим след месец :)

Аз почнах да вземам поръчки за МПС-та от свободни пчели. ;) :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 12

Мнение #3768 Преди 1 седмица

Маринов написа:Блокадата си е блокада, кой квото направил на пчелина направил, ще се видим след месец :)

Дано да не си прав, защото след месец неразширените ще са по джанките ;)
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #3769 Преди 1 седмица

Аз вчера бях :) пробих блокадата като опълченец на шипка (шегувам се, пуснаха ме културно). Мога да не ходя до след великден, само това ще споделя, храна има, фарарите се развиват около два пъти по добре от Лангстрот-Рут с два магазина, сега Април като се вдигнат горе мамите, преди разширението свалям всички Лангстрот-Рут корписи, по гергьовден ще правя отводки :) Лангстрот-Рут е още на 4,5 рамки, докато фарарите са изпълнили корпусите. Април ( след великден) ще разширя с магазини от доло и ще рутирам. Този студ ще ги забави около две седмици, но всичко е наред!

Мнение #3770 Преди 1 седмица

Маринов написа:Аз вчера бях :) пробих блокадата като опълченец на шипка (шегувам се, пуснаха ме културно). Мога да не ходя до след великден, само това ще споделя, храна има, фарарите се развиват около два пъти по добре от Лангстрот-Рут с два магазина, сега Април като се вдигнат горе мамите, преди разширението свалям всички Лангстрот-Рут корписи, по гергьовден ще правя отводки :) Лангстрот-Рут е още на 4,5 рамки, докато фарарите са изпълнили корпусите. Април ( след великден) ще разширя с магазини от доло и ще рутирам. Този студ ще ги забави около две седмици, но всичко е наред!

Пълни глупости за фарарите. :D :D :D Типична реклама, и то тъпа реклама за ферарите. :D :D :D

Аз съм с многокорпусни корпуси и половината от пчелите са на 3 /три/ корпуса, и не отварям 9 месеци през студените месеци. Не съм чул това да се прави при ферар, заради ниската рамка. Фарара се отварят за и се подпомагат, заради ниската рамка, върху която пчелите не могат да оцелеят. :violin: :violin: :violin:

Рамката на ферара е около 16 сантиметра дълбока, восъчната пита от рамка до рамка се прекъсва с, около 4 сантиметра дърво и празно пространство, тоест пилото се разделя с около 4 сантиметра от корпус до корпус при фарар. Голям смях, :D :D :D

Хайде някой с Фарари да ми каже, че не отваря кошерите 9 /девет/ месеца. Отварят ги непрекъснато, слагат им питки, и постоянно ги подхранват, за да оцелеят пчелите през зимата и през пролетта. :violin: :violin: :violin:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 гости