Пчелини над 600-700 метра

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3771 Преди 2 седмици

slavi 13 написа:Пълни глупости за фарарите. :D :D :D Типична реклама, и то тъпа реклама за ферарите. :D :D :D

Аз съм с многокорпусни корпуси и половината от пчелите са на 3 /три/ корпуса, и не отварям 9 месеци през студените месеци. Не съм чул това да се прави при ферар, заради ниската рамка. Фарара се отварят се и се подпомагат, заради ниската рамка, върху която пчелите не могат да оцелеят. :violin: :violin: :violin:

Рамката на ферара е около 16 сантиметра дълбока, восъчната пита от рамка до рамка се прекъсва с, около 4 сантиметра дърво и празно пространство, тоест пилото се разделя с около 4 сантиметра от корпус до корпус при фарар. Голям смях, :D :D :D

Хайде някой с Фарари да ми каже, че не отваря кошерите 9 /девет/ месеца. Отварят ги непрекъснато, слагат им питки, и постоянно ги подхранват. :violin: :violin: :violin:

А бе ти не си нормален при тия цени на ФР 90% да не отвориш. ;) :lol: :lol: И за тая твойта има цена,но надали ша изградят при тоя сняг при мен. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #3772 Преди 1 седмица

slavi 13 написа:Пълни глупости за фарарите. :D :D :D Типична реклама, и то тъпа реклама за ферарите. :D :D :D

Аз съм с многокорпусни корпуси и половината от пчелите са на 3 /три/ корпуса, и не отварям 9 месеци през студените месеци. Не съм чул това да се прави при ферар, заради ниската рамка. Фарара се отварят за и се подпомагат, заради ниската рамка, върху която пчелите не могат да оцелеят. :violin: :violin: :violin:

Рамката на ферара е около 16 сантиметра дълбока, восъчната пита от рамка до рамка се прекъсва с, около 4 сантиметра дърво и празно пространство, тоест пилото се разделя с около 4 сантиметра от корпус до корпус при фарар. Голям смях, :D :D :D

Хайде някой с Фарари да ми каже, че не отваря кошерите 9 /девет/ месеца. Отварят ги непрекъснато, слагат им питки, и постоянно ги подхранват, за да оцелеят пчелите през зимата и през пролетта. :violin: :violin: :violin:

Аз не съм ги отварял от септември...в събота сефтето им беше, не съм подхранвал с питка фарар защото има по един и половина пълен магазин с мед отгоре. Питка сложих на Лангстрот-Рут, не за друго, а, за да кача горе пчелите, не знам колко месеца са и не ме ебе, както и за твоето мнение ...
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3773 Преди 1 седмица

Имам "фарар" и слагам питки.Предната неделя отворих един за да видя има ли пило.Наложи се да сваля най-горния корпус, който беше пълен с мед.Семейството беше във втори корпус.Леко повдигнах пита и видях запечатано пило.Това ми беше достатъчно.Поставих две от турските ленти за акар.
Корпусът с мед хич не им пречи да си изяждат питките от над най-горния трети корпус.Питки дадени до сега: 13.10.2019 "BKVхерба"; 11.03.2020 "Бии фонда с тимол"; 21.03.2020 "Apifonda".Питка слагам само, когато предната е изядена.
Климатични условия до момента: Леската прецъфтя сред дъжд и студ. Ден преди снега цъфна дрян.Сега поне седмица няма да летят.Джанката и кайсията дори не са почнали да разпукват пъпките.
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #3774 Преди 1 седмица

зуница написа:Имам "фарар" и слагам питки.Предната неделя отворих един за да видя има ли пило.Наложи се да сваля най-горния корпус, който беше пълен с мед.Семейството беше във втори корпус.Леко повдигнах пита и видях запечатано пило.Това ми беше достатъчно.Поставих две от турските ленти за акар.
Корпусът с мед хич не им пречи да си изяждат питките от над най-горния трети корпус.Питки дадени до сега: 13.10.2019 "BKVхерба"; 11.03.2020 "Бии фонда с тимол"; 21.03.2020 "Apifonda".Питка слагам само, когато предната е изядена.
Климатични условия до момента: Леската прецъфтя сред дъжд и студ. Ден преди снега цъфна дрян.Сега поне седмица няма да летят.Джанката и кайсията дори не са почнали да разпукват пъпките.

Зуни, кайсия връзва ли при теб? Кога цъфти на този климат спрямо джанката и ябълката?

Мнение #3775 Преди 1 седмица

rumenggr написа:Зуни, кайсия връзва ли при теб? Кога цъфти на този климат спрямо джанката и ябълката?

Цъфти преди джанката.Когато я купувах исках да е късна.Такава ми продадоха.Сорт "каквото искаш това ти продавам".Когато купувах черешата трябваше да е едра черна.Излезе средно едра розова.Ама нали всичко излиза на яве след години и рекламация няма. Та за кайсията.Миналата година не измръзна и навърза много.Хубаво, ама от май месец натам не валя и плодовете останаха с размер на слива.Така и не узряха.Същото и с ябълки и круши.Плодовете опаднаха или изсъхнаха преди да узреят.Когато е добра годината кайсията е едра и сочна, и костилката пада, когато стиснеш плода.
Стаж: Пчелар

Мнение #3776 Преди 1 седмица

При мен джанката започна да отваря пъпки преди два дни. Студа ще я задържи.
Нектара беше тръгнал, предполагам от мъртва коприва.
За довечера прогнозата е -5*С, после температурите започват бавно да се дигат.
Повечето семейства имат много мед. Малко не бяха запасени от есента, но на тях им сложих ( преди ) питки, а напоследък и сироп.
Наскоро имаше по-голям студ. Преживяха го нормално.
И сега ще преживеят. :dance:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #3777 Преди 1 седмица

зуница написа:Цъфти преди джанката.Когато я купувах исках да е късна.Такава ми продадоха.Сорт "каквото искаш това ти продавам".Когато купувах черешата трябваше да е едра черна.Излезе средно едра розова.Ама нали всичко излиза на яве след години и рекламация няма. Та за кайсията.Миналата година не измръзна и навърза много.Хубаво, ама от май месец натам не валя и плодовете останаха с размер на слива.Така и не узряха.Същото и с ябълки и круши.Плодовете опаднаха или изсъхнаха преди да узреят.Когато е добра годината кайсията е едра и сочна, и костилката пада, когато стиснеш плода.

Аз за тва вече не купувам а ашладисвам. Ходя и нещо като ми хареса залагам и така . Имам една джанка и една дърта круша, колко калема съм фанал на них ...
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:

Мнение #3778 Преди 1 седмица

Тоя прашец от какво може да е в планината(оранжев)
Изображение
Събота и неделя мъкнеха нектар от него и целите бяха оцветени :mrgreen:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #3779 Преди 1 седмица

timo1 написа:Тоя прашец от какво може да е в планината(оранжев)
Изображение
Събота и неделя мъкнеха нектар от него и целите бяха оцветени :mrgreen:

Тиква... :lol: :lol: :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #3780 Преди 1 седмица

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 гости