Пчелини над 600-700 метра

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #4381 Преди 2 седмици

jdrumev написа:На такова средно за моите критерии семейство,роева надали ще приемат и при 20л нектар на ден.Гледай мой да ти дам магазинчето,но дъно,хранилка и къпак ще ти изходатайствам с отстъпка. ;) :lol: :lol:

На втория корпус вдигна само първите пити 1,2 и 3 пита, но ми се искаше да вдигнеш 6,7 и 8. ;)
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #4382 Преди 2 седмици

jdrumev написа:Да се обзаложим ли на кошера с анализ? ;) :lol: :lol: Избора на рамка е твой. ;) :lol: :lol: Единственото което мой да излезе е Марлята и още едно нящо. ;) :lol: :lol: Ти какво предлагаш? :lol:

Без анализ виждам нещо кофти за щайгите.Вода между корпусите.На 1 минута и 5 секунди от записа.А и заклейване. Значи пчелите са открили, че има луфт между корпусите.И водата явно е конденз.Та не виждам смисъл да се обзалагам за такъв кошер. :thumbup:

Мнение #4383 Преди 2 седмици

зуница написа:Без анализ виждам нещо кофти за щайгите.Вода между корпусите.На 1 минута и 5 секунди от записа.А и заклейване. Значи пчелите са открили, че има луфт между корпусите.И водата явно е конденз.Та не виждам смисъл да се обзалагам за такъв кошер. :thumbup:

Ха, ха... вода в този кошер!? И аз казах веднъж, че има вода/конденз, но излезе, че е отвън. Някаква катеричка сигурно се е изпикала на някое кИше. :lol:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #4384 Преди 2 седмици

зуница написа:Без анализ виждам нещо кофти за щайгите.Вода между корпусите.На 1 минута и 5 секунди от записа.А и заклейване. Значи пчелите са открили, че има луфт между корпусите.И водата явно е конденз.Та не виждам смисъл да се обзалагам за такъв кошер. :thumbup:

Дет е текло пак ще тече,ама ме яд,че Баджанака него виде.Ама с тия 15лв малкия буркань и тия кокошки по 0,60ст/бр. на яцето се очаква да му е замъглено зрението. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #4385 Преди 2 седмици

solaris60 написа:На втория корпус вдигна само първите пити 1,2 и 3 пита, но ми се искаше да вдигнеш 6,7 и 8. ;)

5 основи 4 излизащо,1 с работническо и венец 4 пръста/утървах го за 5 дена/... ;) :lol:
Грешка съм направил ти питаш за трети корпус Дадан-Блат.Ама и там са 5 ВО.Втори не показвам но ти подсказах от хвалене.Отново моя/пчеларина/грешка. ;) :lol:

Мнение #4386 Преди 2 седмици

jdrumev написа:Дет е текло пак ще тече,ама ме яд,че Баджанака него виде.Ама с тия 15лв малкия буркань и тия кокошки се очаква да му е замъглено зрението. ;) :lol: :lol:

Айдеееее, пак тръгна към кладенците с кофата. :lol:

Мнение #4387 Преди 2 седмици

jdrumev написа:5 основи 4 излизащо,1 с работническо и венец 4 пръста/утървах го за 5 дена/... ;) :lol:

Аз виждам и без да си признаваш, но съм длъжен да питам за да не оставаш с впечатление, че си ни омаял с майсторлък. Не, че го имаш де. ;)
ИПМ

Мнение #4388 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Ха, ха... вода в този кошер!? И аз казах веднъж, че има вода/конденз, но излезе, че е отвън. Някаква катеричка сигурно се е изпикала на някое кИше. :lol:

Дай всекиму така катеричка. ;)
ИПМ

Мнение #4389 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Аз виждам и без да си признаваш, но съм длъжен да питам за да не оставаш с впечатление, че си ни омаял с майсторлък. Не, че го имаш де. ;)

Майката е минмалогодишна самосмена странично у втори корпус на трета позиция,че я пестя със силята на двете решетки. ;) :lol: :lol: Майтапя се разбира се кой ползва две ХР и прави после Юлски отводки. ;) :lol:
ИПМ

Мнение #4390 Преди 2 седмици

jdrumev написа:5 основи 4 излизащо,1 с работническо и венец 4 пръста/утървах го за 5 дена/... ;) :lol:
Грешка съм направил ти питаш за трети корпус Дадан-Блат.Ама и там са 5 ВО.Втори не показвам но ти подсказах от хвалене.Отново моя/пчеларина/грешка. ;) :lol:

п.п.Приправих поста. :violin: :violin:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: и 30 гости