Пчелини над 600-700 метра

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #4391 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Аз виждам и без да си признаваш, но съм длъжен да питам за да не оставаш с впечатление, че си ни омаял с майсторлък. Не, че го имаш де. ;)

Не ти трябва майсторлък за такива майки... ;) ;) :lol:
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #4392 Преди 2 седмици

jdrumev написа:Понеже Баджанака се не верва как от семейство слабо около 10 02 2020 на 3 м/у рамие кълбо,без хранене мой да се подготви за Акацията днес извиках КСК да снима Новинкий.
https://youtu.be/U18stkOho9gСя чакам коментарите ви и най вече за щайгите.... :lol: :lol:

Да ти имам рамкоповдигача. :doh:
Иначе добро семейство. :clap:
И пак подлъгваш начинаещите с едни "грешки" ама нейсе.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #4393 Преди 2 седмици

Марин Шойков написа:Да ти имам рамкоповдигача. :doh:
Иначе добро семейство. :clap:
И пак подлъгваш начинаещите с едни "грешки" ама нейсе.

Благодарско,но как да ги подлъгвам като те са си мои тия грешки :think: :lol: :lol:
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #4394 Преди 2 седмици

Пчелини над 600-700 метра - Preview_185.192.84.99_0_20200504_155915_710792187.jpg

Дванадесет семейства имам които решиха след поставянето на втория корпус да заложат долу свещаци.Не съм търсил ,но майките са излюпени,прясно пило няма, а въпросните семейства са спокойни.Чакам ги към 23-25 май да пронесат.
Защо така се получи-майките бяха качени горе на основи и 2-3 пити прясно пило и поставена решетка.Само след няколко дни имах нощни температури около нулата.Една от причините,другата може би ,че поставих ХР.И още може би въпросните не бяха достатъчно развити за втори корпус,но най -вече десет от тях са с майки от един майкопроизводител.Комплексни причини от които трябва да си извадя правилните изводи.
Всички останали са с два корпуса пчели.Акацията още не е цъфнала.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #4395 Преди 2 седмици

iuli1971 написа:Preview_185.192.84.99_0_20200504_155915_710792187.jpg

Дванадесет семейства имам които решиха след поставянето на втория корпус да заложат долу свещаци.Не съм търсил ,но майките са излюпени,прясно пило няма, а въпросните семейства са спокойни.Чакам ги към 23-25 май да пронесат.
Защо така се получи-майките бяха качени горе на основи и 2-3 пити прясно пило и поставена решетка.Само след няколко дни имах нощни температури около нулата.Една от причините,другата може би ,че поставих ХР.И още може би въпросните не бяха достатъчно развити за втори корпус,но най -вече десет от тях са с майки от един майкопроизводител.Комплексни причини от които трябва да си извадя правилните изводи.
Всички останали са с два корпуса пчели.Акацията още не е цъфнала.
Изображение

Алтави са били майките, според мен производител производител, колко да е производител ... преди две години започнах да оставям по няколко стари майки, оказа се че на пролет винаги имам две семейства самосмени, за моя пчелин това са си 6-7 сигурни отводки с топ майки, ако има късмет и да повторят самосменните маточници което става рядко 10 бр на мен ми стигат. Пробвах и с принудителни самосмени чрез изтощаване, не съм доволен от резултата. Пробвай, избери си вариант и действай, свещаците също не са лоши като за една година ползване :)

Мнение #4396 Преди 2 седмици

iuli1971 написа: поставих ХР.

На Рутовите така си сменям майките.Щом майката е горе не я усещат и залагат.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #4397 Преди 2 седмици

timo1 написа:На Рутовите така си сменям майките.Щом майката е горе не я усещат и залагат.

Не е много читава майката според мен, на фарара днес имаше петно еднодневни яйца в шестия магазин понеже е препълнено с нектарв първия няма маточници...просто сложих седми магазин :) тази година не капе, направо тече, чак аз се чудя за пръв път ми се случва от 5 години, а няма мана още :) и акацията на 1200 метра още не е цъфнала, по ниското обаче има повече цвят от листа, тая жега след обилните валежи е направо медена работа :)
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #4398 Преди 2 седмици

iuli1971 написа:Preview_185.192.84.99_0_20200504_155915_710792187.jpg

Дванадесет семейства имам които решиха след поставянето на втория корпус да заложат долу свещаци.
Изображение

Горните корпуси на различна посока от долните.Каква е била идеята?
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #4399 Преди 2 седмици

дядо емо написа:Горните корпуси на различна посока от долните.Каква е била идеята?

Деде я виж пак
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #4400 Преди 2 седмици

дядо емо написа:Горните корпуси на различна посока от долните.Каква е била идеята?

:D :D :D
То и аз недовиждам вече.Прелката на горния е затворена с парче донапрен,гъба.Вижда се.
Между другото вече започнах да ги размествам.Горе всичкото пило,решетка ,долу майката ,три -четири основи и четири светлокафяви пити.Осем рамки-достатъчно .Центрирани с преградни.Чакаме паша

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , и 39 гости