Пчелини над 600-700 метра

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #4401 Преди 1 седмица

iuli1971 написа::D :D :D
То и аз недовиждам вече.Прелката на горния е затворена с парче донапрен,гъба.Вижда се.
Между другото вече започнах да ги размествам.Горе всичкото пило,решетка ,долу майката ,три -четири основи и четири светлокафяви пити.Осем рамки-достатъчно .Центрирани с преградни.Чакаме паша

Виж пак пронозата за времето?Според мен си трябва още малко обем 6/4 три
ИПМ

Мнение #4402 Преди 1 седмица

timo1 написа:На Рутовите така си сменям майките.Щом майката е горе не я усещат и залагат.

Много си я издуил. ;) :lol: :lol: :lol: Аз затова правя други магарии и съм много дуволен. ;) :lol: :lol: Каква е тая майка у долния корпус и колко е качествена според теб? ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #4403 Преди 1 седмица

Маринов написа:Не е много читава майката според мен, на фарара днес имаше петно еднодневни яйца в шестия магазин понеже е препълнено с нектарв първия няма маточници...просто сложих седми магазин :) тази година не капе, направо тече, чак аз се чудя за пръв път ми се случва от 5 години, а няма мана още :) и акацията на 1200 метра още не е цъфнала, по ниското обаче има повече цвят от листа, тая жега след обилните валежи е направо медена работа :)

Аматьор ТГ,аз какво думах до вчера.Нема сонце,но и Акация нанй си. ;) :lol: :lol:
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #4404 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Виж пак пронозата за времето?Според мен си трябва още малко обем 6/4 три

Ако трябва ще им подложа магазин :D
ИПМ

Мнение #4405 Преди 1 седмица

iuli1971 написа:Ако трябва ще им подложа магазин :D

:think: :lol: :lol: :roll:

Мнение #4406 Преди 1 седмица

jdrumev написа::think: :lol: :lol: :roll:

Да запечатат всичкото пило горе и където е нужно ще сложа магазин между корпусите :D

Мнение #4407 Преди 1 седмица

Маринов написа:Не е много читава майката според мен, на фарара днес имаше петно еднодневни яйца в шестия магазин понеже е препълнено с нектарв първия няма маточници...просто сложих седми магазин :) тази година не капе, направо тече, чак аз се чудя за пръв път ми се случва от 5 години, а няма мана още :) и акацията на 1200 метра още не е цъфнала, по ниското обаче има повече цвят от листа, тая жега след обилните валежи е направо медена работа :)

Да,ама нямаш сложена никъде Хмр.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #4408 Преди 1 седмица

timo1 написа:Да,ама нямаш сложена никъде Хмр.

и на рут и на фарар, се убедих, че ми е излишно да я ползвам, освен когато отделям кошера за отводка, понеже правя дебели отводки по корпус или два магазина .... качва се майката горе, слагам ХМР и след седмица като запечатат всичко доло, цепя на две, придавам маточник или майка при пилото за 20 дни семействата са топ и двете, е може би малко повече се забавя старата майка, която е от предишния сезон. Иначе се убедих, че не ми помага при моя тертип на работа за това я избягвам...
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #4409 Преди 1 седмица

barkov1982 написа:Деде я виж пак

Яя.Младото си е младо,пък ние чак от втория път.Дръжката...,имаше чалга песен,аз го докарах,че е прелка :oops: :lol:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #4410 Преди 1 седмица

дядо емо написа:Яя.Младото си е младо,пък ние чак от втория път.Дръжката...,имаше чалга песен,аз го докарах,че е прелка :oops: :lol:

Случва се на всеки да обърка дупката,Деде. ;)
Дупката да се чете отвора от техничарите!
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 гости