Пчелини над 600-700 метра

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #4411 Преди 1 седмица

Акацията цъфти,а пчели на нея нанайси. ;) :lol: :lol: Сутринта в 6 30 си вървя към спирката и чувам бучене. :think: :lol: :lol: Леле,викам си тук вкарахме втори гол на Ачката/Майстора/.Оглеждам дърветата и ко да видя,от пчели до базуняци всяко гледа да прислуша чепките.... ;) :lol: :lol:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #4412 Преди 1 седмица

За колегите от моя раьон.Гласете се другата седмица за паша от Бяла Детелина. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #4413 Преди 1 седмица

barkov1982 написа:Случва се на всеки да обърка дупката,Деде. ;)
Дупката да се чете отвора от техничарите!

Ах тии!Едно е да объркаш неволно,а друго си е, като младите да бъркаш когато искаш.Нашето време отминава,вие се радвайте на младоста и на ...грешките! ;) :lol:

Мнение #4414 Преди 1 седмица

Акацията цъфна,повечето семейства са в кондиция,но ...прогнозата е за роеве :think:
Пчелини над 600-700 метра - Screenshot_2020-05-24-01-28-25-508_bg.sinoptik.jpg
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #4415 Преди 1 седмица

iuli1971 написа:Акацията цъфна,повечето семейства са в кондиция,но ...прогнозата е за роеве :think:
Screenshot_2020-05-24-01-28-25-508_bg.sinoptik.jpg
Изображение

При мен е същото, но смятам след вчерашния преглед, че няма да има роене. Лошото е че и акация няма да има, каквото успяха да съберът по жегите сега запечатват ...ам акация нема да има :)

Мнение #4416 Преди 1 седмица

iuli1971 написа:Акацията цъфна,повечето семейства са в кондиция,но ...прогнозата е за роеве :think:
Изображение

Те много познават. :lol: При нас казаха 40-50 литра на квадратен метър, но няма 4 литра на квадратен километър. ;)
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #4417 Преди 1 седмица

Изображение

Тва тия пчели,трябва да ги обличаме с вълнени дрешки. :lol:
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #4418 Преди 6 дни

При мен вече е 11°.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #4419 Преди 6 дни

rumenggr написа:При мен вече е 11°.

Преди около 45г. си спомням сняг по това време при нас,на кота 150м.
На 10.06 1986г. в Рудоземско натрупа 20см сняг и за 2 дена го стопи.
Лично аз,не бих организирал пчелин на над 800м н.р.
5-6 години,редовно(7-10 дни) минавах през Петрохан.Нито веднъж не видях медоносна пчела.
За пчелата и не само, е по лесно да се спуска.При набиране на височина,пчелата изразходва доста гориво и ако е натоварена....
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #4420 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:Преди около 45г. си спомням сняг по това време при нас,на кота 150м.
На 10.06 1986г. в Рудоземско натрупа 20см сняг и за 2 дена го стопи.
Лично аз,не бих организирал пчелин на над 800м н.р.
5-6 години,редовно(7-10 дни) минавах през Петрохан.Нито веднъж не видях медоносна пчела.
За пчелата и не само, е по лесно да се спуска.При набиране на височина,пчелата изразходва доста гориво и ако е натоварена....

Логично. Има места и то много добри. Петрохан си видял, че не става. Един колега е на 915 и при него няма голямо изкачване. Просто тези области като цяло са с по-високо надморско равнище. Неговото място е с добра паша. Има кофти зими, но е зелено и пашата продължава дълго, а прашеца!!! не спира(изключвам нетипични суши). Знам и едно близо до Вакарел с много добра паша, а дава и мана от средата на Август и то добра. Не са за пренебрегване такива райони. Аз бих направил пчелин и на двете споменати с удоволствие!

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , , и 39 гости