Външни наблюдения отказ от прегледи

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2321 Преди 4 месеца

Иван Мънков написа:То и при мен има много търтей, което означава, че ще вадим мед, чаааак до пролетта! :D

Е ти ко очакваш Ванка да ги гонят ли?Два пъти на ларви ги изхвърлят тая година. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #2322 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Тъй като темата е за външни наблюдения, как може един пчелар да разбере дали пашата е свършила?

При мен има много търтеи, те не са изгонени и летят свободно на 31.07.2019, да са живи и здрави!

Бати Славчо,извиниме за невежеството,но гонила са търтеи Май и Юни. ;) Свършила и приключила са две различни работи според мен. :D :D :lol: :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2323 Преди 4 месеца

При младите майки "всичкото търтей е строено на баламатума".При по-възрастните може и още да се класират.А при бабите може и да презимуват.По това къде са търтеите сега, съдя за възрастта на майките.Няма грешка.Дори това дали са направили самосмяна се познава така.
А края на пашата личи и по сушата.Изсъхне ли всичко - паша, ЙОК. :think:
Иде време за "изваждане"(-).Бъркане на дълбоко в джоба! :doh:
ИПМ

Мнение #2324 Преди 4 месеца

зуница написа:При младите майки "всичкото търтей е строено на баламатума".При по-възрастните може и още да се класират.А при бабите може и да презимуват.По това къде са търтеите сега, съдя за възрастта на майките.Няма грешка.Дори това дали са направили самосмяна се познава така.
А края на пашата личи и по сушата.Изсъхне ли всичко - паша, ЙОК. :think:
Иде време за "изваждане"(-).Бъркане на дълбоко в джоба! :doh:

:naughty: Има и други техники.Майстора ги е подсказвал.А 5-10л сироп кой го бърка +2кг питка.Как е писал Майстора"Меда го пазим за развитие" ;) :D :D

Мнение #2325 Преди 4 месеца

jdrumev написа::naughty: ...А 5-10л сироп кой го бърка +2кг питка. ...

Как можа да го кажеш? :eek: Точно ти? :naughty: Такъв огромен разход и "кой го бърка"?! :doh:

Мнение #2326 Преди 4 месеца

Колко сте бързи с коментарите без да мислите със сивото. :violin: :violin: :violin:

Докато имам търтеи масово във всички пчелни кошери, има добра паша при мен. :violin: :violin: :violin:

И оставям корпусите за събиране на медец. :violin: :violin: :violin:

Но след 2-3 седмици свалям всичко и зазимявам, не защото още си гледат търтеи. :violin: :violin:

Въпросът е че все още има паша нв началото на август. :D :D :D
ИПМ

Мнение #2327 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Колко сте бързи с коментарите без да мислите със сивото. :violin: :violin: :violin:

Докато имам търтеи масово във всички пчелни кошери, има добра паша при мен. :violin: :violin: :violin:

И оставям корпусите за събиране на медец. :violin: :violin: :violin:

Но след 2-3 седмици свалям всичко и зазимявам, не защото още си гледат търтеи. :violin: :violin:

Въпросът е че все още има паша нв началото на август. :D :D :D

Не съм съгласен с това твое твърдение Бати Слави.Ти вървиш след мен с няколко цикъла.Ако направиш това няма да дадеш на пчелите да заложат самосмени и може да хванеш Августови рояци. ;) :D :D Аз бих изчакакъл до 15.09.Слагане на парцаля с отвор отпред и заливане на 2х5.След два цикъла слагане на фитиля и ротиране. ;) :D :D
п.п.За последното не съм сигурен ,че е правилно може и да се шегувам. ;) :lol: :lol:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2328 Преди 4 месеца

jdrumev написа: . ;) :D :D
п.п.За последното не съм сигурен ,че е правилно може и да се шегувам. ;) :lol: :lol:

А ти откъде знаеш, че бате ти не се е пошегувал пръв ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #2329 Преди 4 месеца

Не се шегувам, търтеите са във всички семейства, и летят около 15-16 ч. следобед /или по-късно/. През останалото време има голям летеж на пчели, които се връщат и падат пред кошерите, след като си починат излитат и влизат право в прелките. :D :D :D Трупат медец миличките. :D :D :D

Това е признак че пашата продължава, ще ги чакам още 10-12 дни и ги зазимявам. :violin: :violin: :violin:

Мнение #2330 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Не се шегувам, търтеите са във всички семейства, и летят около 15-16 ч. следобед /или по-късно/. През останалото време има голям летеж на пчели, които се връщат и падат пред кошерите, след като си починат излитат и влизат право в прелките. :D :D :D Трупат медец миличките. :D :D :D

Това е признак че пашата продължава, ще ги чакам още 10-12 дни и ги зазимявам. :violin: :violin: :violin:

Не казвай къде ти е пчелина , че ще наредим на опашка "на подвижно" при тебе! :lol:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , и 17 гости