Външни наблюдения отказ от прегледи

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #2331 Преди 4 месеца

зуница написа:Не казвай къде ти е пчелина , че ще наредим на опашка "на подвижно" при тебе! :lol:

Дори знанията и тертипите ще му дръпнете. ;)
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #2332 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Дори знанията и тертипите ще му дръпнете. ;)

пази боже :)

Мнение #2333 Преди 4 месеца

зуница написа:Не казвай къде ти е пчелина , че ще наредим на опашка "на подвижно" при тебе! :lol:

Много добре ти е известно, че над 500-600 сезона започва 2-3 седмици по късно и респективно свършва по същия начин. Разликата е, че приключва доста рязско и бързо застудява, иначе на ниското има циганско лято за заспалите пчелари който не си е свършил задачите на време.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2334 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Дори знанията и тертипите ще му дръпнете. ;)

Аз нали многократно съм си признавал , че съм във форумите с тази цел. "Крада" опит и идеи! :shhh:
(Дори и от Даката има какво да се вземе.Не визирам "еленски бут" и рИкия.) ;)
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: 1994

Мнение #2335 Преди 4 месеца

зуница написа:Аз нали многократно съм си признавал , че съм във форумите с тази цел. "Крада" опит и идеи! :shhh:
(Дори и от Даката има какво да се вземе.Не визирам "еленски бут" и рИкия.) ;)
Хората са го казали.Аз не откривам топлата вода,винаги да се изслушва всеки човек.И от най-простия можеш да научиш нещо или да те доведе донякаква идея.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2336 Преди 4 месеца

slavi 13 написа: има голям летеж на пчели, които се връщат и падат пред кошерите

На мен пък,това ми говори,че натоварените пчели се изкачват.Демек,пашата е в ниското.
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2337 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:На мен пък,това ми говори,че натоварените пчели се изкачват.Демек,пашата е в ниското.

Аз съм в ниско. Сутрин, до обедната жега падат под прелката. Може да събират зад възвишение. Трудно е да се оцени, каква част от всички пристигащи планират под прелките и накъде излитат точно те. Коридора най-често е един и после не е ясно.

Мнение #2338 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:На мен пък,това ми говори,че натоварените пчели се изкачват.Демек,пашата е в ниското.

Ангеле, при мен е равна долина, с високи хълмове над 300-400-600 метра и не би трябвало пчелите да идват отдолу. Аз съм на около 20 метра над долината.
Идват от по-ниската част на долината, но защо падат пред кошерите???

Има и нещо друго което забелязах, пчелите които се връщат правят опит директно да влезнат в кръглата прелка в корпуса, но излитащите пчели им пречат и падат пред кошера. Има голям летеж, но не ползват долната напълно отворена прелка /тя се ползва за вентилация, и малко пчели я ползват за летеж/.
Долната прелка е отворена още през месец май, но сега не я ползват за летеж а предпочитат да я ползват за вентилация, където има около 30-50 пчели които вентилират /при премахнати дъна на кошерите, и сянка след 12 часа на обед/. :D :D :D

Е това което ви описах по-горе са всичките белези за продължаваща паша. Дал бог всекиму такава паша. :D

След падналият дъжд днес, пашата ще продължи още поне 2 седмици. :violin: :violin: :violin:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #2339 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Ангеле, при мен е равна долина, с високи хълмове над 300-400-600 метра и не би трябвало пчелите да идват отдолу. Аз съм на около 20 метра над долината.
Идват от по-ниската част на долината, но защо падат пред кошерите???

Има и нещо друго което забелязах, пчелите които се връщат правят опит директно да влезнат в кръглата прелка в корпуса, но излитащите пчели им пречат и падат пред кошера. Има голям летеж, но не ползват долната напълно отворена прелка /тя се ползва за вентилация, и малко пчели я ползват за летеж/.
Долната прелка е отворена още през месец май, но сега не я ползват за летеж а предпочитат да я ползват за вентилация, където има около 30-50 пчели които вентилират /при премахнати дъна на кошерите, и сянка след 12 часа на обед/. :D :D :D

Е това което ви описах по-горе са всичките белези за продължаваща паша. Дал бог всекиму такава паша. :D

След падналият дъжд днес, пашата ще продължи още поне 2 седмици. :violin: :violin: :violin:

Ах,ти колко си подъл и гаден Бати Славчо. :D :D Стегни се малко,че Копчето при суша само жълт прашец пуща. ;) :lol: :D :lol: :D
п.п.Мой поне 1 см. да увеличи... :D :D :D

Мнение #2340 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Ах,ти колко си подъл и гаден Бати Славчо. :D :D Стегни се малко,че Копчето при суша само жълт прашец пуща. ;) :lol: :D :lol: :D
п.п.Мой поне 1 см. да увеличи... :D :D :D

Този дъжд, който падна днес го чакам от няколко седмици, и сега се случи. Сега отавата и ожънатите ниви ще цъфнат. Ще цъфнат всички билки опасани от кравите и овцете, а пасбища при мен има много. Това ще ми спести есенно подхранване, и ще си свиркам :violin: :violin: :violin:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , и 17 гости