Външни наблюдения отказ от прегледи

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2341 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Този дъжд, който падна днес го чакам от няколко седмици, и сега се случи. Сега отавата и ожънатите ниви ще цъфнат. Ще цъфнат всички билки опасани от кравите и овцете, а пасбища при мен има много. Това ще ми спести есенно подхранване, и ще си свиркам :violin: :violin: :violin:

:naughty: Нямаш пчели за тая паша ,че не сложи фитиля на време. ;) Имаш 3 рамки пило излизашо 1 рамка тука има тука няма и работническо 1 1/2.Тоя дъжд ще ти донесе само проблеми ако не си ги отварял/ротация на тоя венец не помага/.Аз бих ги потготвил за междинната пчела която ще ти излезе след 15-20 август.... ;) :D :D :D :lol: :lol: :lol: Шегувам се,но очакваш това което няма да стане при тая влажност и температури/Слагай за градеж и махай за на пролет и молец нема ги барне. :D :D :D
п.п.Просто помагам, нас програмисти с 3 чужди рояка хванати малко далеко от теб. ;) :lol: :lol: :D :D
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2342 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Този дъжд, който падна днес го чакам от няколко седмици, и сега се случи. Сега отавата и ожънатите ниви ще цъфнат. Ще цъфнат всички билки опасани от кравите и овцете, а пасбища при мен има много. Това ще ми спести есенно подхранване, и ще си свиркам :violin: :violin: :violin:

Сега като пуснат прасетата за да не ги колят и те преорат всичко, цъфтежа ще иде за на пролет.Шегичка! Ливада посетена от диви прасета си виждал нали? :thumbup:

Мнение #2343 Преди 4 месеца

Маринов написа:Много добре ти е известно, че над 500-600 сезона започва 2-3 седмици по късно и респективно свършва по същия начин. Разликата е, че приключва доста рязско и бързо застудява, иначе на ниското има циганско лято за заспалите пчелари който не си е свършил задачите на време.

МаринОФФ, на високо се случват неща за които нямаш никаква представа. :violin: :violin: :violin:

Мнение #2344 Преди 4 месеца

зуница написа:Сега като пуснат прасетата за да не ги колят и те преорат всичко, цъфтежа ще иде за на пролет.Шегичка! Ливада посетена от диви прасета си виждал нали? :thumbup:

Не съм виждал ливада посетена от диви прасета, но съм виждам проливен дъжд какво прави в кошерите в началото на август. :dance: :dance: :dance:

Този проливен дъжд, в началото на август, прави пило до септември, поради това ще се свиркам. :violin: :violin: :violin:
ИПМ

Мнение #2345 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:МаринОФФ, на високо се случват неща за които нямаш никаква представа. :violin: :violin: :violin:

ОФ е на инглиш и означава нападение,а при Тато си беше подържаща партия Бати Славчо. ;) :D :D
Тоя път та хванах и на бастунче. ;) :lol: :D Всеки който си....може да бъде маниполиран,но аз съм слаб на акъль и не помня ко думам./Данче Друмевски Кофроуд/ ;) :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
п.п.Файту рикия пърфект инглиш. ;) :lol: :lol: :D
ИПМ

Мнение #2346 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Не съм виждал ливада посетена от диви прасета, но съм виждам проливен дъжд какво прави в кошерите в началото на август. :dance: :dance: :dance:

Този проливен дъжд, в началото на август, прави пило до септември, поради това ще се свиркам. :violin: :violin: :violin:

Съгласен съм но ти не си затворил дъната и си още на открито заради лакомията. :D :D :lol: :lol: Нямаше смисъл да ги държиш на толкова корпуса.Дръпни излизащото пило крайно и си пий кафенцето/чайчето/ ;) Не сме на Майстора в раьона и когато имаш това пило което той има на 31.09 ела ми се обади. ;) :lol: :lol: :lol: :D :D :D :lol: :lol: :lol:
п.п.Спецялно за теб тия дни ще покажа ЗЛР на 10р пили=14 ;) :D :D :lol: :lol: :lol:

Мнение #2347 Преди 4 месеца

jdrumev написа:ОФ е на инглиш и означава нападение,а при Тато си беше подържаща партия Бати Славчо. ;) :D :D
Тоя път та хванах и на бастунче. ;) :lol: :D Всеки който си....може да бъде маниполиран,но аз съм слаб на акъль и не помня ко думам./Данче Друмевски Кофроуд/ ;) :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
п.п.Файту рикия пърфект инглиш. ;) :lol: :lol: :D

Пъшкам бе, човек, викам си ООФ, пак ли тоя.... :dance: :dance: :dance:
ИПМ

Мнение #2348 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Пъшкам бе, човек, викам си ООФ, пак ли тоя.... :dance: :dance: :dance:

Супер си щом с ПИШКАш. ;) :lol: :D Вземи вади тоя мед 30-35кг,че с тоя прашец жълтия/не е от слънчуфка/мой да чакаш февруари.За март не става вече е топло усещат го по мирис и тряба го вадиш. ;) :D :D

Мнение #2349 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Съгласен съм но ти не си затворил дъната и си още на открито заради лакомията. :D :D :lol: :lol: Нямаше смисъл да ги държиш на толкова корпуса.Дръпни излизащото пило крайно и си пий кафенцето/чайчето/ ;) Не сме на Майстора в раьона и когато имаш това пило което той има на 31.09 ела ми се обади. ;) :lol: :lol: :lol: :D :D :D :lol: :lol: :lol:
п.п.Спецялно за теб тия дни ще покажа ЗЛР на 10р пили=14 ;) :D :D :lol: :lol: :lol:

Ако лакомия е знанието, че ще има още по един корпус с мед за мен, и ще остане за всяко семейство по 20-25 кила мед за зимата, ДА ЛАКОМ СЪМ :dance: :dance: :dance: .

Няма да затварям дъната докато е топло. :dance: :dance: :dance:
ИПМ

Мнение #2350 Преди 4 месеца

slavi 13 написа:Ако лакомия е знанието, че ще има още по един корпус с мед за мен, и ще остане за всяко семейство по 20-25 кила мед за зимата, ДА ЛАКОМ СЪМ :dance: :dance: :dance: .

Няма да затварям дъната докато е топло. :dance: :dance: :dance:

Туй Бастуня го нямаш за нищо. :D :D С тия Курници дето ги хвалиш немаш венец,немаш пчела и даваш 10л по 3,5 сахар,а тоа значи ,че меда ти от овошки е или инверт или сахар.Шегувам се ,но се опитвам да мисля без мозък,а следователно без акъль. :D :D Ето защо не продаваш на едро/много храниш и за туй не ти се роят/не спираш да храниш.Фактите от писането ти говорят ;) :D :lol:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 гости