Външни наблюдения отказ от прегледи

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2481 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Ами разбира се, че ще е така ама ако корпуса е запечатан под тях а над тях празен дали пак ще се мотат. :think:

Тук според мене ще влияе климатичните условия.Според мен тия на завет ще се мотаят повече. :D :D :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2482 Преди 1 седмица

дядо емо написа:И ако има,къде да го слагат.

Кошера в момента е на 4 корпуса!!! Медовия ще бъде раздаден, където трябва. Семейството ще зимува на 3 корпуса.
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2483 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Ами разбира се, че ще е така ама ако корпуса е запечатан под тях а над тях празен дали пак ще се мотат. :think:

Пълен корпус под семейство не съм слагал. До скоро стоеше един с две крайни пълни и няколко маломедни. Сваляха за норматив, но те не са представителна извадка, защото са най-многочисленото ми семейство. Като инфо, разхвърлят в три корпуса при добро време.

Мнение #2484 Преди 1 седмица

Пчелари!!! При моите кошери зазимени на 3 /три многокорпусни/ корпуси няма никакъв признак на кражба. Пчелите сами се зазимиха, не летят.

Когато ги чукна по корпусите отговарят дружно и силно. Тъй като имат много мед, не ми пука за зимата. Няма да ги подхранвам. Няма да ги отварям до първата главна паша. :violin: :violin: :violin:

Тъй като общата височина на кошера е около 66-68 сантиметра, което е супер за пчелите за зимата и за пролетта, считам че през 2020 ще има много медец. :violin: :violin: :violin:

Мнение #2485 Преди 1 седмица

slavi 13 написа:Пчелари!!! При моите кошери зазимени на 3 /три многокорпусни/ корпуси няма никакъв признак на кражба. Пчелите сами се зазимиха, не летят.

Когато ги чукна по корпусите отговарят дружно и силно. Тъй като имат много мед, не ми пука за зимата. Няма да ги подхранвам.

Тъй като общата височина на кошера е около 66-68 сантиметра, което е супер за пчелите за зимата и за пролетта, считам че през 2020 ще има много медец. :violin: :violin: :violin:

Амин.

Мнение #2486 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Амин.

Когато не отварям кошерите си спестявам много труд и пари. :violin: :violin: :violin:

Но има хора които не могат да разберат това. :violin: :violin: :violin:

Пожелавам им много блъскане, много работа, точно спазване на всички изисквания които са указани в книгите, много прегледи, които граничат с мазохизъм, УСПЕХ МАЗОХИСТИ. :violin: :violin: :violin:

Мнение #2487 Преди 1 седмица

Не ползвайте инвентиран сироп. :violin: :violin: :violin: На пчелите им трябва захарен сироп, какъвто намират в природата. :violin: :violin: :violin:

Мнение #2488 Преди 1 седмица

slavi 13 написа:На пчелите им трябва захарен сироп, какъвто намират в природата. :violin: :violin: :violin:

:o Туй направо ме преби. :o

Мнение #2489 Преди 1 седмица

solaris60 написа::o Туй направо ме преби. :o

От ГМО царевица се прави инвентиран сироп. :violin: :violin: :violin:
Пчелите се нуждаят само от захарта, която намират в цветовете на растенията. :violin: :violin: :violin: Не им е необходима помощ от пчелар, който им е взел всичкия мед, след което си е изчистил имиджа с даването на инвентирана захар за зимни запаси. :violin: :violin: :violin:
Стаж: Пчелар

Мнение #2490 Преди 1 седмица

slavi 13 написа:Пчелари!!! При моите кошери зазимени на 3 /три многокорпусни/ корпуси няма никакъв признак на кражба. Пчелите сами се зазимиха, не летят.

Когато ги чукна по корпусите отговарят дружно и силно. Тъй като имат много мед, не ми пука за зимата. Няма да ги подхранвам. Няма да ги отварям до първата главна паша. :violin: :violin: :violin:

Под многокорпусни, Рутови ли трябва да се разбира?
Ако тази година общата височина ( без дъното и капака ) е била 3х24=72см., то през 2020г. наистина може да изкараш повече медец!
:violin: :violin: :violin:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: и 21 гости