Защо винаги семействата дали най-много мед, загиват.

Проф.
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1 Преди 4 години

Някое друго мнение по въпроса, ако може.

Мнение #2 Преди 4 години

tarty написа:Някое друго мнение по въпроса, ако може.

Изхабени са и няма кой да им даде сироп. Пчеларят като извади меда и забравя за пчелите.
Проф.

Мнение #3 Преди 4 години

Osmanov написа:

Изхабени са и няма кой да им даде сироп. Пчеларят като извади меда и забравя за пчелите.

Аз ги храня, но пчелите все повече намаляват докато един слънчев ден видиш, че го ограбват.

Мнение #4 Преди 4 години

tarty написа:
Osmanov написа:

Аз ги храня, но пчелите все повече намаляват докато един слънчев ден видиш, че го ограбват.

Колко сироп наля на това семейство?
Проф.

Мнение #5 Преди 4 години

Osmanov написа:
tarty написа:
Osmanov написа:Изхабени са и няма кой да им даде сироп. Пчеларят като извади меда и забравя за пчелите.

Към 20 литра.

Мнение #6 Преди 4 години

tarty написа:
Osmanov написа:
tarty написа:Аз ги храня, но пчелите все повече намаляват докато един слънчев ден видиш, че го ограбват.

Към 20 литра.

След последната паша пчелите отпадат и тогава започва нашата работа. Повечето колеги като изкарат меда и почват да центрофужат, а забравят за пчелите. Може да имаш болест. Лентички слагаш ли?
Проф.

Мнение #7 Преди 4 години

Това не е болест, наблюдавам го вече години на ред. Наистина когато им взема меда в корпуса им всичко е пило, но според мен майката се изтощава от снасянето и както снася така изведнъж пилото намаля и есента семейството остава с малко пчели. Майката пчелите не я сменят, тогава тя или умира или я убиват при грабежа на кошера.

Мнение #8 Преди 4 години

tarty написа:Това не е болест, наблюдавам го вече години на ред. Наистина когато им взема меда в корпуса им всичко е пило, но според мен майката се изтощава от снасянето и както снася така изведнъж пилото намаля и есента семейството остава с малко пчели. Майката пчелите не я сменят, тогава тя или умира или я убиват при грабежа на кошера.

Това е друга причина и затова сменяме майки.
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #9 Преди 4 години

Това е интересен въпрос.Аз като начинаещ пчелар нямам опит, но моя учител също е изказвал мнение че силните му кошери имат по голяма смъртност през зимата.
При теб случая е друг щом ги нападат :think:
Да не би да искат да избягат с крадците вместо да преработват сироп?
Проф.

Мнение #10 Преди 4 години

За поредна година рекордьора ми за тази година днес го намерих без пчели. Есента му дадох 20 кг сироп като го следих и видях, че рязко му намаля пчелата и така до днес. Това не ми се случва за пръв път с рекордьор. Още три кошера са под съмнение за кражба, но нямах време да ги преглеждам , оставих ги за друг ден.

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 гости