Южен централен

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #1 Преди 3 години

Миналата събота(12.11) поредният екскурзиант(400км) достигна постоянната си локация.Никакъв проблем при транспортирането.Температурата около 16ч беше около 10*.Трийсетина минути след настаняването им бяха се успокоили.След отварянето мн малко пчели полетяха,но на другия ден облитането беше,като на пролет.....Докато се поуспокоят успях да надникна в няколко кошера.Медовите запаси за,които имах малко притеснения,са достатъчни-демек зимуването ще протече по план.....Ето и снимка на успокоения кошер....
Южен централен - Снимки0021.jpg
Южен централен - Снимки0019.jpg
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #2 Преди 3 години

Браво бе човек! Голям опит доби с транспортирането - запазена марка. Това е истински пчелар, колеги, който не си оставя любимците. :clap:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #3 Преди 3 години

Ангел Йосифов написа:Миналата събота(12.11) поредният екскурзиант(400км) достигна постоянната си локация.Никакъв проблем при транспортирането.Температурата около 16ч беше около 10*.Трийсетина минути след настаняването им бяха се успокоили.След отварянето мн малко пчели полетяха,но на другия ден облитането беше,като на пролет.....Докато се поуспокоят успях да надникна в няколко кошера.Медовите запаси за,които имах малко притеснения,са достатъчни-демек зимуването ще протече по план.....Ето и снимка на успокоения кошер....Снимки0021.jpgСнимки0019.jpg

Майсторе, в колата ли ги вкара или в ремарке?
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #4 Преди 3 години

Всички са пътували в кола(6часа),като по този начин са и термично обработени против акара.......
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #5 Преди 3 години

Ха! Пускай патента. Дупките по пътищата у нас, стръскват акара след термична обработка!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #6 Преди 3 години

За догодина,понеже няма да ги возя,в края на август-началото на септември ще ги затварям в кошерите 3 пъти по един ден през седмица.И по този начин ще им правя "термична обработка"против акара.След още 2-3 години,тогава ще патентоваме... ;)
Петъчен майстор пчелар

Мнение #7 Преди 3 години

В петък поредния екскурзиант пристигна на постоянното си място.Понадникнах отгоре на няколко кошера.Направи ми впечатление,че тукашните кошери са с до около 1,5кг пчели,а тия от северозапада до 2кгмакс.Тази разлика я отдавам на сушата.Като цяло тази есен кошерите са по слаби с около килограм от предните години.....Уплътних си времето с "облагородяване" на пчелина-засях 12бр. 3годишни еводии.На 50м от кошерите започва акациева гора(700дек) и 100-тина дек. липа.Конвенционалното земеделие започва след 600м.В обсега на пчелите има около десетина микро язовира.................
Прикачени файлове
Южен централен - Снимки0162.jpg
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Ловеч

Мнение #8 Преди 3 години

Звучи като райско местенце за отглеждане на пчели.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #9 Преди 3 години

Надявам се не само да звучи,а и.........Мястото ми е познато от поне 35г.Понеже мястото е силно оцедливо до края на юни всичко ще е ок.,а от там нататък.......
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #10 Преди 3 години

Ангел Йосифов написа:Надявам се не само да звучи,а и.........Мястото ми е познато от поне 35г.Понеже мястото е силно оцедливо до края на юни всичко ще е ок.,а от там нататък.......

.... само отлични резултати !!

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 гости