Южен централен

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #1311 Преди 1 месец

Маринов написа:дамазлък да фанеш от тия двете мами, читави са :) звездите ми го говорят и аз имам две таквиз :)

:o А тъъъъй. Само гледай да не започне да ти се върти километража. Че тук има един вече, знаеш го. ;)
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #1312 Преди 1 месец

solaris60 написа::o А тъъъъй. Само гледай да не започне да ти се върти километража. Че тук има един вече, знаеш го. ;)

мм ба, аз не им отбирам толкоз много голяма ми е стрелката на километража :)
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #1313 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:....
От прегледаните сутринта кошери, два ТРЯБВА следобед да ги разделя, два Лангстрот-Рут корпуса пълни, а са ротирани на 29.03.
Такова нещо не съм виждал, а не съм от вчера пчелар. Питите тежът и лъскат.
За първи път ще разделям кошери преди да съм подхранвал подбудително със сироп :!: :!: :!:
.....

Около теб, в началото на Май не тръгва ли паша? Какво има над тези два рутови корпуси?

Мнение #1314 Преди 1 месец

Маринов написа:мм ба, аз не им отбирам толкоз много голяма ми е стрелката на километража :)

Стрелката не знам, но 20 хилки като постове, ако дадеш ще е доста обогатен форума. :thumbup:
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #1315 Преди 1 месец

rumenggr написа:Около теб, в началото на Май не тръгва ли паша? Какво има над тези два рутови корпуси?

Над двата Лангстрот-Рут корпуса има ...... таванка . :doh: :D под тях два магазина :doh: :doh:
През Май имам някаква паша, ако рече Господ, ама Април :think: никога до сега. Затова съм......по бели гащи. :doh: :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Мнение #1316 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:Над двата Лангстрот-Рут корпуса има ...... таванка . :doh: :D под тях два магазина :doh: :doh:
През Май имам някаква паша, ако рече Господ, ама Април :think: никога до сега. Затова съм......по бели гащи. :doh: :D

Ще те изяде. :lol:
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #1317 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:Над двата Лангстрот-Рут корпуса има ...... таванка . :doh: :D под тях два магазина :doh: :doh:

Много са ни различни районите, като климат и от там паша.
Се трябва да имате овошки, цветя,.... Хубави семейства! Аз не бих ги разпилял. Говорили сме, но ме сърби клавиатурата :lol: . Ако мама ”има дупе”, бих ги направил 4 корпуса и ако не излезе акация примерно, може тогава да ги въртиш както ти е кеф. С толкова пчели, игри бол!
Лонг Джон Силвър

Мнение #1318 Преди 1 месец

rumenggr написа:Много са ни различни районите, като климат и от там паша.
Се трябва да имате овошки, цветя,.... Хубави семейства! Аз не бих ги разпилял. Говорили сме, но ме сърби клавиатурата :lol: . Ако мама ”има дупе”, бих ги направил 4 корпуса и ако не излезе акация примерно, може тогава да ги въртиш както ти е кеф. С толкова пчели, игри бол!

Варианти много. Това му е хубавото на тази система Лангстрот-Рут + магазини. ;)
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #1319 Преди 1 месец

Колегите от тоя раьон да обърнат внимание на Акаря.Според мен след четене на постовете и разговори по телифоня за инфо имате много акарь. ;) :lol: :lol: Може и да греша,но може и да съм прав. ;) :lol: :lol:
Лонг Джон Силвър

Мнение #1320 Преди 1 месец

jdrumev написа:Колегите от тоя раьон да обърнат внимание на Акаря.Според мен след четене на постовете и разговори по телифоня за инфо имате много акарь. ;) :lol: :lol: Може и да греша,но може и да съм прав. ;) :lol: :lol:

Ти я си гледай сериалите внимателно, че поне в едно нещо да си в час. :mrgreen:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , и 20 гости