Хибридна технология

Регистриран: Преди 5 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Югоизток

Мнение #271 Преди 4 години

Нямам опит с хибридната технология,и на мен ще ми бъде интересно да го коментираме този въпрос.Аз също се замислям да пробвам тази година 1 кошер.За него имам 2 магазина 10 рамкови Дадан-Блат.Поздрави и успех.
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #272 Преди 4 години

Четох, четох и нищо съществено. Старите спорове кокошката или яйцето или колко снася майката.
Да и според мен 1 Лангстрот-Рут е недостатъчен ( поне за моя регион ).
Мисля, че по-практична е конфигурацията 2 Лангстрот-Рут корпуса и 3 Дадан-Блат магазина. Дали майката ще ми снася 2000, 3500 или 5000 яйца? При всички случаи ще имам по-бурно пролетно развитие ( ротиране ) и ще съм си свършил моята работа - ДА ОСИГОРЯ ПРОСТРАНСТВО ЗА СНАСЯНЕ.
Ще се подсигуря за роенето ( демариране ) а за пашата ще оставя 1 Лангстрот-Рут корпус + 3 Дадан-Блат магазина другия Лангстрот-Рут корпус - запасна майка, отводката или в склада!!!
Лектора е прав за себе си отношението труд/добив - 600 кошера са си 600 кошера. За височината на медовата рамка спор мяна 160 мм. за сега е най-оптималното.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #273 Преди 4 години

Марин Шойков написа:Четох, четох и нищо съществено. Старите спорове кокошката или яйцето или колко снася майката.
Да и според мен 1 Лангстрот-Рут е недостатъчен ( поне за моя регион ).
Мисля, че по-практична е конфигурацията 2 Лангстрот-Рут корпуса и 3 Дадан-Блат магазина. Дали майката ще ми снася 2000, 3500 или 5000 яйца? При всички случаи ще имам по-бурно пролетно развитие ( ротиране ) и ще съм си свършил моята работа - ДА ОСИГОРЯ ПРОСТРАНСТВО ЗА СНАСЯНЕ.
Ще се подсигуря за роенето ( демариране ) а за пашата ще оставя 1 Лангстрот-Рут корпус + 3 Дадан-Блат магазина другия Лангстрот-Рут корпус - запасна майка, отводката или в склада!!!
Лектора е прав за себе си отношението труд/добив - 600 кошера са си 600 кошера. За височината на медовата рамка спор мяна 160 мм. за сега е най-оптималното.

Досега не съм виждал семейство да се оплаква от място, но само когато тези свободни рамки са под плодника. Има кратки моменти на интензивна паша, а през тях, пчелите внасят повече, отколкото през последните 10дни(примерно). Някои колеги виждат този момент при акацията, хвърлят още 2-3 магазина и отиват да купуват тенекии :lol: След 3 дни чакат пълен магазин, а кошера не е мръднал :lol:
При пилото е същото, ако изпуснеш момента за разширяване, все едно си изтървал 1-2 отводки.
Ако избързаш, връщаш семейството с 1-2 седмици назад.
Точния момент е когато пчеларя каже, иначе ставаш роб на пчелина.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #274 Преди 4 години

Някой пак открил топлата вода. Колегата в клипа преди няколко години го представи

https://www.youtube.com/watch?v=rsIg20XLbFE
Пчелар от: Плевен

Мнение #275 Преди 4 години

M. Milkov написа:Нямам опит с хибридната технология,и на мен ще ми бъде интересно да го коментираме този въпрос.Аз също се замислям да пробвам тази година 1 кошер.За него имам 2 магазина 10 рамкови Дадан-Блат.Поздрави и успех.

Два магазина са малко. Трябват ти поне четири. През пролетта майката след като осемени плодника се качва и снася в магазина. При мен това се случва началото на април. Магазина го зареждам с две-три изградени рамки в средата и ВО. До акацията майката е заредила малките рамки и е слязла отново в плодника. За медобера магазините горе и така до края на лятото. Недостатък е, че питите в корпуса се подменят като при Дадан-Блат плодника- по няколко през пролетта.
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #276 Преди 4 години

Само да приемат Истамбулската конвенция и темата ще стане съвсем легитимна! :D :D :D
То туй нещо не е, ни кон, ни магаре що за система ще е :doh: ? Та експериментите ще ги има и по някога са за сметка някой магазин мед! Той малкия Софроний си има собствена теза която ми е угодна като теория, но на практика е нещо различно! Наш Илия Варненчик през септември с три думи ми даде тема за размисъл, а и Борката малко по рано! Как ще зимува това нещо джендъра и къде ще му е плодника август и кое ще му е плодника за Първа пролет! Главоблъсканица! :angry-banghead:
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #277 Преди 4 години

Иван Мънков написа:Само да приемат Истамбулската конвенция и темата ще стане съвсем легитимна! :D :D :D
То туй нещо не е, ни кон, ни магаре що за система ще е :doh: ? Та експериментите ще ги има и по някога са за сметка някой магазин мед! Той малкия Софроний си има собствена теза която ми е угодна като теория, но на практика е нещо различно! Наш Илия Варненчик през септември с три думи ми даде тема за размисъл, а и Борката малко по рано! Как ще зимува това нещо джендъра и къде ще му е плодника август и кое ще му е плодника за Първа пролет! Главоблъсканица! :angry-banghead:

Аз ще ти да още една - к'во ме интересува!
Плодникът е под меда, толкова ми стига да знам. :happy-partydance:
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #278 Преди 4 години

Дамян Дамянов написа:Аз ще ти да още една - к'во ме интересува!
Плодникът е под меда, толкова ми стига да знам. :happy-partydance:

По някога правилото има изключения.При тебе пъзел няма, всичко е еднакво! :dance:
Лонг Джон Силвър
Пчелар от: Пловдив

Мнение #279 Преди 4 години

Иван Мънков написа:Само да приемат Истамбулската конвенция и темата ще стане съвсем легитимна! :D :D :D

Ха-ха-ха това за Джендъра ми хареса.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Назад към Видео

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости