Артвин - Турция

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #11 Преди 1 месец

https://youtu.be/eTMH-hgyMbA :D :D :lol: :lol: :violin: :violin: :think: Луд човек е тоя дето ги ручка. :D :D
ИПМ

Мнение #12 Преди 1 месец

Сложите по един пръст и в тубата,че при толкова гледания един него ареса освен тоя дето снима, :D :D :lol: :lol: :D :D
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #13 Преди 4 седмици

jdrumev написа:Сложите по един пръст и в тубата,че при толкова гледания един него ареса освен тоя дето снима, :D :D :lol: :lol: :D :D

Пиши какво да харесаме! Гледам, гледам един размазан пръст сочи една дупка?!

Мнение #14 Преди 4 седмици

зуница написа:Пиши какво да харесаме! Гледам, гледам един размазан пръст сочи една дупка?!

Целта е пръста, а не какво има на клипа. ;)
ИПМ

Мнение #15 Преди 4 седмици

зуница написа:Пиши какво да харесаме! Гледам, гледам един размазан пръст сочи една дупка?!

Чакай де това е старо. :D :D Нали казах,че ще снимам.Тук показвам,че не са агресивни. ;) :D :D :D :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #16 Преди 4 седмици

jdrumev написа:Чакай де това е старо. :D :D Нали казах,че ще снимам.Тук показвам,че не са агресивни. ;) :D :D :D :D

Разбрах! :thumbup: Само дето трябваше с пръста да сочиш "плочките" на корема , а не дупките по питата! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Мнение #17 Преди 4 седмици

jdrumev написа:Не знам какви са.Още не съм на това ниво. ;) :D Ще снимам,а ти прецени и колегите.Наблюденита за тая пчела са ми следните:
Прави пило като за световно почти без венец,иска обем може би още един Лангстрот-Рут+Дадан-Блат,Градеж перфектен,медът го качва високо над пилото,ако я ограничиш както пише по книгите минава в роево,работят от рано до късно,август се зазимява добре, но пролетното развитие е тегаво/яде много и прави пило/...Ще снимам ти или колегите преценете.За мен това е перфекната пчела за над 600м. :D :D
п.п .Може и да греша ,но тая пчела не може да се развива на мрежесто дъно.Скоро ще я тествам. ;) :D :D

Ей, ти си можел да пишеш смислено и разбрано! Защо тогава се лигавиш непрекъснато? Определено не те разбирам!
PS А сега обърни внимание на написаното с курсив.
Яде много именно заради многото пило! Трябва да го топли и това си иска енергията. В Бояна нощите през пролетта са студени и проблема се решава с нощно затопляне на входящия въздух до 6-8°С. Прави се ето с това:
Регистрирайте се, за да видите линка и съответната електроника.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Стаж: Пчелар

Мнение #18 Преди 4 седмици

jdrumev написа:Не знам какви са.Още не съм на това ниво. ;) :D Ще снимам,а ти прецени и колегите.Наблюденита за тая пчела са ми следните:
Прави пило като за световно почти без венец,иска обем може би още един Лангстрот-Рут+Дадан-Блат,Градеж перфектен,медът го качва високо над пилото,ако я ограничиш както пише по книгите минава в роево,работят от рано до късно,август се зазимява добре,но пролетното развитие е тегаво/яде много и прави пило/...Ще снимам ти или колегите преценете.За мен това е перфекната пчела за над 600м. :D :D
п.п .Може и да греша ,но тая пчела не може да се развива на мрежесто дъно.Скоро ще я тествам. ;) :D :D

Казах го понеже там имат и съхраняват много хубав дамазлък турците - кавказките са заоблени като карниката че и повече според индекса за заостреност и това се вижда както е снимката на клипа.На кавказките им куца пролетното развитие(вървят много бавно) според източниците.Твойте само Алах :) знае какви са.
Ето една македоника снимана от Майстерчук за сравнение (може и кекропиа да е но така или иначе и двете са много остри).
Артвин - Турция - Ar Maist.jpg
ИПМ

Мнение #19 Преди 4 седмици

Утре го дават по хубаво времето.Ще взема някоя друга да снимам.Мисля с нея да правя нов пчелин,още незная при натравяния как се възтановява и да ли се възтановява.2 година не е третирана за акар,но пролет се забелязва. ;) :lol: :lol:

Мнение #20 Преди 4 седмици

jdrumev написа:....2 година не е третирана за акар,но пролет се забелязва. ;) :lol: :lol:

Ами измери го бе човек! Има толкова много и лесни методи! Сега е момента!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Назад към Видео

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости