Капан за пчели

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3741 Преди 2 седмици

Перо Мелиферо написа:По скоро за дюлята, ама ако е верно туй дето каза Шойков, че твойте няма да се роят тази година, в Софето явно ще съм капо... чудя се обаче ако си набавя от някъде и аз някой китеник да ги наметна капаните, дали няма да съм отново в играта :think:

Не го слушай него.Това дето има в РАЯ аз го имам на Бояна сега. ;) :lol: :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #3742 Преди 2 седмици

jdrumev написа:Не го слушай него.Това дето има в РАЯ аз го имам на Бояна сега. ;) :lol: :lol:

Китеник, китеник ми дай, като на твоя човек в клипа ;) за другото аз знам какво да правя. В краен случай може и козяк :D
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Пчелар от: Враца

Мнение #3743 Преди 2 седмици

Kebapa1912 написа:Перка,малко преди да цъфне кестена залагай,демек април началото?

Миналата година зложих след цъфтежа на кестена демек края на Април, мисля си аз на ум и си викам е айде и аз да хвана един път по-рани рояци, демек да ме зарадвар за 6-май за Гергиов ден, ама к'во стана?! Стана тя каквата стана вместо рояци хванах мишлета :doh: направило си мишлето гнездо от сено и други боклуци точно над рамките, бре върти се рояк не влиз, после изчезне и го няма, после пак друг рояк върти се пак не влиза, после трети рояк въртя се ама не влиза и той, а отиде на по-долния капан на 30 м. по-надолу и там въпреки че рамките са се сближили много една до друга при качването и не е добре, той се заселил там, викам си щом този е избрал да влезне тук при тия кофти условия, а си беше харесал повече оня, значи има нещо, сваля и какво да видя, ами това което ви казах, изчистих го и го заложих отново и само след 3-дена го окупира и анексира друг рояк, който вече е добро семество :violin: за малко щях да проспя сезона добре, че се осетих на време, а после извадих изключителен късмет и макар за малкото оставащо врме за лов на рояци успях да хвана 10 броя. От тога съм се зарекал по-рано от началото на Май -капан да не слагам. :naughty:
ИПМ

Мнение #3744 Преди 2 седмици

darkvr написа:Миналата година зложих след цъфтежа на кестена демек края на Април, мисля си аз на ум и си викам е айде и аз да хвана един път по-рани рояци, демек да ме зарадвар за 6-май за Гергиов ден, ама к'во стана?! Стана тя каквата стана вместо рояци хванах мишлета :doh: направило си мишлето гнездо от сено и други боклуци точно над рамките, бре върти се рояк не влиз, после изчезне и го няма, после пак друг рояк върти се пак не влиза, после трети рояк въртя се ама не влиза и той, а отиде на по-долния капан на 30 м. по-надолу и там въпреки че рамките са се сближили много една до друга при качването и не е добре, той се заселил там, викам си щом този е избрал да влезне тук при тия кофти условия, а си беше харесал повече оня, значи има нещо, сваля и какво да видя, ами това което ви казах, изчистих го и го заложих отново и само след 3-дена го окупира и анексира друг рояк, който вече е добро семество :violin: за малко щях да проспя сезона добре, че се осетих на време, а после извадих изключителен късмет и макар за малкото оставащо врме за лов на рояци успях да хвана 10 броя. От тога съм се зарекал по-рано от началото на Май -капан да не слагам. :naughty:

Абе сложи си ти по ябълката като цъфти с капан за мишлета па да разбереш разликата. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3745 Преди 6 дни

Попаднах на клипове подходящи за Другаря Шойков
https://youtu.be/Ow5TUk_JRQo
https://youtu.be/zbVNnmGVQxc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
За какво ги храните като ша ги гоните/Данче Друмевски/ ;) :lol: :lol: :lol:
Пчелар от: Пазарджишко

Мнение #3746 Преди 3 дни

darkvr написа:Миналата година зложих след цъфтежа на кестена демек края на Април, мисля си аз на ум и си викам е айде и аз да хвана един път по-рани рояци, демек да ме зарадвар за 6-май за Гергиов ден, ама к'во стана?! Стана тя каквата стана вместо рояци хванах мишлета :doh: направило си мишлето гнездо от сено и други боклуци точно над рамките, бре върти се рояк не влиз, после изчезне и го няма, после пак друг рояк върти се пак не влиза, после трети рояк въртя се ама не влиза и той, а отиде на по-долния капан на 30 м. по-надолу и там въпреки че рамките са се сближили много една до друга при качването и не е добре, той се заселил там, викам си щом този е избрал да влезне тук при тия кофти условия, а си беше харесал повече оня, значи има нещо, сваля и какво да видя, ами това което ви казах, изчистих го и го заложих отново и само след 3-дена го окупира и анексира друг рояк, който вече е добро семество :violin: за малко щях да проспя сезона добре, че се осетих на време, а после извадих изключителен късмет и макар за малкото оставащо врме за лов на рояци успях да хвана 10 броя. От тога съм се зарекал по-рано от началото на Май -капан да не слагам. :naughty:

Миналата година на Великден хванах първия в Пазарджик, тогава го свалих де иначе на разпети петък трябва да е дошъл. Следващия беше на Гергьовден, общо около 15 роя. Свършиха кошерите на 10 та и подарявах.
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: 1994

Мнение #3747 Преди 3 дни

Всяка година е различно,може и да няма роеве.На места има много слаби семейства.Това важи за определени райони.А там където има рапица и силни семейства ще има роеве.Или рапицата ще помогне да се развият слабите с/ва..Ще видим какво ще стане.Само да мине тази забрана за пътуването.
Регистриран: Преди 9 месеца

Мнение #3748 Преди 3 дни

M.Milkov написа:Всяка година е различно,може и да няма роеве.На места има много слаби семейства.Това важи за определени райони.А там където има рапица и силни семейства ще има роеве.Или рапицата ще помогне да се развият слабите с/ва..Ще видим какво ще стане.Само да мине тази забрана за пътуването.

Не знам. Постоянното влошаване на времето, през няколко дена, ще подлъжат онези, които не ходят често на пчелина (разбира се, не всички), относно бурното развитие на пчелните семейства... :think:
Стаж: Пчелар

Мнение #3749 Преди 3 дни

Сезона ще бъде мноооого интересен,от ялов до супер! :x :mrgreen:
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #3750 Преди 3 дни

Хачи написа:Сезона ще бъде мноооого интересен,от ялов до супер! :x :mrgreen: