Капан за пчели

Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #4771 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Когато ние ще вадим.Вие ще зазимявате. ;) :lol: :lol:

А дано, ама на да ли. :lol:
Когато вадя последния мед 1-10 Септември, ти си събул на баба си кЮлотите , за да ги слагаш на кошерите да топлят. :rolling:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #4772 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Пешоооооу :o ,като ПП на СК,би трябвало да знаеш,че по време на роене,към роя се включват-увличат и кърджийки,които могат да са от чужди семейства и даже натоварени с прашец.Таааааа,запомни това :D :D :D

За туй как викаше"Дойде ли рояка затваряш и на далеко"? ;) :lol: :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #4773 Преди 1 седмица

jdrumev написа:За туй как викаше"Дойде ли рояка затваряш и на далеко"? ;) :lol: :lol:

Пак не си прочел всичко :lol: :lol: :lol:
"караш на далеко и веднага зареждаш на същото място" :D :D :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #4774 Преди 1 седмица

Марин Шойков написа:А дано, ама на да ли. :lol:
Когато вадя последния мед 1-10 Септември, ти си сабул на баба си кЮлотите , за да ги слагаш на кошерите да топлят. :rolling:

Аз пък тогава проверявам,дали младите свищаци са пронесли 8-)
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #4775 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Всички мисля,че беше ясно за всички....Според мен питите които има в кошера влияят на роевия инстинкт.... ;) :lol: :lol:

Очаквах да изредиш породи.А относно другото ти впечатление "не леж на тая стрън!". :naughty: Роят се и при корпус пълен с празни пити. ;)
ИПМ

Мнение #4776 Преди 1 седмица

Николай Керанов написа:https://nova.bg/news/view/2020/06/29/292314/%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%B1%D1%81%D1%83%D1%80%D0%B4-%D0%BC%D1%8A%D0%B6-%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/
От къде идват рояците в София.

Гледах го сутринта.Вижда се от репортажа,че колегата неги гледа за печалба,а от любов.Малко наистина е кофти за комшиите и се чудя на акъля му що не ги е сложил на покрива.Също се вижда,че хората не са много злонамерени към пчелите макар и малко да маниполират.Напримерно бих ги попитал като толкова са алергични и те и децата къде ходят на разходка,а за господжата дето е настъпила пчела е извадила късмет,че не е било змия или куче.... ;) :lol: :lol: Кмета и той ми се видя не злонамерен към пчелите,но пък нарушава закона като вика пчелар да пребира рояците/може да има проблеми с НАП ,Инспекцията по труда и БАБАХ/. ;) :lol: :lol: Според мен тук трябва да се намеси Зоополицията.Но тя къде е и какво работи или поредната хранилка за хрантутници? ;) :lol: Ако имаше наистина работеща Зоополиция в БГ.Много наши проблеми при натравяне щяха да се решат.... ;) :lol:
ИПМ

Мнение #4777 Преди 1 седмица

зуница написа:Очаквах да изредиш породи.А относно другото ти впечатление "не леж на тая стрън!". :naughty: Роят се и при корпус пълен с празни пити. ;)

Аз де съм писъл за празни Батко Зуница? :think: ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #4778 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Аз пък тогава проверявам,дали младите свищаци са пронесли 8-)

Мани го тоя пиргишин Ачка.Не чете Бат Славчо ;) :lol: :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #4779 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Пешоооооу :o ,като ПП на СК,би трябвало да знаеш...

Ей Ачка това е един от редките случаи в които не си прав, което доказва, че и ти си човек като нас :D
Аз Като ПП на СК, единственото дето би трябвало да знам е, къде и от колко часа е мероприятието 8-)
Относно кържийките (или както ги нарече) нямаше от къде да знам :shrug: , благодаря че сподели :thumbup:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #4780 Преди 6 дни

Перо Мелиферо написа:Ей Ачка това е един от редките случаи в които не си прав, което доказва, че и ти си човек като нас :D
Аз Като ПП на СК, единственото дето би трябвало да знам е, къде и от колко часа е мероприятието 8-)
Относно кържийките (или както ги нарече) нямаше от къде да знам :shrug: , благодаря че сподели :thumbup:

Да не се хващаме за сламката :mrgreen: Прав съм!
Иначе,има от къде да знаеш.Прочел си поне една книжка.Прочети я пак и....... :doh: "баси,не съм бил в час"
Ама,кой да слуша;четиииии,и пак,и пак,и пак... :x :x :x
п.п. Да не забравиш да прочетеш,че килийките трябва да са подготвени за съответното мероприятие. 8-)

Назад към Нуклеус

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости