Капан за пчели

Профилна снимка
венци
C2H5OH
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #1641 Преди 1 седмица

Дамян Дамянов написа:То само професионалисти има около теб.

Вярно са професионалисти, виж какви професионални рояци му пращат и колегата ги сбира кът гъби.
Колега Profi, ако виждаш зор и ти трябва общак, ей ма на.
Профилна снимка
Dobri_lz1clk
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: Пазарджишко

Мнение #1642 Преди 1 седмица

Сефтето за тази година!!! :D :D :D :D :D :D :D
https://youtu.be/Kc64tAPCbVQ
Профилна снимка
Перо Мелиферо
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 8 месеца
Пчелар от: 2017г.

Мнение #1643 Преди 1 седмица

Колеги позамлъкнахте нещо?! Що така,а ужким е дъждовно, няма ли ройчета? Скрити лимонки сте сите!
При мен единствената активност е в двора в Д.Д-к. Там съм сложил един 6р. нуклеус, ей така и аз да хвана и в петък като отидох ми трепна сърцето като видях, че влизат и излизат пчели. Оказаха се крадци, понеже съм сложил вътре и 1 магазинна рамка с малко мед на нея. Но съм обнадежден, тъй като в Събота забелязах една пчела ги пъдеше отвътре и не им даваше да влизат, т.е. според мен това е по-скоро разузнавач, който е одобрил "хралупата" и прави опит да я опази, сега чакам и семейството му/и да се изрои и съм аз :dance:
Профилна снимка
delta.e
Регистриран: Преди 8 месеца
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Варна

Мнение #1644 Преди 1 седмица

Е , не се излагаме .
Гледаме си пчелките , но и ловим .
https://www.youtube.com/watch?v=9s2v6lujNCI
Профилна снимка
jdrumev
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1645 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Дака,във вторник след обяд ги брой....

Днес цял ден чаках.На най си рояк Майсторе. :D :D :D Добре ,че деня не беше на хоус. :D Оплетох и сложих някой друга основа. :D Имам снимки ,но трябва да питам Дамянския да ли да ги споделя.Градят още извън кошера. :D Можеше и клип, но комшиите имаха рожден ден и нещъ да се чуе песента на която са най активни на рамките. :D :D :D :D
Профилна снимка
jdrumev

Мнение #1646 Преди 1 седмица

Перо Мелиферо написа:Колеги позамлъкнахте нещо?! Що така,а ужким е дъждовно, няма ли ройчета? Скрити лимонки сте сите!
При мен единствената активност е в двора в Д.Д-к. Там съм сложил един 6р. нуклеус, ей така и аз да хвана и в петък като отидох ми трепна сърцето като видях, че влизат и излизат пчели. Оказаха се крадци, понеже съм сложил вътре и 1 магазинна рамка с малко мед на нея. Но съм обнадежден, тъй като в Събота забелязах една пчела ги пъдеше отвътре и не им даваше да влизат, т.е. според мен това е по-скоро разузнавач, който е одобрил "хралупата" и прави опит да я опази, сега чакам и семейството му/и да се изрои и съм аз :dance:

Климатични промени които ги видях само аз и още няколко другари. :D :D :D Страх лозе пази. ;) :D :D
Профилна снимка
jdrumev

Мнение #1647 Преди 1 седмица

Майсторе,забравих да спомена,че вчера беше по голяма активноста в капана и имаме любов с езици. :D
Профилна снимка
Иван.Иванов
Регистриран: Преди 2 месеца

Мнение #1648 Преди 1 седмица

Доста пчелари от село се оплакват, че не са се развили семействата тази година, акацията дойде рано и рано си замина, семействата слаби, количеството на мед е минимално. От към роеве, не съм чувал някой да е хващал, днес след работа ще ходя да прегледам капаните, дано съм първия който да се похвали ама не вярвам :D :D
Профилна снимка
Георги
Стаж: Пчелар

Мнение #1649 Преди 1 седмица

И при мен няма рояци.
Семействата бяха много силни, но в един момент летящата пчела изчезна.
Дали е отровена, дали силните ветрове са я хванали в полет, абе не знам коя е причината.
Сега има добра паша и ще съберат мед.
Ако летящата пчела не беше изчезнала, меда щеше да е повече и рояци щеше да има.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Профилна снимка
jdrumev

Мнение #1650 Преди 1 седмица

Георги написа:И при мен няма рояци.
Семействата бяха много силни, но в един момент летящата пчела изчезна.
Дали е отровена, дали силните ветрове са я хванали в полет, абе не знам коя е причината.
Сега има добра паша и ще съберат мед.
Ако летящата пчела не беше изчезнала, меда щеше да е повече и рояци щеше да има.

Всичко се върти около края на януари и около 18 февруари за това изчезване на пчелат.Роеве нямаше да има и да не се беше случвало това.Опитните пчелари знаят защо няма роеве те го предвидиха. :D Днес м/у 11 00 и 12 00 моя капан беше освободен. :(
Нищо,всяко зло за добро.2ра пия и ви казвам Наздраве.
3 плодника Дадан-Блат с пчела ми е нови рекорд. :D

Назад към Нуклеус