Капан за пчели

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #2641 Преди 2 месеца

Иван.Иванов написа:Има ли колеги от Северна България ...

Не ми остана време да ги обиколя моите, ама нека строят и събират ако са се хванали :D . На тоя дето ми е в двора, никаква активност не виждам. Хем е с на Борката парцалите, мирише яко на клей като се мотам покрай него, иде ми аз да вляза вътре, но пчели нъцки. В същото време на здравеца дето е на 15 метра от него пращи от пчели т.е. като има папане оте.ават капаните ;) . Та сигурно и при теб е това.
ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2642 Преди 2 месеца

Излезна паша и мераците им секнаха малко. ;) :D :D

Мнение #2643 Преди 2 месеца

Може ли да е заради времето ? Сега при нас пак заваля и си стана хладно, около 14-15 градуса...дават го другата седмица затопляне по 28-29 градуса и тогава се надявам да стане нещо.
ИПМ

Мнение #2644 Преди 2 месеца

https://youtu.be/VU0X6IREmeU Тоя като мен невилира капаните,а за кошерите си позвам компот от... :D :D :lol: :lol:
п.п Изядоха го комарите. :D :D :D
Регистриран: Преди 9 месеца
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2645 Преди 1 месец

В началото на май сложих капан на балкона на апартамента ми в центъра на Пловдив. Ей така ,на майтап под влиянието на прочетеното във форума! Отелени стари и нови рамки и 1 ВО.Онзи ден докато си пушех на другия балкон гледам въртят се няколко пчели!Днес се прибирам от работа и от двора забелязах силен летеж около капана.Прибрах се,първата работа на балкона и чувам едно скърцане от капана/от фибран е/.Надигнах леко капака и гледам щъкат вътре,но може би са една шепа,не успях да видя носят ли прашец/нали това е нишана,че е рояк, а не разузнавачки/.Евентуално колко дни да изчакам преди да ги местя при другите пчели ако не носят прашец?На 5–ти етаж съм има долепен съседски балкон до този на който е капана и не искам да има разправии!Колко дни да чакам?
ИПМ

Мнение #2646 Преди 1 месец

https://youtu.be/Np5mZjMWY4g Тоя е под съмнение,но може да отбележа точка. :D :D :D

Мнение #2647 Преди 1 месец

В моя има много пчели,облитат се младите,питам дали може да е голяма охрана или най–вероятно много малък рояк.Ти нали наскоро хвана такъв?Наздраве!
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 1999

Мнение #2648 Преди 1 месец

Kebapa1912 написа:В моя има много пчели,облитат се младите,питам дали може да е голяма охрана или най–вероятно много малък рояк.Ти нали наскоро хвана такъв?Наздраве!

Стоят ли на прелката наежени?

Мнение #2649 Преди 1 месец

Да !Забелязах един стършел да ги атакува и го отблъснаха моментално както искаше да се вмъкне през прелката полетя надолу!
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 1999

Мнение #2650 Преди 1 месец

Kebapa1912 написа:Да !Забелязах един стършел да ги атакува и го отблъснаха моментално както искаше да се вмъкне през прелката полетя надолу!

Може да е малък рояк от стълб-или очаквай Еър форс1! :D :thumbup:

Назад към Нуклеус

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости