Капан за пчели

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #1 Преди 3 години

Ето един универсален,5 рамков капан за пчели.Дълбочината на корпуса е 50см.Лесен и евтин за изработка.Плодниковата рамка стига до долната прелка,а надолу е празно,за да предостави възможност за изграждане на далаци,като магазин(конкуренция на Василевса).Има си и горен магазин(и).Става и за други неща... :P
Капан за пчели - Снимки0448.jpg
Капан за пчели - Снимки0449.jpg
Капан за пчели - Снимки0450.jpg
БИО пчелар
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Златоград

Мнение #2 Преди 3 години

Ангел Йосифов написа:Ето един универсален,5 рамков капан за пчели.Дълбочината на корпуса е 50см.Лесен и евтин за изработка.Плодниковата рамка стига до долната прелка,а надолу е празно,за да предостави възможност за изграждане на далаци,като магазин(конкуренция на Василевса).Има си и горен магазин(и).Става и за други неща... :P
ИзображениеИзображениеИзображение

Браво адаш ;) конкуренцията е майка на прогреса. Желая ти богат улов тази година да ни се похвалиш със снимки. Мисля че до две седмици ще стартираме ловния сезон за рояци. Аз по препоръка на приятел очаквам цъфтежа на конския кестен да заложа капаните. ;)
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #3 Преди 3 години

Доста ми е чудно откъде тия рояци? Иначе и аз съм подготвен.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #4 Преди 3 години

Браво бре Ачка ще кажеш ,че съм открандал размерите от теб и модела :D сега ако кажеш,че горния отвор е на 15 или 20см отивам да ги дупча и от страни :D
БИО пчелар

Мнение #5 Преди 3 години

Бат Тянко написа:Доста ми е чудно откъде тия рояци? Иначе и аз съм подготвен.

Подготвил ли си миризмица?
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
ИПМ

Мнение #6 Преди 3 години

Гледай да не предозираш Ачка
БИО пчелар

Мнение #7 Преди 3 години

jdrumev написа:Гледай да не предозираш Ачка

Дака друго си е като има миризмица. нема да предозирам. Важното е че иде време за лов. Почва нашия ловен сезон.
ИПМ

Мнение #8 Преди 3 години

Аз не съм много опитен в това,но да ти кажа до 1 май няма да залагам. :lol: Според мен за да има слука ни трябва поне 5-7 дена дъжд,след това вече може да слагаме стръвта до 10 дена може и да имаме слука. ;) 1-3 дена преди да ти дойдат на гости,те ходят на инспекция да се убедят,че това е за тях :D
ИПМ

Мнение #9 Преди 3 години

Ачка ти какъв модел капани ползваш?Аз мисля тая година да използвам 3 модела.Два за голяма свита и 1 замалка.
БИО пчелар

Мнение #10 Преди 3 години

jdrumev написа:Аз не съм много опитен в това,но да ти кажа до 1 май няма да залагам. :lol: Според мен за да има слука ни трябва поне 5-7 дена дъжд,след това вече може да слагаме стръвта до 10 дена може и да имаме слука. ;) 1-3 дена преди да ти дойдат на гости,те ходят на инспекция да се убедят,че това е за тях :D

Капана следва да бъде набелязан от разузнавачките преди да настъпи самото роене. Мисля че е малко късно 1 май, но ти си знаеш района. Много по-рано се оглеждат за местенца за заселване. Цъфне ли дивия кестен залагам това ми е нишана. ;) Дака казват хората че дупката в цъфтежа между пролетния и летния медонос е определяща за подготовката на самото роене. Прецъфтят ли овошките нивото на нектара който влиза в кошера пада главоломно, просто няма от какво да го набавят, това означава че капана при всички случаи трябва да се постави известно време след прецъфтяването на овошките. относително след 20 април. ;)

Назад към Нуклеус

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости