Капан за пчели

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #3701 Преди 1 месец

nikawr написа:Правиш с шилото една лека дупка във фибрана. После видата я топваш лекичко във лепилото и навиваш. След като стегне ако искаш да изкараш видията може само с парчета фибран... ;)

мисълта ми е че фибрана е адски крехък материал и при вкарване/изкарване в колата или сваляне от дърво може да закачи странично прелката и директно ще я изкърти, а не че винта не може да захване във фибрана
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3702 Преди 1 месец

rumenggr написа:Подкрепям Хачи - многофункционални. Такава прелка, при пренасяне ще я запушат първите 20-30 нервирани пчели и край на вуздуха. В този термос с нервни пчели, температурата ще се покачи без шанс за охлаждане. Защо да не ги използваш повече от роевия сезон? Една мрежа на дъното. Можеш да я затваряш с парче фазер външно. За да не гризат около прелката залепвам парче алуминиево тиксо. Ти си решаваш. Просто жокери.

Глупости да се задушат.Хората са измислили матрака. ;) :lol: :lol: Абе много акъл давате за тия дъна,но ще дойдете на моята система с хранилката. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #3703 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:Май се търси многофункционалност... 8-)
За да е напълно многофункционален,бих добави-и с отделно дъно :roll:

Зависи де ще го държиш Майсторе.С мрежесто дъно не съм чувал до ся някой да е хващал рой. ;) Слагай си тензухя над бризентя и си пий кафенцето. :lol: :lol:
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #3704 Преди 1 месец

jdrumev написа:Глупости да се задушат.Хората са измислили матрака. ;) :lol: :lol: Абе много акъл давате за тия дъна,но ще дойдете на моята система с хранилката. ;) :lol: :lol:

Не беше ли тензух?
ИПМ

Мнение #3705 Преди 1 месец

rumenggr написа:Не беше ли тензух?

Говоря за отпред не за отдолу. ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар

Мнение #3706 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:Нов много хора те мислят за Гогол един двуметров ламер хобит с 30 ина кошера от ямболско с над 30г. практика.Аз лично се чудя но за мен няма значение а и бай Гогол е симпатяга, пишеше в другия форум ама нещо се затри.

Сега вече разбрах и ми светна защо тука един с ъс твойто име същото са дъвчеше с мене приди 2-3 месеца. И ма напусува ама рекох си ай да не му тегла една до баба му чак че ши стане голяма тука. И ши почне да плаче на Дамян да ма махне като един друг тука дет не го виждам вече тука . Някакъв бати ли беше забраих.
Пчелар от: Североизток

Мнение #3707 Преди 1 месец

нов написа:Сега вече разбрах и ми светна защо тука един с ъс твойто име същото са дъвчеше с мене приди 2-3 месеца. И ма напусува ама рекох си ай да не му тегла една до баба му чак че ши стане голяма тука. И ши почне да плаче на Дамян да ма махне като един друг тука дет не го виждам вече тука . Някакъв бати ли беше забраих.

Бе и ти си някой от старите кримки, ма не мой ти фана спатиите. :lol:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #3708 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:Нов много хора те мислят за Гогол един двуметров ламер хобит с 30 ина кошера от ямболско с над 30г. практика.Аз лично се чудя но за мен няма значение а и бай Гогол е симпатяга, пишеше в другия форум ама нещо се затри.

Предполагам вече не се чудиш. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #3709 Преди 1 месец

Адаш, виждал ли си го на живо?
Спомням си, че Гогол знаеше кой къде си държи буренцата с ракия. :lol:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелар от: Северозапада

Мнение #3710 Преди 1 месец

Георги написа:Адаш, виждал ли си го на живо?
Спомням си, че Гогол знаеше кой къде си държи буренцата с ракия. :lol:

Не, не съм го виждал ама Соларис някъде споменаваше, че е къде два метра.
В тая връзка и аз се мислех за висок доде не се запознах с Шойков.

Назад към Нуклеус

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост