Капан за пчели

C2H5OH
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #3721 Преди 1 месец

jdrumev написа::roll: :roll: :roll:

Крийте телефона на Гогол, да не го докопа Даката, че изгорях. :thumbup:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #3722 Преди 1 месец

След като махнах магазините началото на август месец се сдобих с 53 грама прополис от kрайщата на магазинните рамки и вчера дойде ред и на него - прополиса. Та настъргах го, налях в един бурка 200мл. спирт /етилов/, 200 мл. вода, добавих настъргания прополис, но тъй като ми е свършило маслото от лимонена трева, ще закупя другата седмица и обмислям да го излея всичкото в буркана, и ето го ванковия рой, миналата година бях направил отново, като сместа я разбърквам вечер след работа. Ето от вчера снимка и на буркан от миналата година .

В шишенцата от спирта, слагам пърцалче, като го вкарвам през малка дупка на капачката и наливам вътре малко от тая смес, забивам гонв пръста до капана, понеже капаните ми са на земята.

Капан за пчели - AF14293D-E3F7-4ED9-B1AA-00A652831C0B.jpeg

Капан за пчели - 0B7A6535-CA35-40E0-BDFB-B466E7AE7114.jpeg

Капан за пчели - 7B66BD0E-244E-422F-8DD6-7F73C7080045.jpeg
Пчелар от: Враца

Мнение #3723 Преди 1 месец

Ванчо, за какви капани говориш приятел, не ли още рано?
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3724 Преди 1 месец

darkvr написа:Ванчо, за какви капани говориш приятел, не ли още рано?

Ми,Враца,като е рано за рояци,реши судокуто :D Аз вече го реших 8-)

Мнение #3725 Преди 1 месец

Иван.Иванов написа:След като махнах магазините началото на август месец се сдобих с 53 грама прополис от kрайщата на магазинните рамки и вчера дойде ред и на него - прополиса. Та настъргах го, налях в един бурка 200мл. спирт /етилов/, 200 мл. вода, добавих настъргания прополис, но тъй като ми е свършило маслото от лимонена трева, ще закупя другата седмица и обмислям да го излея всичкото в буркана, и ето го ванковия рой, миналата година бях направил отново, като сместа я разбърквам вечер след работа. Ето от вчера снимка и на буркан от миналата година .

В шишенцата от спирта, слагам пърцалче, като го вкарвам през малка дупка на капачката и наливам вътре малко от тая смес, забивам гонв пръста до капана, понеже капаните ми са на земята.

AF14293D-E3F7-4ED9-B1AA-00A652831C0B.jpeg

0B7A6535-CA35-40E0-BDFB-B466E7AE7114.jpeg

7B66BD0E-244E-422F-8DD6-7F73C7080045.jpeg
Изображение
Изображение
Изображение

Горната рецепта на Иван според мен ще сработи.
Но аз го правя по друг подобен начин, във всяка роеловка слагам: 2-3 капки масло от лимонова трева + 2-3 капки масло от мента + една черна пита омазана с прололис + запълване на роеловката с празни рамки на които има само една ивица със стар черен восък или с една ивица восъчна основа. :D :D :D
През тази година трябва да се слагат роеловки още през април, и на всяка роеловка ще слагам по една лъжица със тъмни восъчни запечатки омазани с мед, взети при миналогодишното вадене на медеца. :D :D :D
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3726 Преди 1 месец

Според мен бат Славчо ако смениш ментата с маточина по ще сработи.Добави и малко ТС и си бонбон. ;) :lol: :lol:

Мнение #3727 Преди 1 месец

jdrumev написа:Според мен бат Славчо ако смениш ментата с маточина по ще сработи.Добави и малко ТС и си бонбон. ;) :lol: :lol:

Миризмата на ментата маскира всички миризми които са отблъскващи за пчелите. :D :D :D
Стаж: Пчелар

Мнение #3728 Преди 1 месец

Иван.Иванов написа:След като махнах магазините началото на август месец се сдобих с 53 грама прополис от kрайщата на магазинните рамки и вчера дойде ред и на него - прополиса. Та настъргах го, налях в един бурка 200мл. спирт /етилов/, 200 мл. вода, добавих настъргания прополис, но тъй като ми е свършило маслото от лимонена трева, ще закупя другата седмица и обмислям да го излея всичкото в буркана, и ето го ванковия рой, миналата година бях направил отново, като сместа я разбърквам вечер след работа. Ето от вчера снимка и на буркан от миналата година .

AF14293D-E3F7-4ED9-B1AA-00A652831C0B.jpeg

0B7A6535-CA35-40E0-BDFB-B466E7AE7114.jpeg

7B66BD0E-244E-422F-8DD6-7F73C7080045.jpeg
Изображение
Изображение
Изображение

Следващия път разтвори прополиса в спирта, оцеди утайката и тогава добавяй вода и масла. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #3729 Преди 3 седмици

darkvr написа:Ванчо, за какви капани говориш приятел, не ли още рано?

Рано е, но всеки ден разбърквам сместа да може да се разтвори прополиса.

Мнение #3730 Преди 3 седмици

Георги написа:Следващия път разтвори прополиса в спирта, оцеди утайката и тогава добавяй вода и масла. :D

Смятам, че все пак ще се разтвори. До април месец има време и все пак всеки ден го разбърквам. След това пълня шишенцата от спирта и една марля през капачката и ги оставям до капана, а прополиса който е на дъното го мажа по капана.

Назад към Нуклеус

Разглеждащи този форум: , , , и 3 гости