Закачки между приятели/колеги

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #7021 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:Много ми е чудно,какво аджеба,трябва да се направи,за да секне мора,например през ноември или февруари,а и сега. :roll: :x :mrgreen:

Лесна работа Майсторе. ;) :lol: :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #7022 Преди 6 дни

Абе есентта аз разправях, че топлата есен зима не е на добре понеже тъй пишат сибиряците ( ама за тех какво е топла есен-зима не знам) ама казахте а не е тъй а Друми се кефеше колко пило имат.
Но човек почти нищо не може да направи кога се касае за климат.
ИПМ

Мнение #7023 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:Аааам,щом 20-30-100сем не са интересни,тогава може и да похвърляме боб,я кокълчета.
Струва ми се,че единственното правилно решение,при пчелната пандемия е карцирането на засегнатите сем.Разбира се,трабва да се помисли,за вентилацията и малка хранилка.Аз така бих постъпил.

:snooty: :snooty: :snooty:
ИПМ

Мнение #7024 Преди 6 дни

kuline написа:Незнам, аз по-скоро си мисля, че може да е нещо свързано с храната - мед, прашец, чрез които да са постъпили някакви химии вътре. Може и Церана да е, но не би ли следвало да лъсне при пробите? Просто мои си разсъждения. Освен да се молим да не ни застига такова нещо, но едва ли. Щом мечката играе у комшията, ще дойде и в нас.

На Бояна няма много култури за опрашване,макар че съм сигурен в градежа от слънчуфка 99,99% макар и много колеги да не ми вярват. ;) :lol: :lol:

Мнение #7025 Преди 6 дни

Винаги се препоръчва стесняване, затопляне и хранене на болните семейства. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
ИПМ

Мнение #7026 Преди 6 дни

зуница написа:За мене тоя мор идва основно от "Нозема серана".Другите, вируси , бактерии, гъби просто се възползват от слабостта на пчелите.
Есента освен за акара третирах и за нозема. Ефект-незадоволителен.И то при третиране с химия "Нозестат" разрешена у нас.Още не съм измислил с какво да се боря с "Нозема серана".

Лесна работа,не четеш ли как Другаря Шойков ма базика за ОК. ;) :lol:
ИПМ

Мнение #7027 Преди 6 дни

nikawr написа:От как си водя записки за всеки кош, излизат много интересни неща и съответно изводи. Примерно единия кош от трите ми загинали основни семейства има следната история: на 20.05.2019 заложил самосмяна, старата майка 2018 маркирана. След месец при прегледа старата майка стои, маточници няма. След още месец пак си е старата майка. Коша вече е дал приблизително 30кг мед, малко над средното за пчелина. На 24 август за капака му се залавя рой с приблизително половин килограм пчели. Аз отворих капака и ги тръснах вътре. Пчелите избрали новата майка. Зазимен на 7-8 междурамия пчели началото на октомври. Отваряне на 23.12 за слагане на питка, сбито кълбо на 4-5 междини. Следващо отваряне началото на февруари, около 2 междни пчели и съвсем малко пило. Отваряне началото на март 20 пчели и майка в средата умрели. Пробата за нозема отрицателна.... извод? :roll:

Изилаза паша имаш две майки в кошера,младата майка не се връща старата дава фира.Налита рой който е правил тиха кражба,роевата майка калпава/защо роя не изимява в голям%/.Ма напоследък на гледачка снах. ;) :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #7028 Преди 6 дни

nikawr написа:Даче, кажи сега какво стана с онова коледно дърво рояци есента, оцеляха ли зимата?

50%. ;) :lol: :lol:
C2H5OH
Пчелар от: Асеновград

Мнение #7029 Преди 6 дни

Георги написа:Винаги се препоръчва стесняване, затопляне и хранене на болните семейства. :D

На здравите здраве, на болните кюския.
ИПМ

Мнение #7030 Преди 6 дни

nikawr написа:В смисъл? По дъното повече от 10 пчели подмор не съм виждал. Дори и в края ...

Добро ХП. ;) :lol: :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: , , , , , , , и 25 гости