Човешката природа

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Пловдив

Мнение #771 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Има ли значение това? :lol: Тя работи и ще продължава да работи,но вчера сутрин докато се напъвах ми дойде друга мисля. :lol: За що загубихме в София след като за толкова години се направи толкова много неща в нея? :think: :lol: Или хората се маниполират лесно или са коне с капаци. :lol: :lol:

Даче,нали знаеш!Първо в София,а после и в други градове! :P :P :P :violin: :violin: :violin:
ИПМ
Регистриран: Преди 4 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #772 Преди 1 седмица

Kebapa1912 написа:Даче,нали знаеш!Първо в София,а после и в други градове! :P :P :P :violin: :violin: :violin:

Знаю,знаю. :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #773 Преди 1 седмица

Регистрирайте се, за да видите линка
Какъв човек трябва да си,че да кажеш това?
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар

Мнение #774 Преди 6 дни

Тракийския + аграрния + лесотехническия + ССА + ЦОРХВ + БАБХ + "експерти от специализираните дирекции в земеделското ведомство"

Смятай колко народ се е събрал, за да пробутва една тъпа лъжа - тази година още не съм отварял пакет със захар, защото продължавам да им подавам пити с мед, които ми останаха при това от около 30% смъртност, а тия тръгнали да обясняват, че пчелите ми умрели от глад. Бе мама ви проста, то вие сте умрели от глад бре: калинки, плъхове и кърлежи. Ма то едно дете да хванеш за ръка и да му покажеш кошерите ще му стане ясно, че точно от глад НЕ са умрели, тия учени били ..... е че бахта в учените бре братче, как па се намерихте от такива кретени учени да станете. Гледай колко помияр направо не е за вярване, университети, институции, дирекции, експерти. :clap: :clap:
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Харманли

Мнение #775 Преди 6 дни

jdrumev написа:https://www.monitor.bg/bg/a/view/polovinata-ot-pchelite-zaginali-ot-lipsa-na-hrana-prez-zimata-259820
Какъв човек трябва да си,че да кажеш това?

Според мен пък има доза истина в това твърдение, макар че не е точно "липса", а невъзможност да стигнат до храната. Поради изразходване на меда (на 100%) по питите на които са отглеждали много късно пило, (подлъгани от доста топлото за сезона време) са останали изолирани от медовите запаси в съседство. Ясно е, че причините са комплексни, но е факт, че болшинството от загиналите ми семейства бяха със съвсем празни средни рамки (на които са посрещнали студовете) с останки от многото гледано пило по тях. (Друмев, ти самия спомена, че нещо подобно се наблюдава и при теб :think: ...)
Петъчен майстор пчелар

Мнение #776 Преди 6 дни

[quote="dvd111"]Според мен пък има доза истина в това твърдение, макар че не е точно "липса", а невъзможност да стигнат до храната. Поради изразходване на меда (на 100%) по питите на които са отглеждали много късно пило, (подлъгани от доста топлото за сезона време) са останали изолирани от медовите запаси в съседство. quote]

Не!Не е времето.Само външен принос може да "подлъже"отглеждането на пило.За външен принос се приема и подхранването.
Здравния статус,също може да провокира отглеждане на пило.....
п.п.Невярвам храните за пчели да са "Стара Планина"

Мнение #777 Преди 6 дни

Сега заради приказки на "колеги" по разните фейсбук групи че пчеларя бил виновен и доклада ще е в тоя ред на мисли. Видяха някой друг пчелин с малко зимни запаси и айде всички измряха от това .... Намериха му лесното ... Май са объркали една нула я броя на умрелите кошери но това е друг въпрос. Аве да сме живи и здрави. :whistle:
Пчелата е толкова заета, че няма време да страда. Уилям Блейк
Пчелар със специални заслуги

Мнение #778 Преди 6 дни

Какво е при мен положението?
На балканския пчелин - едно семейство останало без майка.
Умрели няма. На вторият, на който предполагам, че пръскат по-малко ( единият арендатор е био) - три броя, от които един основен и две юлски отводки. На третия- пет основни семейства и няма да казвам колко отводки. Всички са третирани и гледани по един и същ начин. Само констатирам, никой не обвинявам.
ИПМ

Мнение #779 Преди 6 дни

dvd111 написа:Според мен пък има доза истина в това твърдение, макар че не е точно "липса", а невъзможност да стигнат до храната. Поради изразходване на меда (на 100%) по питите на които са отглеждали много късно пило, (подлъгани от доста топлото за сезона време) са останали изолирани от медовите запаси в съседство. Ясно е, че причините са комплексни, но е факт, че болшинството от загиналите ми семейства бяха със съвсем празни средни рамки (на които са посрещнали студовете) с останки от многото гледано пило по тях. (Друмев, ти самия спомена, че нещо подобно се наблюдава и при теб :think: ...)

Слаби семейства бяха моите Живи умрели.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #780 Преди 6 дни

dvd111 написа:Според мен пък има доза истина в това твърдение, макар че не е точно "липса", а невъзможност да стигнат до храната. Поради изразходване на меда (на 100%) по питите на които са отглеждали много късно пило, (подлъгани от доста топлото за сезона време) са останали изолирани от медовите запаси в съседство. Ясно е, че причините са комплексни, но е факт, че болшинството от загиналите ми семейства бяха със съвсем празни средни рамки (на които са посрещнали студовете) с останки от многото гледано пило по тях. (Друмев, ти самия спомена, че нещо подобно се наблюдава и при теб :think: ...)

Има питки за тая работа.
С какъв вид кошери си

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 гости