Отопление на дърва и въглица

Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: изодзад Рости
Контакт:

Мнение #1 Преди 2 месеца

Трябва да сменям старата печка и ми тряба нещо ефективно за отопление на къща към 70 квадрата . Нещо да предложите :)
Дълбок поклон пред жертвите на капитализма на 21 век !
Що е то БахуръТ и намира ли място той в марксистко политическата философия !
Ранътъ прай борбътъ! Салкъна цъфти, Пчеларинът рани, ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #2 Преди 2 месеца

Remi написа:Трябва да сменям старата печка и ми тряба нещо ефективно за отопление на къща към 70 квадрата . Нещо да предложите :)

Локално парно и на пелети. :think:
Пчелата е толкова заета, че няма време да страда. Уилям Блейк
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #3 Преди 2 месеца

Remi написа:Трябва да сменям старата печка и ми тряба нещо ефективно за отопление на къща към 70 квадрата . Нещо да предложите :)

Алтернативи има не една, въпроса е какво си склонен да инвестираш.

Ianev написа:Локално парно и на пелети. :think:

В допълнение на горното - трябва да се внимава с детайлите при избор на горелка, заради вида на пелетите, както и за вида на уредите, които ще отдават топлината.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: изодзад Рости
Контакт:

Мнение #4 Преди 2 месеца

Локално на дърва и въглища . Принципа е целта оправдава средствата :P
Обаче нямам място за котел който беше добро решение . И сега съм на вариант готварска печка щот жената иска да е независима откъм тоци :D . Та готварска печка с водна риза но не мога да преценя дали ще топли достатъчно добре макар че квадратурата не е голяма. Печки бол на пазара но коя ще свърши работа ..
Като казах готварска печка приемам всякакви идеи с жената после ще се погодим ако не е нейното :D
Дълбок поклон пред жертвите на капитализма на 21 век !
Що е то БахуръТ и намира ли място той в марксистко политическата философия !
Ранътъ прай борбътъ! Салкъна цъфти, Пчеларинът рани, ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #5 Преди 2 месеца

Регистрирайте се, за да видите линка

Сръбска печка.Добри са и ти трябва човек който наистина знае как да монтира и оразмери парното.

Мнение #6 Преди 2 месеца

Добре сте вие. Моята е ”алергична” към прах. Веднага ще смени оборудването с друг мъж. :lol:
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #7 Преди 2 месеца

Remi написа:Локално на дърва и въглища . Принципа е целта оправдава средствата :P
Обаче нямам място за котел който беше добро решение . И сега съм на вариант готварска печка щот жената иска да е независима откъм тоци :D . Та готварска печка с водна риза но не мога да преценя дали ще топли достатъчно добре макар че квадратурата не е голяма. Печки бол на пазара но коя ще свърши работа ..
Като казах готварска печка приемам всякакви идеи с жената после ще се погодим ако не е нейното :D

До колкото разбрах, искаш да има печка на твърдо гориво, на която жена ти да готви, а същевремнно да я ползваш и за отопление на цялата къща. Има такъв вариант, до колко обаче е практичен е друг въпрос. Имам предвид това, че готвенето изисква един режим на горене, а отоплението друг.
За зависимостта от електрическия ток - жена ти няма да има проблем, обаче ще ти се усложни малко системата на отопление. Имам предвид това, че в момент, когато булката е наредила гозбите и набухала печката с дръвца, спре тока, тогава ще ти е необходим UPS, който да ти захранва циркулационната помпа. И при него има недостатъци, тъй като, времето през което ще подава захранване, не е безкрайно. Има и друг вариант, но се усложнява отоплителната система. Лично мое мнение е да ползваш т.н. камина с водна риза, без готварска опция и допълнително готварска печка. Имай предвид, че въглищата не са подходящо гориво за камината. Да, в краен случай, инцидентно, при много ниски температури може да сложиш малко, но факта, че огнището се намира в жилищно помещение и при чистене става - олеле мале не е ОК.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #8 Преди 2 месеца

solaris60 написа:Добре сте вие. Моята е ”алергична” към прах. Веднага ще смени оборудването с друг мъж. :lol:

С комшията? :eek:
Да направите трампа! :shifty:

Мнение #9 Преди 2 месеца

зуница написа:С комшията? :eek:
Да направите трампа! :shifty:

Няма да издържи. За комшията става въпрос. :lol:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #10 Преди 2 месеца

solaris60 написа:Няма да издържи. За комшията става въпрос. :lol:

Не го жали! :naughty: Да му мисли той. :doh: Ти с комшийката да се уредиш, па другите да се оправят как могат! :shifty:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: , и 145 гости