Народна медицина

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #1 Преди 3 години

Между Коледа и Нова година грипа се опита да ме "хване",но.......Хванах го наверме,дори не успя да ми вдигне температурата..За първи път използвах черна ряпа с мед,въпреки,че отдавна знам за лечебните свойства на тоз натурален антибиотик.Кашлицата осезаемо намаля още след 2-ри прием на една лъжица сок,а в рамките на 24 позивите за кашлица избледняха.На черната ряпа помогна и витамин "Ц"(от ситните дражета).Трябва да отбележа,че и редовно използвам пч.продукти-мед,прополисова тинктура и по-малко пресен прашец....
Мисля,че ще е полезно за всички ако се отвори подобна тема...
Народна медицина - Снимки0453.jpg
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Русе

Мнение #2 Преди 3 години

Това с ряпата е изпробвано вкъщи миналата година. Резултатите наистина са добри!
Друго нещо, което редовно давам на детето за стабилизиране на имунната система е сок от бъз - 1 супена лъжица на гладно - сутрин.
Мед и клеева тинктура се поемат редовно в големи дози. Витамин С също. Мед с тахан забърквам редовно и ....болестите са рядкост.
Димитър Димитров
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Пазарджик

Мнение #3 Преди 3 години

По идея на Ангел Йосифов! Добре е да има такава тема за по-голямо удобство, осбено през зимните месеци!
Петъчен майстор пчелар

Мнение #4 Преди 3 години

IVO_3 написа:По идея на Ангел Йосифов! Добре е да има такава тема за по-голямо удобство, осбено през зимните месеци!

Благодаря Иване!ЧИД........................................................ :P
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #5 Преди 3 години

Черната ряпа ми харесва много, но стомаха нещо не я уважава.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: Пазарджик

Мнение #6 Преди 3 години

Една рецепта, която изпълнявам вече трети месец за укрепване на организма. За сега грипа ме подминава. Моите хора у дома ги натръшка всичките, ама те не искат от тая манджа.

Съставки:

200 грама ленено олио;
4 лимона;
3 малки глави чесън;
1 кг мед.

Приготвяне: смелете в месомелачка обелените скилидки чесън, 2 обелени лимона и 2 лимона с кората. Смесете всички продукти, прехвърлете сместа в стъклени буркани с капачки и съхранявайте в хладилник приложение: вземайте по една супена лъжица- дървена- половин час преди хранене. Желателно е три пъти на ден, но може и само веднъж – което е по-добре от нищо.
Проф.
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #7 Преди 3 години

Моята рецепта когато се усетя, че се разболявам е да спра храна и вода за три дена. Вече втора година го прилагам и хапче не съм взел, на края на третия ден вече всичко е отшумяло.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #8 Преди 3 години

Има логика ама има и малко психическо въздействие. Един приятел ми казва знаеш ли лекарствата колко са вредни и не действат това е плацебо ефект и разказва на едни болни се давало лекарство а на другите заместител и се оправи ли. Хубаво ама при животните ако е болно например Червенка при свинете (Червен вятър при хората) като сложиш на прасето антибиотик се оправя ако не сложиш може и да умре може и да прекара ама може и да се увреди и да оживее.
Лечението с билки, витамони, хр. добавки е добро нещо, ама ако се закучат нещата е хубаво на лекар (ама може от лекар да се наложи да се долекуваш с билки). Може би истината е по средата
Проф.
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #9 Преди 3 години

Виждал ли си човек или животно сериозно болно, но да иска да яде? Най-голям индустрия е фармацевтиката и ако се замислиш, те са обхванали пазара от-до. Като се почне от торовете(семената), после всичко това става храна и накрая ния ядем тази храна и се разболяваме, а те ни продават лекарства колкото да продължаваш да живееш и пак да им даваш парите си. Роби от рождението си до смърта.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #10 Преди 3 години

tarty написа:Виждал ли си човек или животно сериозно болно, но да иска да яде? Най-голям индустрия е фармацевтиката и ако се замислиш, те са обхванали пазара от-до. Като се почне от торовете(семената), после всичко това става храна и накрая ния ядем тази храна и се разболяваме, а те ни продават лекарства колкото да продължаваш да живееш и пак да им даваш парите си. Роби от рождението си до смърта.

То ако животните ядяха когато са болни то ветеринарите щаха да са умрели от глад. Мисълта ми е че животно ако го оставиш само на глад не винаги се оправя а в някой случай е абсурд и ако му сложиш лекарство се оправя. Но иначе съм съгласен с теб. А за лечение с билки при животните има много примери и някой са много ефективни например отвара от смрадлика много помага за гнойни рани, ленено семе при преживните за стомашни проблеми или например корен от кокуряк (който е яко отровен) се прави малка дупка на ухото на кравата и се слага малко парченце след известно време има ефект (разбира се не винаги) предполага се че това спомага за мобилизиране защитните сили на организма.
П.П. Всичко е много относително.Крайностите са зловредни. А будистите казват че ако 40 дни гладуваш ще постигнеш просветление дават за пример Исус тои е постигнал това за 40 дни докато Буда за 5-6 години. Това е било и условието (изпита) да гладуваш не знам колко дни за да станеш ученик на Питагор (мисля че беше).Но много хора който са стигнали до просветление са умряли не са могли да издържат на бързия преход.Затова по бавничко май е по добре.

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 гости