Човешката природа

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #351 Преди 9 месеца

Георги написа:Ей, това все едно аз съм го писал! :D

Не си ти. :D :D :D
Регистрирайте се, за да видите линка ;) :D :D :D
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #352 Преди 9 месеца

Георги написа:Ей, това все едно аз съм го писал! :D

Ти не си Йода бе,ти си Юда!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #353 Преди 9 месеца

jdrumev написа:Не си ти. :D :D :D
Регистрирайте се, за да видите линка ;) :D :D :D

Разбира се, че не съм аз. Невен Касабов е: Регистрирайте се, за да видите линка
Тук обаче под заглавието има един Важен Въпрос: "Аз ли съм идиот или вие?" :think: Регистрирайте се, за да видите линка
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #354 Преди 9 месеца

Калеко Алеко написа:Дамянов,това твоя мисъл ли е или си го копнал от някъде??? Ако е твоя,обади на лични,Моля!!!

Не е моя мисъл! Аз съм по-остър, защото тази мизерия ме дразни повече.

Марин Шойков написа:Дамяне не знаех, че си пожарникар. ???
Как скочи 2,40 от място на изпита ???????
Иначе за другото няма какво да го коментираме.

Не съм пожарникар, но за малко да стана преди години.

Минаха достатъчно години и вече мога да я разправям тази история. Мисля, че съм ти я казвал в личен разговор, но... В университета не ходех на упражнения по физическо. Предпочитах да се упражнявам с колежките в кафенето 8-)
Един слънчев ден, получавам "известие", че съм скъсан по физическо, защото не съм ходил и няма да има друг изпит, а предната вечер бяхме на запой(тогава пиех и то много). Излетях от кафенето! :auto-layrubber:
Отивам на плаца, а даскала ми се усмихва едно нагло...и поставя условия: Ако покрия някакъв норматив за изпит в национална спортна академия, ще ме пусне, иначе приключвам с бакалавъра. Не стига, че трябва да покрия всички нормативи за семестрите в един ден, а и бонус от спортната академия :pray:
Скочих повече от 2.40м, не ме питай как, явно белите могат да скачат, само стимул да имат. :lol: Избягах разстоянието, а фасовете летяха зад мен :lol: Коремни преси, лицеви опори, дори скачах на въже...вече бях жив труп. И...накрая ми казва, че времето на бягането е малко повече. Е, как няма да е повече, аз съм опънал една кутия цигари. Упорито иска да ме скъса, но има свидетели и си избра последен норматив, който покриват в Симеоново. :lol: :lol: :lol: Видя, че покривам норматива и ме върна отначало, защото хронометъра не бил наред. Хайде отначало, а трима колеги засичат, защото този се подиграва. Накрая ме извика в кабинета си с още двама колеги, писа оценката и ми каза да си избера спортна академия или Симеоново. Тогава беше друго и някой трябваше да те препоръча, иначе не можеш да влезеш в нито едно от двете. Единият колега стана митничар, другият е треньор по Таекуондо, а аз станах пчелар :rolling:
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: 1999

Мнение #355 Преди 9 месеца

https://www.facebook.com/EagleSpiritt/videos/2009729712457265/UzpfSTE1MzUxOTExODI6MTAwMDc4OTIzNjc4MTQ4MA/
Мнението ми относно намесата на човека в генетиката на животните и хората,никога няма да се промени.Винаги ще бъда крайно настроен против всякакви подобни изпълнения и създания,пък макар и да дават по 3 пъти повече мляко,месо...мед.Едно е да стабилизираш дадена линия,която видимо се опитва да се справи с обкръжаващата среда,друго е да и налагаш поведение и функции не присъщи за нея.Хибрида за мен е нещо вредно и както много пъти до сега съм казвал,технологичняит напредък се води от хора,които желаят само пари и власт,а не да съхранят естественият процес.
Интересно ми е вашето мнение.

Мнение #356 Преди 9 месеца

belerefon написа:Мнението ми относно намесата на човека в генетиката на животните и хората,никога няма да се промени.Винаги ще бъда крайно настроен против всякакви подобни изпълнения и създания,пък макар и да дават по 3 пъти повече мляко,месо...мед.Едно е да стабилизираш дадена линия,която видимо се опитва да се справи с обкръжаващата среда,друго е да и налагаш поведение и функции не присъщи за нея.Хибрида за мен е нещо вредно и както много пъти до сега съм казвал,технологичняит напредък се води от хора,които желаят само пари и власт,а не да съхранят естественият процес.
Интересно ми е вашето мнение.

Моята позиция по темата е приблизително същата! Селекция - да, но с генното инженерство трябва много да се внимава. Създавайки някакъв ГМО продукт, било то растение или животно, учените най-често гадаят как ще се развие мутацията в бъдеще и до какви резултати ще доведе взаимодействайки с останалите видове. Ако имаме естествена мутация (примерно в следствие на повишена радиация в даден район) мутиралото същество или растение обикновено не се пренася в много широк ареал. Ако обаче имаме изкуствена мутация, която се разпространява целенасочено резултатите може да са тотално непридвидими за целия свят!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #357 Преди 9 месеца

Само че реалностите са други и без генно инженерство човеството няма да може да се изхрани в световен мащаб... даже има мрачни прогнози, че без редукция на популацията няма да се размине.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #358 Преди 9 месеца

nikawr написа:Само че реалностите са други и без генно инженерство човеството няма да може да се изхрани в световен мащаб... даже има мрачни прогнози, че без редукция на популацията няма да се размине.

То сега се изхранва, едни чер хайвер и приличат на тези бикове, други - Сумалия.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Мнение #359 Преди 9 месеца

nikawr написа:Само че реалностите са други и без генно инженерство човеството няма да може да се изхрани в световен мащаб... даже има мрачни прогнози, че без редукция на популацията няма да се размине.
Проблема, че има гладуващи не идва от това, че има недостиг на храна в световен мащаб! Той е по-скоро социален, а не ресурсен. Милиони тонове храна по света се изхвърлят!
Изхвърляната храна в света може да надхвърли 2 млрд. тона годишно до 2030 г.
Регистрирайте се, за да видите линка
Човечеството изхвърля 1.6 млрд. тона храна годишно
Регистрирайте се, за да видите линка
© Segabg.com 2019
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Мнение #360 Преди 9 месеца

Аз пък се чудя, това дето го купуваме от магазините храна ли е, или е било предназначено за изхвърляне? :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 гости