Траки, Славяни и Прабългари

БИО пчелар
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Златоград

Мнение #1 Преди 2 години

предлагам да обсъдим с исторически аргументи трите основополагащи етноса на съвременната българска нация ;) ;)
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #2 Преди 2 години

Още по далечни корени на прабългарите са монголските племена синегури, оногури и бугури
Това ми е по спомен от Кратка история на България.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #3 Преди 2 години

“Ако моята теория за относителността се потвърди, немците ще кажат, че съм немец, а французите — че съм гражданин на света; но ако теорията ми бъде опровергана, французите ще ме обявят за немец, а немците — за евреин.“

Алберт Айнщайн

"Историята е група съгласувани лъжи."

Наполеон Бонапарт
( С този цитат минах по история :) )
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: 1999

Мнение #4 Преди 2 години

Темата е доста обширна и трудно бихме стигнали до някакъв консенсус и тук.
Още като малък учейки история смятах,че нещо не се връзват нещата с това траки,прабългари и славяни.Съюз между народи в онези времена,по този начин,устоявайки на времето,та чак до днес е НЕВЪЗМОЖЕН!
Виж обаче съюз между племена с обща история,сходен език и култура,това вече е друго нещо.
На нашата земя няма нито един артефакт и доказателство,че сме почитали бог Тангра,както и че славяните са били местно население под Дунав.Тук е имало само траки(мизи,гети,пеони,венети и т.н),а не нашественици от незнам си къде из Памир,Иран или където искат последно време да ни изкарат.

Нашата история е написана от политици,а народ който не си познава историята не може да просъществува в бъдещето.Честит 3-ти Март Българи!

Мнение #5 Преди 2 години

Тихомир написа:Още по далечни корени на прабългарите са монголските племена синегури, оногури и бугури

Ами значи една трета от българите трябва да сме ниски с характерните дръпнати очи и все нещо да ни влече към изконните монголски степи?!
Тази "Кратка история на България" е писана за кратко в някоя тоалетна или на раздумка в паузите на среща на съветските народи.
БИО пчелар

Мнение #6 Преди 2 години

belerefon написа:Темата е доста обширна и трудно бихме стигнали до някакъв консенсус и тук.
Още като малък учейки история смятах,че нещо не се връзват нещата с това траки,прабългари и славяни.Съюз между народи в онези времена,по този начин,устоявайки на времето,та чак до днес е НЕВЪЗМОЖЕН!
Виж обаче съюз между племена с обща история,сходен език и култура,това вече е друго нещо.
На нашата земя няма нито един артефакт и доказателство,че сме почитали бог Тангра,както и че славяните са били местно население под Дунав.Тук е имало само траки(мизи,гети,пеони,венети и т.н),а не нашественици от незнам си къде из Памир,Иран или където искат последно време да ни изкарат.

Нашата история е написана от политици,а народ който не си познава историята не може да просъществува в бъдещето.Честит 3-ти Март Българи!

Не мисля ,че трябва основно да се съди по наличието на артефакти, тъй като са различен тип култури, има култури които са ориентирани към природата и не генерират артефакти. Траките губят независимостта още по време на македонското владичество после минават под властта на рим, а след това на византия това са сумати векове без идентичност изкарани в робство, по време на римското владичество са вдигали многобройни бунтове потушавани с драконовски мерки от римската власт. Дори не се споменават от византийските хронисти като крупна маса население. Аз не мисля че е вярно, че прабългарите са сходни на монголските племена, по-скоро попадат в групата на белите хуни. Просто за нуждите на туризма е угодно да ни изкарват траки в момента инак минахме през всичкие етапи ;) Дамян е прав че има много демагогия но все пак по пътя на логиката може да се изведат правдоподобни изводи.
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Плевен

Мнение #7 Преди 2 години

Тихомир написа:Още по далечни корени на прабългарите са монголските племена синегури, оногури и бугури

А дали, ако се замени монголски племена със западно хунски, няма да е по правдоподобно.
БИО пчелар

Мнение #8 Преди 2 години

Димитър Маринов написа:

А дали, ако се замени монголски племена със западно хунски, няма да е по правдоподобно.

Тук мисля че си прав. няма нищо общо между прабългарите и монголските племена, освен че са населявали земи в съседство. По-скоро хунски. Китайците да се опазят от хунските нашествия -обикновено с цел кражба са изградили 8000 км стена. :D

Мнение #9 Преди 2 години

Дали хуни или монголи,все тая.Доказателствата са твърде много,за да се пренебрегват.Тук(включително и в близост до единият ми пчелин) има множество тракийски могили.Тук по нашите земи има все още запазени обичаи и празници,които се почитат от край време...дори имената(една част от тях) са се запазили. Думи,които последните няколко години излязоха от гробници и могили бяха разчетени все едно са наш диалект,но никой не иска да каже защо нашата история,която сме учили ние и децата ни се отдалечава от хипотезата за памиро/иранския произход!?

Мнение #10 Преди 2 години

vasilevsa написа: Траките губят независимостта още по време на македонското владичество после минават под властта на рим, а след това на византия това са сумати векове без идентичност изкарани в робство, по време на римското владичество са вдигали многобройни бунтове потушавани с драконовски мерки от римската власт. Дори не се споменават от византийските хронисти като крупна маса население. Аз не мисля че е вярно, че прабългарите са сходни на монголските племена, по-скоро попадат в групата на белите хуни. Просто за нуждите на туризма е угодно да ни изкарват траки в момента инак минахме през всичкие етапи ;) Дамян е прав че има много демагогия но все пак по пътя на логиката може да се изведат правдоподобни изводи.

От това,което каза намерих още един довод за това,че историята и характера на траките се крие у нас.Ние също и до ден днешен сме роби на някой.Това,че не си го признаваме днес не означава,че не е така.
Подомно на старите българи и ние можем да търпим да ни мачкат,но си траем и това се знае.Всъщност точно заради този ни характер сме се нарекли "благи" (блоги-бели,светли),но това за съжаление до сега ни носи само злини.

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 гости