Траки, Славяни и Прабългари

Регистриран: Преди 2 години

Мнение #171 Преди 5 месеца

Калеко Алеко написа:Затова и писах "Приказки от 1001 нощи"... не си ли чувал,че ние сме открили и заселили Америките,изтребили сме коренното население и сме засяли в прериите "Българска царевица" :dance: Не си сам,Георги ... и аз мисля,че ние Българите надминахме Александър Македонски в стремежа си да сме по-по-най. Дано да греша,ама надали... :?

Може и да има нещо вярно за прабългарите и българите, но тогава са БИЛИ, а сега сме едни българчета, които за нищо не ни бива.
Регистриран: Преди 5 месеца
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес

Мнение #172 Преди 5 месеца

@пчеларство! Далеч по-правдоподобно звучаха писанията за размерите на рамките :) Тоя толкова милиметра изфантазирал, ония добавил/извадил още няколко милиметра.

Сега ще ти преразкажа какво си написал/преписал.

Древният слънчев календар"на българите, който е признат от ООН за най-точният древен календар

Някъде на балканите(в древни времена местност с неизвестно име) съществува народ могъщ колкото си иска. Създава календар(нещо което само на приказки става с 2 изречения(ако допишете и ООН сте с 2 гърди напред)). За съставяне на точен календар са нужни десетки хиляди години и развито образование(математика). Само се замислете... вие почти всички имате средно или висше образование, колко от вас могат да съставят какъв да е календар?????????? Ще ви кажа, НИКОЛКО!

Древните българи са решили математически проблема с числото 365 дни по най-точния начин

С числото 365 няма никакъв математически проблем! Ако не ми вярваш питай някой преподавател във ВУЗ.

Другите истории ако ги разнищя една по една... ще се хванеш за главата! Или за учебниците по история и ЛОГИКА.

Генетичните изследвания на Десислава Стефанова най-точно показват какви сме и от коя древна човешка популация произхождаме

Генетичните изследвания особенно в България ще докажат как населението в две съседни села се различава, все едно са два различни народа.

Допълнително бяха изследвани и различията в Y-хромозомите на 808 български мъже и се установи, че в генофонда на българите преобладават характерни за европейците хаплогрупи и че по тези земи сме повече от 10000 години

Генофонда на северна и южна българия се различава тук се говори за 10 000 години... Даже в южна България има значение от тракия или от родопа планина се ползва материал.

Черноморската цивилизация преди 7000-10000 години преди христа, така наречения балкански народ, който е живял около бреговете на тогавашното сладководно езеро наречено Черно море, е родоначалник на Европейската цивилизация. Преди 7500-10000 години преди Христа, когато водите на Средиземно море нахруват в Босфора и езерото се превръща в солено море, този народ живял около сладководното море се разселва във всички посоки - север, запад, изток и юг. По този начин възникват и държавите в Месопотамия, Азия, Европа.

Преди 10 000 г. Европа е била ледник, на север точно не са тръгнали, също и на изток или юг. Какво остава да създават държави...

Обърни внимание, че в нашият ген няма никакви славяни и това е вярно. Славяните, както и елените, са завоеватели дошли от не знам си къде по нашите земи на Балканският полуостров. Идват, не защото е било лошо тук, а защото искат наготово да вземат и да завладеят територия благословена от природата.

Уникален случай в историята на вселената! Някой който няма нищо общо с теб, говори на твоя език!

Когато гърците дошли в Пелопонес и завладели местното тракийско население, народа от тогавашната Минойско-Цикладска цивилизация, които са също тракийски племена защото друг народ не е имало тогава по тези територии, ги смятали за диваци.

Кога този народ е свръх велик и създава държави на ляво, дясно, север и юг и кога някакви либийски камилари го поробват като едното нищо?

Траките също са смятали племената на славяните за диваци и завоеватели. Съдба.Интересното за мен е друго.Вече смятам за вярно, че Аспарух е дошъл на Балканите само с около 20000-30000 прабългари, а не както преди се е смятало 200000-300000 хиляди, на място където са живели милиони траки или така наречените славяни. Ето защо прабългарският ген е слабо застъпен у нас. Само 1,5% от цялата българска популация.

Как може да смяташ всички които говорят на същия език като теб за диваци и завоеватели? Ако Кубрат е разполагал с 250 000 човека, хазарите никога нямаше да ги пръснат като пилци от р. Волга до днешна Италия, през България и Македония.

Мнение #173 Преди 5 месеца

Калеко Алеко написа:Затова и писах "Приказки от 1001 нощи"... не си ли чувал,че ние сме открили и заселили Америките,изтребили сме коренното население и сме засяли в прериите "Българска царевица" :dance: Не си сам,Георги ... и аз мисля,че ние Българите надминахме Александър Македонски в стремежа си да сме по-по-най. Дано да греша,ама надали... :?

Калеко Алеко, браво много тънко описана ирония.
Регистриран: Преди 11 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #174 Преди 5 месеца

zis_2020 написа:Калеко Алеко, браво много тънко описана ирония.

Старая се да иронизирам,защото,ако се задълбая става мътна и мнооого дълга дискусия :thumbup:
"Който побеждава другите е силен. Победилият себе си е могъщ."- Лао Дзъ

Мнение #175 Преди 5 месеца

Калеко Алеко написа:Старая се да иронизирам,защото,ако се задълбая става мътна и мнооого дълга дискусия :thumbup:

Иронизирай и задълбавай понеже понеже ставаме за смях вече.

Мнение #176 Преди 5 месеца

Помните ли една красива мацка в кожи на евровизия :) Освен нейно мнение нещо подобно вече има в учебниците по история в Украйна, хайде нека не ставаме за смях и ние :)

Публикувано във факти.бг:
Руслана: Украинците са потомци на шумерите
Певицата призова да потърси автентичната култура на страната

Публикувано във факти.бг:

Певицата Руслана обяви, че корените на украинската нация произлизат още от древните шумери, съобщи РИА Новости.

Руслана спечели конкурса Евровизия през 2004 г,. Според нея украинската нация може да бъде свързана с населението на древна Месопотамия от 2000 г. пр.н.е.

„Нека да се откажем от украинизацията на тази страна. Ние сме много по-историческа, дълбока интересна и автентична нация. Нашите корени са свързани с древни култури и цивилизации. Говоря за шумерите и дори древните египтяни“, заяви Руслана.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #177 Преди 5 месеца

Българите са били фактор със сигорност от Кубрат до падането на 2 то. царство и падането на Казанското царство.Примери много.За жалост това е било преди много време.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #178 Преди 5 месеца

Най ярък пример е кирилицата която си е българско дело най вероятно на ученик на Кирил и Методии но в България . Днес милиони ползват кирилица на територия по голяма от Европа. Прослувутата азбука на солунските братя е глаголица много отдавна я няма
Регистриран: Преди 11 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #179 Преди 5 месеца

Георги 1974 написа:Българите са били фактор със сигорност от Кубрат до падането на 2 то. царство и падането на Казанското царство.Примери много.За жалост това е било преди много време.

Българите са били фактор,с който са се съобразявали много царства и империи,но за жалост много стечения на обстоятелствата,са повлияли и променили хода на историята.
"Който побеждава другите е силен. Победилият себе си е могъщ."- Лао Дзъ

Мнение #180 Преди 5 месеца

Калеко Алеко написа:Българите са били фактор,с който са се съобразявали много царства и империи,но за жалост много стечения на обстоятелствата,са повлияли и променили хода на историята.

Почти сигурно южните руски ханства всъщност се състоят от славянско(руско) население. Не се лъжете от името.

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 гости