Траки, Славяни и Прабългари

Регистриран: Преди 11 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #181 Преди 5 месеца

zis_2020 написа:Почти сигурно южните руски ханства всъщност се състоят от славянско(руско) население. Не се лъжете от името.

Там е друга бира! Препоръчвам да се прочете "История Киевская Русь" :!:
"Който побеждава другите е силен. Победилият себе си е могъщ."- Лао Дзъ
Регистриран: Преди 5 месеца
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес

Мнение #182 Преди 5 месеца

Калеко Алеко написа:Там е друга бира! Препоръчвам да се прочете "История Киевская Русь" :!:

Е... провокира ме, този летопис може и да съм го чел някога... друго ме провокира...

Прави ли ви впечатление езика на който са написани, старите текстове? Не самия език а стила.

Каквото и да ви попадне на старобългарски или старославянски вие нищо няма да разберете. Дори и да разберете нещо ще е едно нищо. Когато сверите текста(съвременния) и този който е стария доста ще се чудите едно на словореда, друго на думите които вече не се ползват, абе на всичко, даже на дълбочината на мислите.

И сега кулминацията ... в коя да е селска библиотека има разни писания на древни гръцки "философи" или в краен случай на "реални" римски личности. Та тези писания звучат толкова логично, толкова съвременно... щото не е възможно това да са текстове на 2000 години.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #183 Преди 5 месеца

zis_2020 написа:...И сега кулминацията ... в коя да е селска библиотека има разни писания на древни гръцки "философи" или в краен случай на "реални" римски личности. Та тези писания звучат толкова логично, толкова съвременно... щото не е възможно това да са текстове на 2000 години.

Какво искаш да кажеш с това? :think:
Поясни ако обичаш!
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Регистриран: Преди 5 месеца
Пчелите за мен са: Бизнес

Мнение #184 Преди 5 месеца

Георги написа:Какво искаш да кажеш с това? :think:
Поясни ако обичаш!

Искам да кажа, че имам съмнения :) нищо повече :)

Ханибал ли беше онзи юнак дето е минал алпите със слонове зимата? Е зимата с муле няма да изкачиш Джендем тепе ако има сняг :) Това искам да ви кажа. Четете и мислете друго оръжие нямате.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #185 Преди 5 месеца

Регистрирайте се, за да видите линка. Регистрирайте се, за да видите линка. Регистрирайте се, за да видите линка. https://www.facebook.com/%D0%98%D1%81%D ... 439263296/. Книгата на Александър Бояджийски "Истинската история на Българите" е най-интересна, въпреки че от много историци не се приема неговата история на българите и българската държавност от древни времена.Според мен трябва да се прочете.
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Плевен

Мнение #186 Преди 5 месеца

.Според мен трябва да се прочете.[/quote]
Реших да последвам съвета Ви, и да го прочета. Започнах и стигнах до Волен Николов Сидеров. Това ми беше достатъчно да разбера, че ако продължа само ще си изгубя времето.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #187 Преди 5 месеца

пчеларство написа:http://history.rodenkrai.com/files/kmilchev.pdf. Регистрирайте се, за да видите линка. Регистрирайте се, за да видите линка. https://www.facebook.com/%D0%98%D1%81%D ... 439263296/. Книгата на Александър Бояджийски "Истинската история на Българите" е най-интересна, въпреки че от много историци не се приема неговата история на българите и българската държавност от древни времена.Според мен трябва да се прочете.

Благодаря за линковете! Итерсни неща и други гледни точки. Мисля,че няма по-манипулирана наука от историята. Много променливи в едно уравнение. Дори днес, ако попитате подрастващите, кои са Гриша Ганчев и Васил Божков, ще чуете само лъскавото. То ще остане. Меценати, спортни клубове, бизнес, мангизи... Кой ще разкаже, как биеха...?
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #188 Преди 5 месеца

Нагло-саксонците са заляли целия свят и ни натрапват измишльотината за крал Артур ,рицарите на кръглата маса, Ескалибур и т.н.Е, няма никакви исторически потвърждения на тая приказка, но това не пречи на "богоизбраната нация" да се гордее с историите измислени от нея , за да запълнят празнотата на културно историческото и' минало.
А исторически факт е , че римляните, строителите на първите градове на Албион, включая днешния Лондон, са построили и Великата римска стена.Както китайците са бранили цивилизацията си от дивите тюркски племена, така и римляните са правили същото за защита от диваците от горите на Албион.
Та в тая връзка защо някой опирайки се на исторически документи да не може да създава теории за миналото на българите?Ние, българите за разлика от днешните "велики нации с двувековна история(САЩ)" нямаме нужда да измисляме приказки за дедите си.Техните дела са описани от много от тогавашните летописци.
И един въпрос.Защо ли нашите историци имат достъп до архивите на Ватикана, а до руските не? Отговорът е : Защото руската приказка за величието на древна Русия ще се срине.Ще се окаже , че няма славянска азбука , а само българска.Ще се окаже , че почти двеста години са изостанали в развитието на държавността си и ,че Руската империя е строена като копие на средновековна България.
И ние може да си измисляме приказки , но нашите по приличат на истина.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #189 Преди 5 месеца

С риск да ме обвинят че подражавам на македоноидите
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 1%86%D0%B0
В исторически план кирилицата, заедно с глаголицата, е едната от двете азбуки, използвани при записването на старобългарския книжовен език. Кирилицата е създадена в Преславската книжовна школа към края на IX или началото на X век.
Традиционно кирилицата е приписвана на Климент Охридски, а името ѝ – в чест на св. Кирил – Константин Философ, на когото Климент Охридски е ученик. Кирилицата заменя глаголицата, създадена по-рано от Константин Философ-Кирил,
Траки, Славяни и Прабългари - 3.png

Разпространение на кирилицата в световен мащаб. В тъмнозелено са показани страни, където кирилицата е основна азбука; в зелено – където се използва паралелно с друга азбука, като основна; в бледозелено – местата, където кирилицата е допълнително използвана писменост
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #190 Преди 5 месеца

зуница написа:Нагло-саксонците са заляли целия свят и ни натрапват измишльотината за крал Артур ,рицарите на кръглата маса, Ескалибур и т.н.Е, няма никакви исторически потвърждения на тая приказка, но това не пречи на "богоизбраната нация" да се гордее с историите измислени от нея , за да запълнят празнотата на културно историческото и' минало.
А исторически факт е , че римляните, строителите на първите градове на Албион, включая днешния Лондон, са построили и Великата римска стена.Както китайците са бранили цивилизацията си от дивите тюркски племена, така и римляните са правили същото за защита от диваците от горите на Албион.
Та в тая връзка защо някой опирайки се на исторически документи да не може да създава теории за миналото на българите?Ние, българите за разлика от днешните "велики нации с двувековна история(САЩ)" нямаме нужда да измисляме приказки за дедите си.Техните дела са описани от много от тогавашните летописци.
И един въпрос.Защо ли нашите историци имат достъп до архивите на Ватикана, а до руските не? Отговорът е : Защото руската приказка за величието на древна Русия ще се срине.Ще се окаже , че няма славянска азбука , а само българска.Ще се окаже , че почти двеста години са изостанали в развитието на държавността си и ,че Руската империя е строена като копие на средновековна България.
И ние може да си измисляме приказки , но нашите по приличат на истина.

Най-кофтито в цялата ситуация е, че в учебниците по история на сегашните ни ученици, Българската история заема все по-малко място без заначение каква... Предната седмица, дъщеря ми, която е 8 клас беше възмутена, че знае повече за историята на другите държави, отколкот за нашата. А тя е доста прилежна ученичка. Чесно казано не знаех какво да и кажа.... :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 гости