В градината през годината

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1281 Преди 3 месеца

зуница написа:Ей, ти научно обяснение.
На световен конгрес по генетика в доклад на щатско светило се известява за успешна кръстоска между пчела и слон.Добивите на мед се очаква да се увеличат неимоверно.Аплодисменти! Руски учен докладва за успешна кръстоска между стоножка и прасе.Огромен интерес към пушените бутове, шунката и в частност,"еленски бут"!Аплодисменти! Български учен докладва за успешна кръстоска между, внимание, светулка и "полова, срамна въшка".Недоумение! Обяснение: Нощем като вдигнеш чаршафите и свети отдолу бързо бягай!
Дака тия светулки по къра , може да са свързани с "кърската любов".Внимавай!

Няма нищо лошо в кърското ашладосване.Важното е да не загубиш златната си гривна. ;) :lol: :lol: :D :D
Майстор - Готвач
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #1282 Преди 3 месеца

венци написа:С течен серум Стенли.

Венци, попрочетох тук-там, този серум по-скоро е за преди да се разболеят растенията, като профилактика дето се вика. Мен ме мъчи краставичномозаечен вирус мисля, а за него пише: "растенията да се унищожават веднага" и "Освен това веднъж заразени растенията не може да се лекуват", та няма да рискувам всичко да пламне, а ще ги скубя, белким нещо оцелее :pray: .Ще насоча усилия в борбата срещу гадините дето смучат и пренасят вирусите...

п.п. Интересното е, че тази година се отказах от директните сортове домати именно заради болестите и заложих на "Наслада F1", устоичив на доста болести, вируси и тем подобни, алтернарията е една от тях, само дето и нея вече я имам :? , та от тук започват да нахлуват разни мисли в главата ми относно качеството на селекцията и при останалите хибриди, примерно за прехвалените пч.майки F1 и притежават ли те в действителност качествата, за които производителите им претендират :think:
C2H5OH
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Асеновград

Мнение #1283 Преди 3 месеца

Перка, добре си решил с хибридите. Мога да ти прпоръчам сортове Хъни муун, Пинк рок, НТР 11 от розовите. Иска си пръскане, когато си далеч от беридба със системни препарати с дълга карантина после с къса и накрая с контактни. Тая година пръскам със Стенли и един немски листен тор на който не помня името и съм много доволен сял съм на 10 март и досега нямам петънце по листата на доматите, но профилактиката е много важна. Торенето също е много важно, няма как да си гладен и здрав.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #1284 Преди 3 месеца

Перо Мелиферо написа:..... заложих на "Наслада F1", устоичив на доста болести, вируси и тем подобни, алтернарията е една от тях, само дето и нея вече я имам :? , та от тук започват да нахлуват разни мисли в главата ми относно качеството на селекцията и при останалите хибриди, примерно за прехвалените пч.майки F1 и притежават ли те в действителност качествата, за които производителите им претендират :think:

Перо,не искам да те разочаровам,но си хванал от целия чувал змии най-отровната... :( Миналата година на Аграта раздаваха на поразия семена от тая "Наслада" и много хора тази пролет псуваха и негодуваха. Аз също посадих малко от нея и малко псувах :lol: :lol: Дано при тебе се получи по-добър резултат :thumbup:
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
Пчелар от: 1999

Мнение #1285 Преди 3 месеца

Сорт Кауфландър-червен като домат и форма има но вкус? :mrgreen: :thumbup:

Мнение #1286 Преди 3 месеца

Хачи написа:Сорт Кауфландър-червен като домат и форма има но вкус? :mrgreen: :thumbup:

Абе на вкус не е лош,ама не връзва кат'домат...от 10 корена 20 домата и то зорлем.А другите се отчетоха подобаващо и за салати и за консерви. :clap:

Мнение #1287 Преди 3 месеца

Калеко Алеко написа:Абе на вкус не е лош,ама не връзва кат'домат...от 10 корена 20 домата и то зорлем.А другите се отчетоха подобаващо и за салати и за консерви. :clap:

Който е вкусил на село Гиганта на баба и дядо иди му разправяй. :oops: :thumbup:
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1288 Преди 3 месеца

Хачи написа:Който е вкусил на село Гиганта на баба и дядо иди му разправяй. :oops: :thumbup:

Биволското сърце е по хубав и може да го цепнеш през средата под асмата. ;) :D :D

Мнение #1289 Преди 3 месеца

jdrumev написа:Биволското сърце е по хубав и може да го цепнеш през средата под асмата. ;) :D :D

И да тече в пазвата!
Най обичам така! :lol:

Мнение #1290 Преди 3 месеца

Хачи написа:И да тече в пазвата!
Най обичам така! :lol:

На "Булката"ли бре Хачка... ;) :lol:

Назад към Свободни теми