В градината през годината

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #1391 Преди 1 месец

Иван Мънков написа:Ще устиска Ачка, то глобалното затопляне ще помогне! Таз година лимони, а след петилетка банани и т.н.! :D :D

Ванко и по тоз въпрос работим :banana-rock:
В градината през годината - P_20190826_175429.jpg
.Но със кивито и нара,мисля на есен да "помисля" :roll:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #1392 Преди 1 месец

Remi написа:В моя съм засадил няколко ореха . Хубава ядка , хубава сянка, трева не никне :D ама и кошери да слагаш по него не става

Подкрепям :thumbup: Ниската сянка на ореха,има по-скоро негативен ефект в/у пч. семейство под нея..Имам в предвид,орех със нисък (до 2м) ствол.Под висок орех,нямам наблюдения.
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #1393 Преди 1 месец

kando написа:Кошерите ми са под пауловнии основно - тука там някоя джанка, ябълки и разни други. И няколко ореха имам. Ала остава айде да не е два декара, но със сигурност над декар пространство, което на практика не ми е нужно - не съм от "бизнес пчеларите" :lol: та нямам толкова кошери, че да го усвоя. Ореха ме блазни, щото на практика нищо не иска, колкото орехи съм засадил, толкова имам в момента, нито пръскане, нито поливане, нито копаене, изобщо нищо - сами си растат и да: под тях трева не никне!!! (поне при мен де) С лешниците и бадемите съвсем никакъв опит нямам, ала много обичам бадеми. ((:

Бадемите не са лош вариант и са чудесна ядка . Също така и сорта е важен .. гледай да не са с мека черупка че и един не можеш опита от местните обитатели. Лани посях няколко дузини бадемови костилки сега чакам сгоден момент Ноемви Декември да ги разсадя :). Със стария орех забучвам няколко ореха на плитко и ги покривам със шума .. няма пропуск :D .
Обичам като ида на пчелина да има какво да си хапна. Ябълка , круша, слива, праскова, череша, вишна, дрян, кайсия, зарзала, хинап, орех, бадем , лешник, грозде иии по няколко вида :) ашладисани. Все се чудя на колеги дето на пчелина си нямат и едно плодно дръвче :D
Ккто се казва дай ми джанка от сой друго неща :dance:
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1394 Преди 1 месец

Като те чета колко нещо си изброил си като мен.Зърнената диета е гуляма работа.Винаги можеш да иззимиш с нея. ;) :D :D :lol: :lol:
C2H5OH
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #1395 Преди 1 месец

Хайде момчета, ударихме кьоравото. :lol:
Регистрирайте се, за да видите линка
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #1396 Преди 1 месец

венци написа:Хайде момчета, ударихме кьоравото. :lol:
Регистрирайте се, за да видите линка

Бат' Венци,ти си сериозен човек.... надявам се,в конкретния случай не си сериозен :? :o
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
C2H5OH

Мнение #1397 Преди 1 месец

Калеко Алеко написа:Бат' Венци,ти си сериозен човек.... надявам се,не си сериозен :? :o

Бе Калеко, то и язовира не се подквасва, ама ако се подкваси. :lol: Само Ачката ли ши сее разни гъби, айди де.
-Другари, американците отидоха на луната и за да ги изпреварим партията реши ний да идем на слънцето. :rolling: :rolling:

Мнение #1398 Преди 1 месец

венци написа:Бе Калеко, то и язовира не се подквасва, ама ако се подкваси. :lol:

"Верваш ли Маро в магии"... слушал ли си я тая приказка??? Преди 6 години,при едно пътуване в Италия,имах удоволствието да общувам с един "ловец" на трюфели и той ми обясни "Новия бизнес" със заразените дръвчета с трюфели. Всичко е ток и жици /както би казал бат' Боян/ до момента,в който платим дръвчетата и "гризнем дръвчето"... :!: :!:

Мнение #1399 Преди 1 месец

венци написа:Бе Калеко, то и язовира не се подквасва, ама ако се подкваси. :lol: Само Ачката ли ши сее разни гъби, айди де.
-Другари, американците отидоха на луната и за да ги изпреварим партията реши ний да идем на слънцето. :rolling: :rolling:

Явно си гледал филма "Кит".... :thumbup: :lol:
C2H5OH

Мнение #1400 Преди 1 месец

Калеко Алеко написа:Явно си гледал филма "Кит".... :thumbup: :lol:

Няколко пъти.
След няква година кът почна да нагъвам пържоли от Абърдийн Ангъс с трюфли, тагава штъ питам кой кум, кой сват и кой на булката брат. :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 гости