В градината през годината

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1491 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:Тази година няма ли градинари? :think:
То да му е неудобно на човек да сподели какво е направил. :D

Ти си оправи кошерите,че градинари търсиш... ;) :lol: :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1492 Преди 1 месец

jdrumev написа:Ти си оправи кошерите,че градинари търсиш... ;) :lol: :lol: :lol:

Спокойно,за тебе не е питал. :lol:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #1493 Преди 1 месец

Та за ашладисването, облагородяването или присаждането тази година е тука има-тука няма. Голямата част от калемите на джанките измръзнаха, както и на крушите. Ябълката е горе-долу добре, защото 80% са потръгнали. Голямата част от подложките са в пустошта и сега няма опазване от елени и сърни(къде е Друмев?), поне до следващата пролет.Като цяло съм сложил поне стотина калема върху 60-70 подложки, като едвали ще ги дочакам всичките, но..........!? Нашите хора на времето, като пастири тук присади дрян, там круша, мушмули и какво ли не, та съм намирал по къра дървета с плод и ще си кажеш, че не им е там мястото, а то ....... :clap:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #1494 Преди 1 месец

Иван Мънков написа:Та за ашладисването, облагородяването или присаждането тази година е тука има-тука няма. Голямата част от калемите на джанките измръзнаха, както и на крушите. Ябълката е горе-долу добре, защото 80% са потръгнали. Голямата част от подложките са в пустошта и сега няма опазване от елени и сърни(къде е Друмев?), поне до следващата пролет.Като цяло съм сложил поне стотина калема върху 60-70 подложки, като едвали ще ги дочакам всичките, но..........!? Нашите хора на времето, като пастири тук присади дрян, там круша, мушмули и какво ли не, та съм намирал по къра дървета с плод и ще си кажеш, че не им е там мястото, а то ....... :clap:

Ами мастории всякви като цяло тая година всичко закъсня та тия дни сеях малко пипер то други години за 6 май го садя а сега го сеях и днес дойде един и ме гледа как с маламашката утъпквам пръстта на едни ягоди сеях е те семките малки та после като ги поливам да не избегат а тоя ми казва: Е с тая маламашка не е си работа вземи лопатето та с него ги притупай ама после от толкоз бой може и по тръдно да поникнат.Та знам ли ама от едно пакетче семе в едната саксия поникнала в другата не всичко е едно и също само лунните фази са различни и настроението а нали растенията усещали кога подхождаме с добри чувства към тях и кога не
Регистрирайте се, за да видите линка
Растенията „пищят“, когато са наранени

,,Някои растения излъчват „ултразвуков писък“, когато са стресирани,, ,,Когато стъблото на доматеното растение е отрязано, то излъчва 25 ултразвукови сигнала на стрес за един час, откриват изследователите. Доматеното растение излъчило до 35 сигнали на страдание за час, когато го лишили от вода.,,
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #1495 Преди 1 месец

Иван Мънков написа:Та за ашладисването, облагородяването или присаждането тази година е тука има-тука няма. Голямата част от калемите на джанките измръзнаха, както и на крушите. Ябълката е горе-долу добре, защото 80% са потръгнали. Голямата част от подложките са в пустошта и сега няма опазване от елени и сърни(къде е Друмев?), поне до следващата пролет.Като цяло съм сложил поне стотина калема върху 60-70 подложки, като едвали ще ги дочакам всичките, но..........!? Нашите хора на времето, като пастири тук присади дрян, там круша, мушмули и какво ли не, та съм намирал по къра дървета с плод и ще си кажеш, че не им е там мястото, а то ....... :clap:

Ванка,хубав пост,защото ме върна в детството,когато с дядо изкарвахме 30 -на овце на пролет по баири да пасем,сутринта пълнеше джоба с калеми и къде види трънка, изкарваше ножчето.С глина замазваше раната,някое голямо листо за сянка и едни дълги жилави треви за връзване.На въпроса ми ,че ние тук,няма да идваме,защо го прави,отговаряше-Все някой ще дойде!Това силно се запечата в съзнанието ми и сега имам 90 овощки и 70 лози, които почнаха да ми идват много, но пусти мерак,няма отказване.Бабата се шегува,че на гроба ще ми остави кошер,пък аз и казвам,да посее и овощка за сянка.
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #1496 Преди 1 месец

дядо емо написа:Ванка,хубав пост,защото ме върна в детството,когато с дядо изкарвахме 30 -на овце на пролет по баири да пасем,сутринта пълнеше джоба с калеми и къде види трънка, изкарваше ножчето.С глина замазваше раната,някое голямо листо за сянка и едни дълги жилави треви за връзване.На въпроса ми ,че ние тук,няма да идваме,защо го прави,отговаряше-Все някой ще дойде!Това силно се запечата в съзнанието ми и сега имам 90 овощки и 70 лози, които почнаха да ми идват много, но пусти мерак,няма отказване.Бабата се шегува,че на гроба ще ми остави кошер,пък аз и казвам,да посее и овощка за сянка.

Много хубави спомени имам от летата на двете села, но това време отминава все повече, и децата вече като видят козле и ги е страх да го доближат, пък думата калем въобще я няма в речника им... :( Хубави времена бяха, навярно защото беше детството ни и единствените проблеми които имахме бяха да не ни усетят като правим гяволъците... ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Петъчен майстор пчелар

Мнение #1497 Преди 1 месец

Хайде на джинджифилааааааа
В градината през годината - P_20200430_194305.jpg

Жената лудна по него,от таз коронка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Че то на 20 лв/кг,издържали се :naughty: Няма да си пие ракията,ами джинджифил,та джинджифил.Е принудих се :doh: ..и на джинджифил вече разбирам :lol:
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #1498 Преди 1 месец

Хрян няматели си ? :doh:
Да ти пратя да си го завъдиш. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #1499 Преди 1 месец

Благодаря!Къде да ти го доставя(хряна) :D :D :D
Вместо да ми се правиш на Менделеев с ОК и др.,вземи пробвай,хрян за борба с акара.Фасулска работа.Взимаш един корен,режеш го на ивици по 2мм и слагаш 2 ивици на пряко на рамките......и си :violin: :violin: :violin:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #1500 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:Благодаря!Къде да ти го доставя(хряна) :D :D :D
Вместо да ми се правиш на Менделеев с ОК и др.,вземи пробвай,хрян за борба с акара.Фасулска работа.Взимаш един корен,режеш го на ивици по 2мм и слагаш 2 ивици на пряко на рамките......и си :violin: :violin: :violin:

А в туршията с киселите краставички слагаш ли хрян?

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 гости