Зимни гуми

Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: София-област

Мнение #121 Преди 1 година

Outcast написа:
Дамян Дамянов написа:Няма такова нещо, щом можеш да си намериш колата, значи няма сняг.

Дамянич,
на това ние му викахме зима, а вие младите бедствие.

ПП
Калински,
в София снЕг нЕма.
Горе имам преспи, но истината е че чистят.
С джип съм.

Говориме за гуми за леки коли.Има висок клас гуми,среден и нисък.Всеки сам си преценява - как шофира и какво му е нужно. :D
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Лом

Мнение #123 Преди 1 година

jdrumev написа:http://prntscr.com/gzud6e
Регистрирайте се, за да видите линка

Вчера с един приятел Руснак коментирахме гуми.Ето какво ми предложи.

Повечето от тия гуми няма да вършат добра работа зимата, освен тия с шиповете, и то ако се кара постоянно на лед и сняг.
На теб сигурно ти трябват тези за калта, щото глиганите са в гората, и на високо в балкана
Майстор - Готвач
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #124 Преди 1 година

"Всесезонна гума няма" е т'ва като го чуя и ми става лошо, честно ви казвам. Аз пък казвам, че има такава гума и избора и е оправдан в някой случаи, а именно: ако живееш на морето или на юг(Сандански,Петрич,Златоград) или ако живееш в голям град, който се почиства и зимата не излизаш на извънградско какъв е смисъла да си усложняваш живота с въртене на гуми и излишно набутване на финансови средства? Аз през зимата като нямам проблеми с моята кола чудо голямо, нали пак слизам да бутам, само че в случая тия пред мене дето са закъсали :doh: , а и честно да ви кажа зимата точно като падне първи голям сняг обикновено първите 2-3 дни след това зарязвам колата и тръгвам пеши, просто защото задръстванията са с библейски размери и не стига това, но след това няма къде да паркираш, какво ме топли че съм със зимни гуми? Еми всесезонните биха ми свършили абсолютно същата работа! А вместо да караш със летни зимата или със зимни на дъжд(и двата варианта са много опасни!) удачен компромис ти дава всесезонната гума и в двата случая е в пъти по-добре. Пак ви казвам при определени условия! Ако карате постоянно нагоре-надолу из БГ и зиме и лете, ако сте скиори, живеете в планински район или на североизток, ами да по-добре да сте със зимни, разбира се. Но това не означава с лека ръка да зачеркваме всесезонната гума!
п.п.За колегите дето им трябват зимни за кал : избирайте с означение "М+S" (означава кал и сняг)
п.п.п. Като избирате летни гуми гледайте да са с не симетрична шарка и да имат канал за отвеждане на водата, колкото по-широк толкова по-добре!

Мнение #125 Преди 1 година

..

Мнение #126 Преди 1 година

Или ако караш. Audi quatro! Една гума за зиме и лете няма спиране.
Пчелар от: 1060м надморска

Мнение #127 Преди 1 година

По-рано писах, че новите модели всесезонни гуми са на качествено различно ниво от старите модели.
От 3-4 години съм с всесезонни Pirelli ( с "паркетник" съм) и съм доволен.
Не съм търсил екстремни преживявания.
Самият факт, че не сменям по 2 пъти в година гумите и не държа на склад сваления комплект, ми е достатъчен.
Другото е, че при умерен годишен пробег, двата комплекта стареят.

Michelin CrossClimate
GOODYEAR Vector 4Seasons Gen 2 TUV Test
Сравнителен тест на водещите модели всесезонни гуми

Да повторя:
става въпрос за новите модели всесезонни гуми.
Носкооооу !!! И тоя ли форум отрови ?
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Дупница
Контакт:

Мнение #128 Преди 1 година

Перо Мелиферо написа:"Всесезонна гума няма" е т'ва като го чуя и ми става лошо, честно ви казвам. Аз пък казвам, че има такава гума и избора и е оправдан в някой случаи, а именно: ако живееш на морето или на юг(Сандански,Петрич,Златоград) или ако живееш в голям град, който се почиства и зимата не излизаш на извънградско какъв е смисъла да си усложняваш живота с въртене на гуми и излишно набутване на финансови средства? Аз през зимата като нямам проблеми с моята кола чудо голямо, нали пак слизам да бутам, само че в случая тия пред мене дето са закъсали :doh: , а и честно да ви кажа зимата точно като падне първи голям сняг обикновено първите 2-3 дни след това зарязвам колата и тръгвам пеши, просто защото задръстванията са с библейски размери и не стига това, но след това няма къде да паркираш, какво ме топли че съм със зимни гуми? Еми всесезонните биха ми свършили абсолютно същата работа! А вместо да караш със летни зимата или със зимни на дъжд(и двата варианта са много опасни!) удачен компромис ти дава всесезонната гума и в двата случая е в пъти по-добре. Пак ви казвам при определени условия! Ако карате постоянно нагоре-надолу из БГ и зиме и лете, ако сте скиори, живеете в планински район или на североизток, ами да по-добре да сте със зимни, разбира се. Но това не означава с лека ръка да зачеркваме всесезонната гума!
п.п.За колегите дето им трябват зимни за кал : избирайте с означение "М+S" (означава кал и сняг)
п.п.п. Като избирате летни гуми гледайте да са с не симетрична шарка и да имат канал за отвеждане на водата, колкото по-широк толкова по-добре!

По-миналата есен си взех нови BF Goodrich AT.

Имат си знака за зимна гума (планина със снежинка), имат и М+S, изобщо всесезонна гума. Зимата карах с тях, с 4X4 съм и въпреки това за тази зима си купих зимни Fulda Cristal Control. Като скочи някой на пешеходната пътека и вика - те са длъжни да ми спрат, с много по-меката зимна гума имаш малко по-къс спирачен път. Може веднъж да стане ама реших да не рискувам. Ако мога да сравня, на лед и утъпкан сняг чисто нова BF goodrich беше като предишната ми Barum Polaris, но четвърта зима.
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Дупница
Контакт:

Мнение #129 Преди 1 година

Outcast написа:По-рано писах, че новите модели всесезонни гуми са на качествено различно ниво от старите модели.
От 3-4 години съм с всесезонни Pirelli ( с "паркетник" съм) и съм доволен.
Не съм търсил екстремни преживявания.
Самият факт, че не сменям по 2 пъти в година гумите и не държа на склад сваления комплект, ми е достатъчен.
Другото е, че при умерен годишен пробег, двата комплекта стареят.

Michelin CrossClimate
GOODYEAR Vector 4Seasons Gen 2 TUV Test
Сравнителен тест на водещите модели всесезонни гуми

Да повторя:
става въпрос за новите модели всесезонни гуми.

Аз имам всесезонни за лятото и зимни за зимата. Както писах в другия пост веднъж пробвах със всесезонни за зимата и то с чисто нови, но реших да не правя така повече.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #130 Преди 1 година

Това с все сезонните гуми е нещо като съпруга и любовница в една жена. :lol:
Та за зимата с Фулда. :D Среден клас гума. А за лятото с Нексен.:D Среден клас гума.
При аналогията с жените.Нито едната е перфектна домакиня , нито другата е перфектна любовница. :lol: Но за перфектните неща трябват перфектни джобове :pray: и в двата случая и с гумите и с жените. :lol: :lol: :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 гости