Лаф на масата

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #7281 Преди 5 месеца

дядо емо написа:Някъде четох,че отровата е в количеството.Хапвам по малко 4 пътипрез 4 часа.На стомаха 8 часа почивка в такъв случай му стига.Ракийката много по-рядко,чак на 24часа. ;) :lol:

Лаф на масата - FB_IMG_1562561471486.jpg
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #7282 Преди 5 месеца

дядо емо написа:Някъде четох,че отровата е в количеството.Хапвам по малко 4 пътипрез 4 часа.На стомаха 8 часа почивка в такъв случай му стига.Ракийката много по-рядко,чак на 24часа. ;) :lol:

Баба ми така правеше и не помня да е боледувала... :lol: :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #7283 Преди 5 месеца

дядо емо написа:Наскоро ми препоръчаха консумация на храни за набавяне на витамин В 12....

Деди, да не си станал веган, та да се излагаш на дърти години, че ти препоръчват повишен прием на В12? :think:
Вземи си таблетки или капки от метил групата му, щото най-добре се усвояват и си поркай на воля ;)
Петъчен майстор пчелар

Мнение #7284 Преди 5 месеца

Перо Мелиферо написа:Вземи си таблетки или капки от метил групата му, щото най-добре се усвояват и си поркай на воля ;)

Ей момък :mrgreen: ей тук бих ти го :thumbup: турил на обратно :doh:
Аз вече му писах рисцепта,а сега ще му я допълня 8-)
Дедиииии,пиши, 100гр сланина със чаша младо вино и си :violin: :violin: :violin:
Регистриран: Преди 11 месеца

Мнение #7285 Преди 5 месеца

Ангел Йосифов написа:...Дедиииии,пиши, 100гр сланина със чаша младо вино и си :violin: :violin: :violin:

...(По) външни наблюдения, (за) отказ от прегледи :thumbup: :lol: :lol: !
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #7286 Преди 5 месеца

Ангел Йосифов написа:Ей момък :mrgreen: ей тук бих ти го :thumbup: турил на обратно :doh:
Аз вече му писах рисцепта,а сега ще му я допълня 8-)
Дедиииии,пиши, 100гр сланина със чаша младо вино и си :violin: :violin: :violin:

Ааааа сакън Ачка, недей да ми го тургаш, било то и наопаки :D
Сега сериозно: ако вярно трябва да си навакса Б12, докато го постигне с ядене, ще стане сто кила, а може и въобще да не успее, ако организма му не може да го усвоява от храната ;)
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #7287 Преди 5 месеца

Георги 1974 написа:Е то едно време шпека си бе шпек а това сегашното вода и водорасли и малко протеини.Виж суровоядството е друга работа наблягаш на зеленьока и фърчиш вярно отделяш малко повечко метан ама карай.Но най добре са си слънцеядите обърнат горната прелка сутрин на Изток и цял ден се препичат на слънце да трупат енергия а и да си развиват хипофизата.
А тя хипофизата е най важна намира се в междинния мозък и е с форма на шишарка около 7 мм. интересно е ,че на 7 г. спира да расте и започва дегенерация а от нея зависи хормона на тъмнинната ( затова кокошките им слагат лампи да снасят повече зимата) и хормона на щастието и въобще хипофизата е шефа на всички жлези с вътрешна секреция а и е отговорна и за здравето и стареенето.
Та соларните хора ( за нашия форумен приятел не знам ама няма да се учудя ако и неговото трето око не е баш в дегенерация) са с малко по- голяма хипофиза от месоядните.
Ама има и такива де са дали фира с такива практики ама не се уточнява от глад или преяждане за увредената ретина е ясно.

Нагледно
Лаф на масата - Capture.png
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #7288 Преди 5 месеца

dvd111 написа:За "плюскането" си прав!
"Масово се рекламира че храненето трябва да е минимун 3 пъти на ден ! Защо ?На стомаха нищо няма да му стане напротив ще си почине..." Напротив, колкото на повече части е разделена храната, която ни е нужна за деня, толкова е по-щадящо за стомаха.
"Само глад му е майката. Гладът и движението е ключът към доброто здраве." За движението спор няма, но гладът...Освен, че е вреден по принцип(защо не оставяш пчелите да гладуват?), при диети за отслабване също не е препоръчителен, защото организма е в шок и при ядене "предвидливо" усвоява максимално количество от приетата храната и складира в мастните депа колкото е възможно повече, "застраховайки се" от идващия глад...

Между другото, сумо-борците ядат два пъти на ден (не закусват)...

Не е баш така, Реми като казва глад едва ли има в предвид 40 дни да не ядеш.А глада като лечение е добре познато.
Но като цяло всичко е приход и разход на калории и индувидуален метаболизъм.Отделно е важно какво ядем и как го ядем.
Пример е с пчелите зимните лежът и пърдът по малко белтъчини ядът и много живеят а и правят една далавера с анаеробно дишане.

Мнение #7289 Преди 5 месеца

Георги 1974 написа:Не е баш така, Реми като казва глад едва ли има в предвид 40 дни да не ядеш.А глада като лечение е добре познато.
Но като цяло всичко е приход и разход на калории и индувидуален метаболизъм.Отделно е важно какво ядем и как го ядем.
Пример е с пчелите зимните лежът и пърдът по малко белтъчини ядът и много живеят а и правят една далавера с анаеробно дишане.

Аз съм на 48.Преди година тежах 125кг и така съм от доста години.Започнаха проблеми от различно естество като най-сериозен беше високото кръвно.Пиех хапчета повече от пет години.Началото на миналата година нещо се преобърна в мен и си казах ,че трябва да сменя начина на живот и най-вече начина на хранене.Интересувах се,четях,консултирах се.Започнах лек калориен дефицит и храна приготвена в къщи.Хранене под час ,много вода и колоездене.В момента съм 95кг.с кръвно 120/80 без никакви лекарства.Няма диети има променен начин на хранене.Беше ми гадно в началото но се свиква.Ям само истинска храна,което за човек който живее на село като мен не е трудно да си я набавя. :D :D :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #7290 Преди 5 месеца

Перо Мелиферо написа:Ааааа сакън Ачка, недей да ми го тургаш, било то и наопаки :D
Сега сериозно: ако вярно трябва да си навакса Б12, докато го постигне с ядене, ще стане сто кила, а може и въобще да не успее, ако организма му не може да го усвоява от храната ;)

Перка,а ударна доза от необходимите витамини как ще се отразят.Той ги е загубил малко-по малко и ако се възстановят по същия начин няма да има проблеми,но ударното-скоростно натрупване...,не съм много сигурен,как ще му се отрази.
А виж- Регистрирайте се, за да видите линка

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: и 46 гости