захар

C2H5OH
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #41 Преди 1 година

nikawr написа:Е те така се храни колеги, професионално, не кат вас аматьорската: :o
https://www.facebook.com/A.Lecouillard/ ... y&__tn__=R

И аз така си поливам доматито. Бай Мичо няма да повярваш, обаче тоя та е задминал.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #42 Преди 1 година

венци написа:И аз така си поливам доматито. Бай Мичо няма да повярваш, обаче тоя та е задминал.

:D :D :D :D
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #43 Преди 1 година

nikawr написа:Е те така се храни колеги, професионално, не кат вас аматьорската: :o
https://www.facebook.com/A.Lecouillard/ ... y&__tn__=R

Това е корейска технология, но в България е забранена.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #44 Преди 4 месеца

От известно време не съм особен фен на захарта.Но съм на мнение, че по лошо от захарта е гладуването на пчелите.Пролетта на единия пчелин( то па и един пчелин) по не зависещи от мен причини ги бях оставил сами да се оправят.И бе настъпило роеене ама роене яко с излизане по няколко роя, като ги видях все едно са били натровени( поне такива клипове съм гледал на мозъци разни).Останали една шепа пчели с една камара търтей загоени и глад ама глад страшен без грам мед само няколко молекули нектар.Разбира се описвам най фрапатните имаше и такива с по няколко майки, на пита по майка и квакат.Та правих най различни магарии налитания, голи и облечени роеве и т.н..
И започнах да ги храня пълня в туби захар и вода гореща отивам и доде си ги ровя от време на време друсам тубите и така до обед доде се разтвори захарта
После започнах да слагам и мед и разпечатки към захарта и водата, и става някаква реакция всичко се разтваря за минути и по съвет на Даката разбръкване с ръка за разбиване на захарта и за положителните енергии.Та към днешна дата от 20 ина отводки 15ина са превъзходни семейства 2 смотани и 2-3 бракувани.Дадах на един комшия една таква отводка смотана на 3-4 рамки за 20кг.захар, той храни само с захар ( беше си купил и други от реномиран колега) и резултата при него е три смотани отводки.Дали резултата при мен е от добавянето на мед към захарния сироп или е комплексен фактор аз не знам ама си мисля, че в помогнало поне малко от малко.Макар, че добавянето на мед е малко опасно стават като мечки стръвници например оня ден пробвах друго вместо да извъртя пити за бракуване в центрофугата ги сложих в празен кошер и го поставих на 50 ина метра от пчелите след час се уплаших, че ще помъкнат и дървенията на съндъка такъв рой от пчели крадци се беше събрал че щеше да ми падне фаса от устата доде ги набюдавах.
И те така продължаваме да трупаме знания.Успех колеги ви желая с новата пчеларска година.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #45 Преди 3 месеца

Георги 1974 написа:И те така продължаваме да трупаме знания.Успех колеги ви желая с новата пчеларска година.

Благодаря Гошка,ама да не затрупаме истината най-отдолу със многото знания :mrgreen:
Отводката се стреми да натрупа много пчели,за да се превърне в семейство,което ще рече че,на една пчела се пада да откърми 2-3 личинки,което ги изтощава и ,ако храним със захар,допълнително се изтощават,което пък води до забавяне на развитието.Нооо,пчелите предпочитат захарозата пред меда-факт неоспорим.
На отводката е по-добре да се даде маломедна рамка +захарно сиропче,а на семействата само сироп..
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #46 Преди 3 месеца

Георги 1974 написа:...И започнах да ги храня пълня в туби захар и вода гореща отивам и доде си ги ровя от време на време друсам тубите и така до обед доде се разтвори захарта
После започнах да слагам и мед и разпечатки към захарта и водата, и става някаква реакция всичко се разтваря ...
И те така продължаваме да трупаме знания.Успех колеги ви желая с новата пчеларска година.

Направо си описваш как се инвертира захарен сироп с инвертаза от пчелен мед.А тук пишат как го правят същото нещо и други пчелари.
Регистрирайте се, за да видите линка
Пчелар от: Северозапада

Мнение #47 Преди 3 месеца

зуница написа:Направо си описваш как се инвертира захарен сироп с инвертаза от пчелен мед.А тук пишат как го правят същото нещо и други пчелари.
В интерес на истината съм ги чел тия работи но не съм се задълбучавал.Рецептата мед: вода: захар мисля , че съм я чел в руски сайтове. И мисля, че е за запасяване ама не съм сигорен.По принцип им оставям достатъчно мед и напролет не ми се налага подхранване.Но бях казвал технологията на Демко руски пчелар от СССР герой на соц. труд на Даката.Тои дори за стимулация ползва медена вода и Данчо бе доволен. Аз предпочетох горната със захар по финансови съображения.И съм доволен и върши работа и за още нещо ама не е баш за ефирното пространство.
ИПМ

Мнение #48 Преди 3 месеца

Георги 1974 написа:В интерес на истината съм ги чел тия работи но не съм се задълбучавал.Рецептата мед: вода: захар мисля , че съм я чел в руски сайтове. И мисля, че е за запасяване ама не съм сигорен.По принцип им оставям достатъчно мед и напролет не ми се налага подхранване.Но бях казвал технологията на Демко руски пчелар от СССР герой на соц. труд на Даката.Тои дори за стимулация ползва медена вода и Данчо бе доволен. Аз предпочетох горната със захар по финансови съображения.И съм доволен и върши работа и за още нещо ама не е баш за ефирното пространство.

Чичо Гошо,малко останахме с читавия мед в БГ.Докато няма контрол няма и да има цена,а за да развиеш едно семейство супер днес му го споделих на Барака.Думите му бяха.../Той ако пожела е ще ги напише/ ;) :D :D :lol: :lol: :lol: Сахар,саха,но с времето се превръща във разпространител на болести,а кой ще ни предпази от това?Био то в БГ ползва 99,99% само по закон/ДЕСАМИ/Сахар. :D :D :D :lol: :lol: Много фамили сложиха жълти табелки,но не позват знанието на Мин.. ;) :D :D :lol: :lol: 15кг от кошер трябва да е най малката квота за БИО или според раьона... ;) :lol: Кой развива със Сахар не знае какво е кристала ЗАХАР. ;) :lol:
ИПМ

Мнение #49 Преди 3 месеца

Това за болестите съм сериозен.Някоя БГ лаборатория може ли да ми даде анализ на Сахарта? :D :D Като хвана Пчелна чума ко да го правя колегата испшолзващ сахар и инверт?Според мен трябва да се забрани цвекловата захар/от там идва БИО афроамериканския глинец... :D :D :D КОНТРОЛ нема.Държава има ама ко правим с тоя мед по 3лв??? :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: и 21 гости