АРМАГАНИ ОТ СЪРЦЕ

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #141 Преди 9 месеца

jdrumev написа:Хубави майки ми е пратил Дамянския за една нощ една вътрешна хранилка 1л сироп са дръпнали. :D :D :D Аз толкова сироп не съм давал не знам от кога. :D :D :D Дамянски с какво ги раниш тия майки? Те ще ми изядат ушаците. :D :D :D Не изключвам и варианта Бат Тянко да ми е продал спукани. :D :D :D

Вероятно са добри армаганите от Дамян, ама не по сиропа ще ги познаеш. Те и твоите ще дърпат, само им давай, ама пуста немотия ли е, скрънзалък ли - незнам. Ха следвай твоето правило: "Която ръка е давала и ще взема". Прилагайте го или само си чешеш пръстите по клавиатурата.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #142 Преди 9 месеца

kuline написа:Вероятно са добри армаганите от Дамян, ама не по сиропа ще ги познаеш. Те и твоите ще дърпат, само им давай, ама пуста немотия ли е, скрънзалък ли - незнам. Ха следвай твоето правило: "Която ръка е давала и ще взема". Прилагайте го или само си чешеш пръстите по клавиатурата.

Какво да им давам тая вечер отворих един от моите тук от 9 рамки 6 с мед 1 педга и мед,1 с излизащо/до преградна/ и 1 с открито/след него/.Ще кажеш ,че колегата на който му подарихме 1 кошер за това,че цяло лято гледа пчелите му е обрал пилото. :D :D :D Не ми се вярва пък чак да е такъв гад. :D :D :D
п.п.Забравих да спомена,че разделихме пчелина на Бояна вече. :D :D :D
Един 12р кошер подарък на колегата и другите остават за мен. :D :D :D
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 1 година
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #143 Преди 9 месеца

jdrumev написа:п.п.Забравих да спомена,че разделихме пчелина на Бояна вече. :D :D :D

е голяма делба сте направили :lol: ти си взел всичко без 1 :doh:

Мнение #144 Преди 9 месеца

jdrumev написа:Какво да им давам тая вечер отворих един от моите тук от 9 рамки 6 с мед 1 педга и мед,1 с излизащо/до преградна/ и 1 с открито/след него/.Ще кажеш ,че колегата на който му подарихме 1 кошер за това,че цяло лято гледа пчелите му е обрал пилото. :D :D :D Не ми се вярва пък чак да е такъв гад. :D :D :D
п.п.Забравих да спомена,че разделихме пчелина на Бояна вече. :D :D :D

Е как да има пило, като по твои думи, меда е от край до край. Извади някоя друга рамка с мед и сложи празна, за да има място да снася майката. Ти пък сигурно нямаш центрофуга в Бояна - проблем. :D
Абе я ги дръж да имат мед, какво ще се занимаваш сега :lol:

Мнение #145 Преди 9 месеца

Перо Мелиферо написа:е голяма делба сте направили :lol: ти си взел всичко без 1 :doh:

Братска, като в Златарица :lol:
ИПМ

Мнение #146 Преди 9 месеца

kuline написа:Е как да има пило, като по твои думи, меда е от край до край. Извади някоя друга рамка с мед и сложи празна, за да има място да снася майката. Ти пък сигурнонямаш центрофуга в Бояна - проблем. :D
Абе я ги дръж да имат мед, какво ще се занимаваш сега :lol:

Сложих им найлонка по метода на Майстора.Не можах да го наредя много,че пак заваля и ме напраскаха като стършели. :D :D :D Май ще сменям ръкава. :D :D :D Е как да нямаме подарихани една нова преди време. :D :D :DНяма начин да не завъртя почва да цъфти бръшляна. ;) :D :D :D
ИПМ

Мнение #147 Преди 9 месеца

Перо Мелиферо написа:е голяма делба сте направили :lol: ти си взел всичко без 1 :doh:

Че малко ли е? :D 1+1=3 по някога. :D :D :D
ИПМ

Мнение #148 Преди 9 месеца

Тая вечер реших да проверя майките да ли са приети и дали сеят.В сичко е ток и жица приети са и двете и снасят. :D :D :D Проблема е ,че продължават много да ядът. :D :D :D
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #149 Преди 9 месеца

jdrumev написа:Тая вечр реших да проверя майките да ли са приети и дали сеят.В сичко е ток и жица приети са и двете и снасят. :D :D :D Проблема е ,че продължават много да ядът. :D :D :D

Абе Дака тия майки да не са мечки стръвници нормалните майки ги хранят десетина пчели доколкото знам.
ИПМ

Мнение #150 Преди 9 месеца

Георги 1974 написа:Абе Дака тия майки да не са мечки стръвници нормалните майки ги хранят десетина пчели доколкото знам.

И аз знам така,но тия изпапаха колкото давам за 100 кошера и то за няколко дена. :D :D :D

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: , , , и 24 гости