"домашни любимци"

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #1 Преди 1 година

В близост до барбекюто и масата за хапване лятно време, си имам ей това:
 домашни любимци  - IMG_20180801_221420.jpg
 домашни любимци  - IMG_20180801_221519.jpg

домашни любимци  - IMG_20180802_200007.jpg
 домашни любимци  - IMG_20180802_195942.jpg

Второ поколение за годината.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2 Преди 1 година

kuline написа:В близост до барбекюто и масата за хапване лятно време, си имам ей това:
IMG_20180801_221420.jpgIMG_20180801_221519.jpg
Второ поколение за годината.
Изображение
Изображение

Виж колко са ти гладни домашните любимци. Нахрани ги малко. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3 Преди 1 година

Точно,заради тез малки "любимци",майки-бащи,каки -батковци бързат да ги натъпчат с протеини ,за да бъдат готови за поредната миграция иииииии много пчела отива,барабар с младите майки...

Мнение #4 Преди 1 година

Марин Шойков написа:Виж колко са ти гладни домашните любимци. Нахрани ги малко. :D

Имат си родители. Прави впечатление, че се изхранват от трима и се чудя - баща, майка и.. вероятно сестра от предното поколение, защото ми се види млада.

Мнение #5 Преди 1 година

Ангел Йосифов написа:Точно,заради тез малки "любимци",майки-бащи,каки -батковци бързат да ги натъпчат с протеини ,за да бъдат готови за поредната миграция иииииии много пчела отива,барабар с младите майки...

За моите пчели не ме е страх, защото са в гората, на далеко от това гнездо. Там обаче имам достатъчно на брой пчелояди.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #6 Преди 1 година

Ангел Йосифов написа:Точно,заради тез малки "любимци",майки-бащи,каки -батковци бързат да ги натъпчат с протеини ,за да бъдат готови за поредната миграция иииииии много пчела отива,барабар с младите майки...

Това е добра поличба да имаш лястовици в дома си.От как наще изчезнаха всичко върви на разруха. :D :D :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #7 Преди 1 година

kuline написа:За моите пчели не ме е страх, защото са в гората, на далеко от това гнездо. Там обаче имам достатъчно на брой пчелояди.

За сж.това,което показваш не е изключение.Лястовиците мътят 2-3 пъти през лятото и най-опасни за пчелите са последните люпила.....И моите са извън населено място(мин. 5км),но през целия август,лястовиците са нон стоп на и около пчелина......
Петъчен майстор пчелар

Мнение #8 Преди 1 година

Дакак,Дака,Дака :mrgreen: Даже и бялата лястовица не прощава на пчела...Особено през последното десетилетие,след като земеделците изтровиха повечето инсекти....

Мнение #9 Преди 1 година

Ангел Йосифов написа:За сж.това,което показваш не е изключение.Лястовиците мътят 2-3 пъти през лятото и най-опасни за пчелите са последните люпила.....И моите са извън населено място(мин. 5км),но през целия август,лястовиците са нон стоп на и около пчелина......

Незнам Ачка, вероятно си прав, аз обаче не съм виждал лястовици на моя пчелин. Пчелояди - дал Господ, както и някакви други птици, които в дъждовно време дебнат от засада, накацали по капаците на сандъците.
В тази връзка ще споделя следното: На новия ми, миналогодишен пчелин, забелязвам миналата и тази година, че майките в основните семейства от самосмяна не се завръщат от брачен полет и го отдавах на пчелояда. Тази година настаних няколко нука разхвърляни насам-натам и о чудеса, вече втора партида майки си отглеждат. Чак тогава ми светна лампата, че това се дължи на подредбата на сандъците и ориентира на пчелите, съответно майките, а съм давал акъл на млади пчелари за това.
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #10 Преди 1 година

И при мен се събират много лястовици, това е нормално, но за мой късмет има две семейства соколи или ястреби( и орнитологията не ми е силна страна) когато са във въздуха друго няма :dance:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 гости