За манджата, мезето, и аперитива!

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #2061 Преди 1 месец

Сигурно някои от вас го знаят, но за всички останали ето ви един лесен начин да си направите печени печурки за нула време:
Измивате си гъбките, махате пънчетата и ги подреждате в подходящ за микровълнова фурна съд. Овкусявате по желание. Аз лично слагам сол, ч.пипер, малко чесън и масло във всяка, а ако жената е профукала маслото за някой от нескончаемите си сладкиши :snooty: , тогава ползвам зехтин.
За манджата, мезето, и аперитива  - 20190516_001.jpg

включвате микровълновата на максимална мощност за 7-8 мин. максимум, време напълно достатъчно да сложите прибори, да си напъните чашите с лед и да решите какво точно ще пиете ;)
За манджата, мезето, и аперитива  - 20190516_002.jpg
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 1999

Мнение #2062 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:Сигурно някои от вас го знаят, но за всички останали ето ви един лесен начин да си направите печени печурки за нула време:
Измивате си гъбките, махате пънчетата и ги подреждате в подходящ за микровълнова фурна съд. Овкусявате по желание. Аз лично слагам сол, ч.пипер, малко чесън и масло във всяка, а ако жената е профукала маслото за някой от нескончаемите си сладкиши :snooty: , тогава ползвам зехтин.
20190516_001.jpg
включвате микровълновата на максимална мощност за 7-8 мин. максимум, време напълно достатъчно да сложите прибори, да си напъните чашите с лед и да решите какво точно ще пиете ;)
20190516_002.jpg
Изображение
Изображение

А течната храна? :lol: :dance:
Майстор - Готвач

Мнение #2063 Преди 1 месец

Хачи написа:А течната храна? :lol: :dance:

Както казах: по собствен избор. Но сега ти ме провокира и ще си отворя една баничка :drinkingcheers:

Мнение #2064 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:Както казах: по собствен избор. Но сега ти ме провокира и ще си отворя една баничка :drinkingcheers:

Аз тази работа я свърших и сега чета Житие и страдание грешнава Друмева! :thumbup:
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2065 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:Както казах: по собствен избор. Но сега ти ме провокира и ще си отворя една баничка :drinkingcheers:

МмммммммммммммИ,мисля,мисля и не мога да си спомня,дали съм пил бира с печурка:doh: :doh: :doh: .Аааааа,не,определено не съм:naughty: :naughty: :naughty: По дуг начин стои въпроса с панирана манатарка :D
Майстор - Готвач

Мнение #2066 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:МмммммммммммммИ,мисля,мисля и не мога да си спомня,дали съм пил бира с печурка:doh: :doh: :doh: .Аааааа,не,определено не съм:naughty: :naughty: :naughty: По дуг начин стои въпроса с панирана манатарка :D

Еееееми ще се тежкариш като си имаш манатарки, и аз да имах и аз щях да го правя ;) ама разчитам на магазинерски печурки докато Данче Друмевски благоволи да даде сигнал за атака на Витошата. Гъбките бяха вчера между другото, не знам с к'во ги прокарвах, май ракия беше че нямах бело, но и с биричка са си ОК!
Майстор - Готвач

Мнение #2067 Преди 1 месец

Хачи написа:Аз тази работа я свърших и сега чета Житие и страдание грешнава Друмева! :thumbup:

Много мъка има там чадо, да знаеш! Вземи кърпички!

Мнение #2068 Преди 1 месец

Червоугодници недни!
Аз бях на шопска салата с турско домате,гръ :eek: цки краставици и румънско сирене!

Мнение #2069 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:Много мъка има там чадо, да знаеш! Вземи кърпички!

Ходя с руло хартия-кърпи не помагат! :mrgreen:
Майстор - Готвач

Мнение #2070 Преди 1 месец

Хачи написа:Ходя с руло хартия-кърпи не помагат! :mrgreen:

Аз съм по-чувствителен от теб значи, ходя с моп и кофа

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: , , , и 27 гости