Работа в чужбина

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #31 Преди 1 година

Имам приятел който в Българска компания взимаше 1000 лв да бара клавиатурата, сега е в чужда компания със представителство в София и взима 7 бона. А работата която работи е абсолютно същата :think:
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Мнение #32 Преди 1 година

Ianev написа:Имам приятел който в Българска компания взимаше 1000 лв да бара клавиатурата, сега е в чужда компания със представителство в София и взима 7 бона. А работата която работи е абсолютно същата :think:

Конкуренцията за наемане на ИТ кадри става все по-голяма. Но се плаща не за ръце, а за акъл!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Мнение #33 Преди 1 година

И тук в Бургас го знаеха че е акъл но му даваха 1000 лв, сега работи в София за въпросната чужда фирма с офис в София, но взима 7 бона. Мисля че разбираш на къде бия и пак се връщаме на въпроса кой колко държи на кадрите си и дали въобще ги оценя подобаващо!
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #34 Преди 1 година

Ianev написа:И тук в Бургас го знаеха че е акъл но му даваха 1000 лв, сега работи в София за въпросната чужда фирма с офис в София, но взима 7 бона. Мисля че разбираш на къде бия и пак се връщаме на въпроса кой колко държи на кадрите си и дали въобще ги оценя подобаващо!

Ей затуй, като ми излязат по телевизията ония от работодателските съюзи начело с Васил Велев председателя на не-знам-какъв-си капитал пригласяни чат-пат и от Домус Ага, барабар с разни други знайни и незнайни буфосинхронисти по телевизията и се почнат едни дружни, протяжни вопли как няма работници и служители и трябва видиш ли да си внесем час по-скоро, ама не от къде да е, а от страни с по-нисък стандарт и не за друго, ами за да може да са съгласни на по-ниско заплащане защото лапането "маст гоу он", и започва да ми се повдига, повишава ми се кръвното и моментално сменям канала. Еййй не наядоха се! А бе, Ганьовци, когато имаше кадри, вие какво направихте? Направихте всичко възможно да избягат по чужбина! Сърбайте си сега това, което сте си надробили :lol:
Или оня шеф от строителната фирма с качествените ремонти, нещо-си Груп, дето подскачаше в истерия по телевизията и се заканваше да съди всеки дето ги хули, че са некадърници. И после определена клика от строителни фирми започнаха да плашат зрителя през телевизора, че много страшно ставало и щели да дойдат чуждестранните строителни фирми и Край! Аууу как ни уплашихте, разби ми се съня за година напред, ами айде да дойдат де, да го видим тоз край.Чий Край? Края на некачествените строежи? Или на некачествените ремонти? Или края на далаверите? М? Нека позная. Единствения край както го виждам, ще е края на мърлячите и лапачите и те ще изтекат в клоаката, там където винаги им е било мястото!

Мнение #35 Преди 1 година

Ianev написа:И тук в Бургас го знаеха че е акъл но му даваха 1000 лв, сега работи в София за въпросната чужда фирма с офис в София, но взима 7 бона. Мисля че разбираш на къде бия и пак се връщаме на въпроса кой колко държи на кадрите си и дали въобще ги оценя подобаващо!

Точно в този сектор нещата не са толкова прости, колкото ти изглеждат. Липсата на подготвени хора в целия свят е огромна и заплатите растат много бързо, защото всеки с по-платежоспособни клиенти гледа да си осигури кадрите за сметка на по-неплатежоспособните. А нашите фирми нямат такива богати клиенти, не могат да плащат такива заплати и изтичането на мозъци е повсеместно. Този процес върви вече над 20 години и е еднопосочен. Едно е да работиш за IBM или Microsoft и съвсем друго за Голгъз къмпани, макар и да правиш едно и също. Българския и германския мед може да са еднакви, ама на немеца му го изкупуват по 5€, а на теб по 5лв. Нали е един и същ???

Мнение #36 Преди 1 година

Можем да си ги разтягаме цял ден за IT сектора, но със компютри се занимавам от дете, а в тази сфера работя от 15 години. Наясно съм как седят нещата. А те са пича го товариха като вол (подобно е положението в повечето IT компании със български собственици) и взимаше колкото споменах в предния коментар, а сега взима ... Вярвай ми наистина съм по запознат от теб за ситуацията в IT сектора. Мога цял ден да ти давам примери за такива мой приятели който са взимали едно и сега взимат друго но работят за чужди компании със представителство в България.

Примера със меда пък въобще не е удачен!

Мнение #37 Преди 1 година

Ianev написа:Можем да си ги разтягаме цял ден за IT сектора, но със компютри се занимавам от дете, а в тази сфера работя от 15 години. Наясно съм как седят нещата. А те са пича го товариха като вол (подобно е положението в повечето IT компании със български собственици) и взимаше колкото споменах в предния коментар, а сега взима ... Вярвай ми наистина съм по запознат от теб зда си позволим техния стандарт на заплатиа ситуацията в IT сектора. Мога цял ден да ти давам примери за такива мой приятели който са взимали едно и сега взимат друго но работят за чужди компании със представителство в България.

Ще се изразя по-кратко, дано ме разбереш. Как мислиш, защо тези компании имат представителства тук? Просто е - мозъка, на който му плаща тук му излиза двойно и тройно по-евтин отколкото ако му плаща там, независимо че може да му плати много повече от всяка наша фирма. Просто има богати клиенти, каквито ние нямаме за съжаление. Да не говорим, че ползва вече образован и обучен човек, за обучението на който не е платил и стотинка! Той пак е на печалба.

Мнение #38 Преди 1 година

Говорим на различни езици! :naughty: :naughty: :naughty:
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #39 Преди 1 година

[quote="Перо Мелиферо"][/quote]
Съгласен съм с теб.Те -тия от КРИБ,а не само ,имат наглоста миналата година да скочат,като ощипана мома против увеличението на МРЗ с 50лв.Те толкова малко плащат,че служителя няма самочувствието да стачкува,да се опълчи!!! :twisted:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #40 Преди 1 година

Ianev написа:Можем да си ги разтягаме цял ден за IT сектора, но със компютри се занимавам от дете, а в тази сфера работя от 15 години. Наясно съм как седят нещата. А те са пича го товариха като вол (подобно е положението в повечето IT компании със български собственици) и взимаше колкото споменах в предния коментар, а сега взима ... Вярвай ми наистина съм по запознат от теб за ситуацията в IT сектора. Мога цял ден да ти давам примери за такива мой приятели който са взимали едно и сега взимат друго но работят за чужди компании със представителство в България.

До 10 години, барманите по плажа ще бъдат набори на баба ми или ще трябва да раздават спукани презервативи на мургавите братя и по 100 000лв на брой. Как иначе да стимулират фабриката за роби :think:
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: и 31 гости