Работа в чужбина

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #51 Преди 1 година

Ianev написа:Само ако позволиш ще добавя че думите семейство и семейни ценности, са загубили стойност и от поколение на поколение става все по зле. За разлика от преди 20-25 години, помня какво уважение имаше между майка ми и баща ми лека му пръст. Такова беше положението и при техните приятели и познати! Сега се гонят кариери и докато се обърнеш си изпуснал влака и си останала сама или сам!Живота ти минал и аз незнам в какво! Няма по хубаво от това човек след тежък работен ден да се прибере при жена си и детето му да му каже Тате!

Охоооо, това не зависи от кариерата. Това зависи от тях самите. Ти пак си гони кариерата, но като влезеш в къщи ставаш това, което искаш да те наричат, а не кариериста седнал на масата, отрупана от съпругата и мислещ за на секретарката късата пола. ;)
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1999

Мнение #52 Преди 1 година

То да е заради кариерите,щеше някак друго ятче да изглежда тази държава. Повечето е до егоизъм,мързел,чревоугодничество, глупост и т.н.
Вижте заведения,клубове,кафенета,молове,кина,фитнес зали ако щеш...навсякъде може да откриеш млади хора,които си угаждат или оглеждат в огледалата и не желаят нищо друго освен собственото щастие.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #53 Преди 1 година

belerefon написа:То да е заради кариерите,щеше някак друго ятче да изглежда тази държава. Повечето е до егоизъм,мързел,чревоугодничество, глупост и т.н.
Вижте заведения,клубове,кафенета,молове,кина,фитнес зали ако щеш...навсякъде може да откриеш млади хора,които си угаждат или оглеждат в огледалата и не желаят нищо друго освен собственото щастие.

Какви кариери?!?! Кариерите умряха през 90-те. Хващаш една професия и до пенсия...е да, ама не.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #54 Преди 11 месеца

Да посъбудя темата с една молба.Моля ако някой от вас чуе или види за работа в чужбина като пчелар да пише тук!
Аз и съпругата вече взехме своето решение за напускане в някоя англоговоряща страна.Приоритет ми е Нова Зеландия,но и за Австралия или САЩ, бих кандисал.
Писна ми всеки ден да се сблъсквам с глупостта на тази държава,а това,което най-много ме притеснява е липсата на всякаква перспектива в нея.
Пожелавам успех на оптимистите и на тези,които могат днес да бъдат недокоснати от безумията в страната ни.
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #55 Преди 11 месеца

belerefon написа:Да посъбудя темата с една молба.Моля ако някой от вас чуе или види за работа в чужбина като пчелар да пише тук!
Аз и съпругата вече взехме своето решение за напускане в някоя англоговоряща страна.Приоритет ми е Нова Зеландия,но и за Австралия или САЩ, бих кандисал.
Писна ми всеки ден да се сблъсквам с глупостта на тази държава,а това,което най-много ме притеснява е липсата на всякаква перспектива в нея.
Пожелавам успех на оптимистите и на тези,които могат днес да бъдат недокоснати от безумията в страната ни.

За Нова Зеландия не знам ма да ти обадя за Турция осеменители търсят връмугу.
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #56 Преди 11 месеца

belerefon написа:Да посъбудя темата с една молба.Моля ако някой от вас чуе или види за работа в чужбина като пчелар да пише тук!

Дони нали размяташе някаква оферта за работа в САЩ, тук не знам дали е писал, но при Матеев със сигурност съм го вждал

Мнение #57 Преди 11 месеца

Не е по темата, но има връзка с последните мнения!
Днес по БТВ Иво Христов в "Лице в лице с Цв-ка Ризова". Заслужава си да се гледа!
Интервюто няма нищо общо с новинарската боза, тъпите телевизионни игрички и турските сериали.
Ерудиран, интелигентен, откровен, достоен мъж.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #58 Преди 4 седмици

Здравейте,колеги!Пряко включване от "Долната земя" . Накратко ще се опитам да изкажа впечатления от вече три месеца работа в Австралия. Работя за корпорация,която има много бизнеси,земя и една от тях е пчеларството,та за всички любители пчелари едва ли ще е интересно,но все пак си заслужава да чуят нещо различно,от това,което са свикнали,а на тези които поста им харесва или имат още въпроси с радост ще отговоря.
Няма да се спирам на това,защо реших да емигрирам или на това, с какво другите държави са по-добри от нашата и т.н. За мен беше много важно да продължа да се развивам в областта,която обичам,а с оглед на пчеларството в България разбрах,че това е невъзможно да се случи в родната ми страна.
Нямам представа какво знаете за Австралия,но това,което мисля,че знаете може би ще се окаже грешно или недостатъчно.
Евкалипта.Първото и най-важното условие на пчеларството тук е да знаеш кога и колко време ще цъфти това чудновато дърво.Известни са над 100вида евкалиптови дървета и повечето цъфтят по различно време.Написах чудновато защото те наистина са такива. Сигурен съм,че много от вас са чували как горят евкалиптовите дървета,но се обзалагам,че малко от вас знаят колко бързо се възстановяват и как още на следващата година могат отново да цъфтят и нектароотделят.Да,тук всичко е някак като на шега.Дойдох и видях няколко пчелина с наистина слаби семейства на по един от корпус.Отводки,пчели на 4пити,на две от тях пило.Викам си "уат дъ фак",след по-малко от две седмици същите тези корпуси бяха задръстени от мед и перга и веднага бяха добавени нови празни корпуси над тях,след седмица и те бяха пълни.Евкалиптовия мед не е от най-хубавите,които съм опитвал,но е специфичен и хората тук си го харесват в различните му разновидности.Средният добив от един кошер(тук всеки наричаш себе си пчелар е подвижен) е в рамките на 80 до 120кг,а понякога и повече и то само от евкалиптов мед,а ако се добави и канола,портокали и слънчоглед,то отиваме до много големи числа.Струва ви се невероятно,но като им казах за средния добив в България и на тях им се струва невероятно,че изобщо съм се бил захванал с този занаят.
Пожарите. Видях изгорелите гори и точно след един дъжд,те отново бяха готови за нов живот.В интерес на истината местните са свикнали с т.нар.бушфайрс(горски пожари),но миналата и началото на тази те наистина са били в големи мащаби. Както казах обаче всичко е в рамките на нормалното и хората,знаят че след тях всичко ще си е по старому.Това е начинът на природата тук да се възроди и да започне на ново,на чисто,а това че днешно време телевизии и социални медии не го отразяват си е проблем на хората, които им вярват .
Пчеларството.Стандарта,по който 90% от пчеларите в Австралия работят е 8рамков Лангстрот-Рут. В Тасмания работят с ниска рамка,но тук на големия остров повечето са с класическа Лангстрот-Рут рамка .Повечето компании работят с 6лр на едно пале,но има и такива,които са с по 4лр на пале.В компанията,в която работя мениджъра залага на 6лр на пале, като по този начин оползотворява на 100% капацитета на камионите,с които работим.
Да си пчелар тук изобщо не е толкова трудно(сравнявам го с България). Компанията има 7000пчелни семейства,разположени из Нов Южен Уелс,Виктория и Куйнсленд.Няма почти никаква хамалогия, кратките почивки са на огромна почит (мен лично дори са ми в повече),но си има и своите специфичности.Ранно ставане,много пътуване из страната и изключителна педантичност в укрепване на товара.Глобите са много жестоки и никой не иска да изгори за разхлабен колан или някаква неизправност по товара.Аз съм назначен за главен пчелар и от мен се иска освен работа по пчелите да мога да карам камион,а след година и ремарке към него.
Общите ми впечатления са отлични и с удоволствие бих останал тук за дълго.Поздрави и успех със сезона в България!
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #59 Преди 3 седмици

Здравейте колега, бихте ли описал с няколко думи пътя за емиграция в Австралия. Доколкото знам не е лесен. И според вас дали си заслужава на 48г. да се поеме този риск.

Мнение #60 Преди 3 седмици

Bee-keeper написа:Здравейте колега, бихте ли описал с няколко думи пътя за емиграция в Австралия. Доколкото знам не е лесен. И според вас дали си заслужава на 48г. да се поеме този риск.

Определено не е лесно. Първо влез в сайта на имиграционните и виж какви опции има като за теб,т.е. каква виза би била най-подходяща за теб и семейството ти.Аз съм с 482 виза,но това е може би най-рядката виза за България,защото ти е необходимо предложение за работа от австралийска фирма с над 3г история зад гърба и.
Аз в продължение на половин година пусках резюмета за Австралия и Нова Зеландия и след като се свързаха с мен имах още поне две или три скайп интервюта,за да са сигурни,че могат да разчитат на мен.После се започва с документите.Трябва да се докаже опит над 5г в областта,за която ще кандидатстваш.Сертификати и дипломи,преведени и след това нотариално заверени.Но преди всичко езика.Явяване на IELTS и постигане на резултат 6 на всеки модул(не се стряскай най-високата оценка е 9).
Както казах не е лесно,но ако истински го искаш ми пиши на лични за да ти дам основни насоки,кое,как,къде и т.н.
Едит:Сега погледнах пак и видях,че си на 48,т.е. единственият ти шанс е някой тук много да те хареса и да е готов да рискува,както го направиха с мен.

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: и 59 гости