За Друмев и ореховата шума

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #91 Преди 2 месеца

зуница написа:Някои изследвания показват повишено съдържание на естрогени в пивото, бирата. :o Та от там и проблемите с девиза "Да не остане слива неразцепена!" и "бирените коремчета", и сутиенчетата за любителите на бира. :shhh:
Истинската партия "vino puro cazzo duro" не участва в избори поради заетост с основната си дейност! :clap:

In vino veritas!!!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #92 Преди 3 седмици

Странно чудо намерих в един кошер в събота /за мен де странно/. :D Отварям и махам най крайната нормален венец и цялата с пило.Мислих да не продължавам на вътре,но пусто любопитство колко са рамките пило ме нагара да барна и следващатата и какво мослите намирам рамка пълна с мед и запечатана 99,9999% :D трета дигам като първата,четвъртата като втората и така до 10... :D :D :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #93 Преди 3 седмици

jdrumev написа:Странно чудо намерих в един кошер в събота /за мен де странно/. :D Отварям и махам най крайната нормален венец и цялата с пило.Мислих да не продължавам на вътре,но пусто любопитство колко са рамките пило ме нагара да барна и следващатата и какво мослите намирам рамка пълна с мед и запечатана 99,9999% :D трета дигам като първата,четвъртата като втората и така до 10... :D :D :lol: :lol:

Тоя кошер е с 5 майки, самосменни... Чорбич, ряпа да яде! :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #94 Преди 2 седмици

jdrumev написа:Странно чудо намерих в един кошер в събота /за мен де странно/. :D Отварям и махам най крайната нормален венец и цялата с пило.Мислих да не продължавам на вътре,но пусто любопитство колко са рамките пило ме нагара да барна и следващатата и какво мослите намирам рамка пълна с мед и запечатана 99,9999% :D трета дигам като първата,четвъртата като втората и така до 10... :D :D :lol: :lol:

Ти магазини нямаш ли? :?:
ИПМ

Мнение #95 Преди 2 седмици

зуница написа:Ти магазини нямаш ли? :?:

С два е. ;) :D :D Има място в тях 2х4р крайни.Миналата седмица им дигнах дъната да допълня. :D :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #96 Преди 2 седмици

jdrumev написа:С два е. ;) :D :D Има място в тях 2х4р крайни.Миналата седмица им дигнах дъната да допълня. :D :D

Ако имаш празно място в магазините, а те пълнят долу значи имаш проблем. :doh: Нещо им пречи да се качват в магазина. :think:
Контакт:

Мнение #97 Преди 2 седмици

jdrumev написа:С два е. ;) :D :D Има място в тях 2х4р крайни.Миналата седмица им дигнах дъната да допълня. :D :D

Даче, не знам защо си дигнал дъната, но на мен ми направи друго впечатление събота и неделя при прегледа и ваденето на мед: Кошерите които са на изцяло мрежесто и отворено дъно са с пило почти два пъти повече от тези с малък отвор на плътното дъно, демек медената шапка е 3-4 пръста при тях, всичко друго е пило... Също така медът на тези с мрежата е горе в магазина, докато в плодника даже имаше тук таме суха по една крайна плодникова рамка, докато на старите кошове плодника си беше позадръстен доста и ми отвори работа да ровя в него повечко... Та според мен е ранко още за затваряне на дъната, дет се вика най-жаркия месец още не е дошъл... :think:
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #98 Преди 2 седмици

зуница написа:Ако имаш празно място в магазините, а те пълнят долу значи имаш проблем. :doh: Нещо им пречи да се качват в магазина. :think:

Това е ясно за проблема,но пък пилото е подредено добре,пчела има,чудно ми е защо го държат меда срещу пилото.Нали пише в дебелите книги,че мед срещу пило не търпят пчелите. :D
ИПМ

Мнение #99 Преди 2 седмици

nikawr написа:Даче, не знам защо си дигнал дъната, но на мен ми направи друго впечатление събота и неделя при прегледа и ваденето на мед: Кошерите които са на изцяло мрежесто и отворено дъно са с пило почти два пъти повече от тези с малък отвор на плътното дъно, демек медената шапка е 3-4 пръста при тях, всичко друго е пило... Също така медът на тези с мрежата е горе в магазина, докато в плодника даже имаше тук таме суха по една крайна плодникова рамка, докато на старите кошове плодника си беше позадръстен доста и ми отвори работа да ровя в него повечко... Та според мен е ранко още за затваряне на дъната, дет се вика най-жаркия месец още не е дошъл... :think:

След слънчогледа трябва да почна подготовка за зазимяване.Меда в магазините го запечатаха и поват да се бутат един от друг.Остави,че и комшията вади всичко и трябва да се вземат мерки и теглилки/и фунии/. ;) :lol: :lol: :D :D Дигнах дъната ,но не махнах вторите магазини. ;) :D :D
П.П.Нощи много студени за края на Юли... ;) :D :D
Контакт:

Мнение #100 Преди 2 седмици

jdrumev написа:..... и поват да се бутат един от друг.....

Е нали върви паша, как ще почват да се крадат бре???? Айде при мен е слаба поддържаща и вчера като връщах рамките внимавах доста да не стане нападение, но се справих, но при теб???

jdrumev написа:..... Дигнах дъната ,но не махнах вторите магазини. ..

Аз вчера направих точно обратното пък, махнах вторите и третите магазини и оставих входовете на магазините на позиция мрежичка... :lol: :lol: :lol:

jdrumev написа:..... Нощи много студени за края на Юли... ;) :D :D

Тука си много прав, нощите са необичайно студени за това време, и семействата започват доста по-късно масово работа сутрин... Предполагам обаче, че Август-Септември ще компенсира и ще настанат жеги, баланс винаги има... :(

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 гости