За Друмев и ореховата шума

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #301 Преди 1 месец

зуница написа:Прав си за майката.Не знам дали въобще са си правили кълбо през зимата без майка. Пръснатия равномерно по дъното подмор говори за липса на кълбо.
А болести има и те нападат неорганизираните ,стресираните.Тия без майка.При мене майката беше дефектна и е нормално да "изчезне".

Абе то септември със стеснени входово ги крадат,а без макайка как се организират да се пазят и Другаря Шолков не знае. ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #302 Преди 1 месец

jdrumev написа:Диеричните петна... :lol: :lol: Ама може и да греша.За цераната има лек,но за Торамангулата не. ;) :lol: :lol:

Те тия, тъй наречени от теб диарични петна, са нещо обичайно зимъска, когато в семейството има пет пчели.
Последния термин тора нещо си, сефте го чувам
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ

Мнение #303 Преди 1 месец

Sashokan написа:Това пило, на мен лично нищо такова не ми говори. При ниски температури се обзалагам, че и след още 10 дни може да изглежда по абсолютно същия начин. Друг е въпроса, ако си Установил наличие на живо пило към посочения момент.

Иначе 10 дни е реален период за загиване при масова инвазия на нозема церана. Я виж колко време след критичното ниво на заразяването настъпва смърт.
Не мога да посоча конкретни причини, но масовостта може да се дължи и на наличие на синергичен ефект.

Добре го написа Бати Сашо наличие на живо пило. ;) :lol: :lol: Е имаше,но вече го няма останали са само мумии, ;) :lol:
ИПМ

Мнение #304 Преди 1 месец

kuline написа:Те тия, тъй наречени от теб диарични петна, са нещо обичайно зимъска, когато в семейството има пет пчели.
Последния термин тора нещо си, сефте го чувам

Калински аз съм на 762 метра.При нас снега и студа е нормално по два месеца. ;) :arrow: :arrow: При първото облитане има проблем и ще го установя като ги заразя със синя пъпка може и жълта, ;) :lol: :lol: Зуница ти го писа заминават на някъде,но на къде? :lol:
ИПМ

Мнение #305 Преди 1 месец

Калински ти имаше подобен проблем и оня апостул предател го имаше.Ако не е тайна как се справи с него? :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #306 Преди 1 месец

jdrumev написа:Калински ти имаше подобен проблем и оня апостул предател го имаше.Ако не е тайна как се справи с него? :lol:

с апостола ли бате?
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:

Мнение #307 Преди 1 месец

jdrumev написа:Калински аз съм на 762 метра.При нас снега и стъда е нормално по два месеца. ;) :arrow: :arrow: При първодо облитане има проблем и ще го установя като ги заразя със синя пъпка може и жълта, ;) :lol: :lol: Зуница ти го писа заминават на някъде,но на къде? :lol:

Виж сега, надморската височина, е нещо като при нас климата де. Аз съм в полето-да, но няма спирка на студа, заради вятъра. Демек стууд, а после рязко затопляне, къде април. Няма преходен сезон. Тъй че, това не е причина, поради която да правя разлика в района. Четох за "полетите" на Зуница, но на каква "пъпка" се дължи, идея нямам.
ИПМ

Мнение #308 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:с апостола ли бате?

Да бе и той писа.Как са оправиха не са мъцнали до днес. ;) :lol: :lol: Аз 3 церани апис на крак съм изкарал,че една церана обикновенна легнал ли няма да изкарам/Данче Друмевски/. :lol: :lol:

Мнение #309 Преди 1 месец

jdrumev написа:Калински ти имаше подобен проблем и оня апостул предател го имаше.Ако не е тайна как се справи с него? :lol:

Моя проблем беше преди 2-3 години, но той си беше климатичен. Тогава пчелите бяха тръгнали и рязко застудя няколко дни, от което пчелите дръпнаха назад и изпуснах рапицата, но нямах тотална щета.
ИПМ

Мнение #310 Преди 1 месец

kuline написа:Виж сега, надморската височина, е нещо като при нас климата де. Аз съм в полето-да, но няма спирка на студа, заради вятъра. Демек стууд, а после рязко затопляне, къде април. Няма преходен сезон. Тъй че, това не е причина, поради която да правя разлика в района. Четох за "полетите" на Зуница, но на каква "пъпка" се дължи, идея нямам.

Представи си 40 дена напримерно без облитане... ;) На 40 ден излизат да се облитата ,но нямат майка ... ;) :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 гости