За Друмев и ореховата шума

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #81 Преди 3 месеца

Kebapa1912 написа:За кой да гласуваме,Друмев , аз съм от колебаещите се?

За нащо момиче Пчеларката.12 101 ;) дет са вика да му е гадно на бат Боянчо.12ти път 12 победа. :D :D :D А и момичето не е като другите дебелаци,слабинко значи не краде,а работи. ;) :lol: :lol: :D :D
п.п.Не е важно за кого ще гласуваш важното е да се гласува.А че Българина му е най хубаво да го мачкат и лъжат е друга работа. :D :D :lol: :lol:
Регистриран: Преди 10 месеца
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Пловдив

Мнение #82 Преди 3 месеца

Тази еврокомисарката ли е?
Регистриран: Преди 10 месеца

Мнение #83 Преди 3 месеца

Тя тая победа 7 ка 6, егати победата!Все си мисля,че ако 13 вкара гол ,това е ПОБЕДА!
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #84 Преди 3 месеца

Друмев колко броя с отводките направи на основния пчелин под орея.
ИПМ

Мнение #85 Преди 3 месеца

Георги 1974 написа:Друмев колко броя с отводките направи на основния пчелин под орея.

66 Самосменни и 34 свещиви :D :D :DТова направих до тук като отводки. :D :D :lol: :lol:Как да хвана рой като вече няма и бракувани рамки. :D :D :D
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #86 Преди 3 месеца

jdrumev написа:66 Самосменни и 34 свещиви :D :D :DТова направих до тук като отводки. :D :D :lol: :lol:Как да хвана рой като вече няма и бракувани рамки. :D :D :D
За да избегнеш роенето имаш 66+34 = 100 семеиства които се размножават с нисък % на медосъбирачки ако майките снасят по 1500 яйца дневно х 0,4 мг. мед за изхранване + други енергиини разходи е равно около над 300 гр. мед на ден или около 1 л. нектар на ден за семейство по 100 = 100 л.нектар ба ден.Или грубо едно семеиство изяжда по усреднено 90 кг. мед и 30 кг.прашец годишно. Та по 100 = 9 000 кг. мед и 3 000 кг.прашец.
Та за да получиш 30 кг. среден добив трябва около пчелина ти да има гореизброените цифри.Заради това феновете на структората на семейството не ги кефи максимата на Фарар за целогодишно силни семейства не ги и кефат отводките ако не са за продажба, не ги и кефат супер силно снасящите майки освен до развитието на семейството защото всичко това е свързано с много разходи както материални така и трудови, борба да се подържат семействата силни и в работно състояние да са готови за медосбор но да не влезат в роево не е лека.И за да стане това трябва и паша и хубаво време.Ама за слънчувката всичко ще е тип топ.
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #87 Преди 3 месеца

jdrumev написа:66 Самосменни и 34 свещиви :D :D :DТова направих до тук като отводки. :D :D :lol: :lol:Как да хвана рой като вече няма и бракувани рамки. :D :D :D

Брой отводките за рояци. Ти и без това си хващал свои рояци предишни години :D
Ето доказателство - тази година твойте не роиха и си на нула, което означава, че на комшиите не рояват. :lol:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Мнение #88 Преди 3 месеца

jdrumev написа:Предизборна ли агитация правиш с тоя конфитюр? :D :D

Е как! Колко добре би било да има партии по кулинарни предпочитания - партия на смокиновия конфитюр, партия "Сладка слива" и т.н. За партията на сливата има вече и девиз: "Да не остане слива неразцепена!".
Абе къде изчезна бирената партия да гласуваме за нея? Имаха хубав девиз: "Чрез светло пиво към светло бъдеще!"
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ

Мнение #89 Преди 3 месеца

Георги 1974 написа:За да избегнеш роенето имаш 66+34 = 100 семеиства които се размножават с нисък % на медосъбирачки ако майките снасят по 1500 яйца дневно х 0,4 мг. мед за изхранване + други енергиини разходи е равно около над 300 гр. мед на ден или около 1 л. нектар на ден за семейство по 100 = 100 л.нектар ба ден.Или грубо едно семеиство изяжда по усреднено 90 кг. мед и 30 кг.прашец годишно. Та по 100 = 9 000 кг. мед и 3 000 кг.прашец.
Та за да получиш 30 кг. среден добив трябва около пчелина ти да има гореизброените цифри.Заради това феновете на структората на семейството не ги кефи максимата на Фарар за целогодишно силни семейства не ги и кефат отводките ако не са за продажба, не ги и кефат супер силно снасящите майки освен до развитието на семейството защото всичко това е свързано с много разходи както материални така и трудови, борба да се подържат семействата силни и в работно състояние да са готови за медосбор но да не влезат в роево не е лека.И за да стане това трябва и паша и хубаво време.Ама за слънчувката всичко ще е тип топ.

ВЯРНО,но има едни фактори които не си сметнал Чичо Гошо. :D :D :D Греж и свещеви маточници при наличието на майка. :D :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #90 Преди 2 месеца

Боян Палов написа:Е как! Колко добре би било да има партии по кулинарни предпочитания - партия на смокиновия конфитюр, партия "Сладка слива" и т.н. За партията на сливата има вече и девиз: "Да не остане слива неразцепена!".
Абе къде изчезна бирената партия да гласуваме за нея? Имаха хубав девиз: "Чрез светло пиво към светло бъдеще!"

Някои изследвания показват повишено съдържание на естрогени в пивото, бирата. :o Та от там и проблемите с девиза "Да не остане слива неразцепена!" и "бирените коремчета", и сутиенчетата за любителите на бира. :shhh:
Истинската партия "vino puro cazzo duro" не участва в избори поради заетост с основната си дейност! :clap:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 гости